Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszik komolyan a...

Mennyire veszik komolyan a szájkosárra vonatkozó törvényt?

Figyelt kérdés

Tegnap sétáltattam a 7 hónapos kölkömet, szépen ment a bal oldalamon ahogy azt kell. Nyakörv+póráz volt rajta, szájkosarat nem vettem neki, és nem is fogok. Egy nő jött velem szembe a jobb oldalamon, tolta a babakocsi, és a kutya még csak hozzájuk se ért, csak rájuk nézett, hangot se adott ki.

A nő meg mikor elhaladt mellettünk, elkezdett visítozni, hogy vigyem már arrébb azt a kutyát, nem tudtam hogy szájkosár kell rá, majd jól kihívja rám a rendőrséget meg minden. Én meg kapásból visszaugattam neki, hogy hozzá sem ért a kutyám, semmi köze hozzá amúgy sem. És hisztizett tovább, hogy jaaaj de mi van ha megharap valakit?! Én meg mondtam neki hogy egy 7 hónapos kölyök senkit sem bánt, dehát hogy magyarázzam meg neki? 24 kilós most a kutyám, és "harci kutya", dehát az én hibám hogy ő fél a kutyáktól?

Rengetegszer mentünk már el a rendőrség előtt, de még soha egyszer nem szóltak, hogy tegyünk rá szájkosarat. Szerintetek ez nagyon komoly dolog? Vagy sose lesz belőle bajunk? Én tudom, hogy a kutyám a légynek se ártana, és addig amíg kóbor kutyák szaladgálnak a városban, addig nem rakok rá csakazértsem kosarat. Ha nekimegy valami állat, hogy védje meg magát?

Vagy ne aggódjak ilyesmin? Van olyan akit már megbüntettek azért mert nem rakott kosarat a kutyájára? Már úgy hogy a kutya nem bántott senkit. Ha bántott, nyilván más a helyzet.



2014. aug. 27. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

NEM KÖTELEZŐ a szájkosár, csak ha veszélyesnek nyilvánított ebed van, illetve ha tudod róla hogy veszélyes (harap, vad) az emberekre!


"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3)29 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.


17/A. §30 Az állatban félelmet keltő, erős fény- vagy hanghatással járó tevékenységek, időjárási jelenségek teljes időtartama alatt, különösen az év azon szakában, amikor a polgári célú pirotechnikai tevékenységek felügyeletéről szóló jogszabály szerinti pirotechnikai termékek engedély, bejelentés nélkül is felhasználhatók, az állat tartójának gondoskodnia kell az állat félelmében történő elszökésének megakadályozásáról és törekednie kell az állat megnyugtatására."


Itt a kormányrendelet:

[link]

2014. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sippara ***** válasza:
100%
Szájkosár jelen pillanatban ismerten agresszív viselkedésű vagy veszélyessé nyilvánított kutyákra kötelező egyedileg, senki másra nem (tömegközlekedés más tészta, de itt nem erről van szó).
2014. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rendőrség nem foglalkozik ilyennel és csak akkor kell a kutyára szájkosár ha veszélyes.amúgy azzal a nővel ne törődj sok a hülye ember.nekem is van egy kutyám ő elég ugatos és nem szólt be nekem senki pedig régen buszoztam vele és mások is viszik a kutyajukat szájkosár nelkul setalni, buszozni stb.
2014. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt nem is tudtam, mindenkinek zöld kezet adtam ;)

Amúgy bevillant, hogy kb egy hónapja ugyanez a nő ugatott be nekem, mikor a kutyám talált egy sérült galambot és felkapta a földről. Olyan gyorsan történt hogy hirtelen nem kapcsoltam, az utca másik oldaláról meg már rikácsolt a nő, hogy normális vagyok, hogy hagyom hogy a csúnya gonosz kutyám széttépje a szegény galambot?!! Akkor is visszakiabáltam hogy mi köze hozzá. Utána meg egy biciklizős bácsinak szólt be, hogy hogy merészel ilyen közel hozzájuk tekerni, mikor ő itt gyerekekkel sétál. Azt közbe meg ő volt a bicikliúton, pedig ott volt a gyalogos járda mellette.

Meglátjuk, még fél év eltelik, ha sikerül olyanra nevelnünk a kutyánkat, amilyenre akarjuk, ez a nő többet ha beszól, majd a kutya fog neki visszaszólni, nem én ;)

2014. aug. 27. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Szájkosár nem kötelező, szóval besz***ta a kankós f***-t :) Akkor kell, ha mondjuk buszra, vagy bármilyen tömegközlekedési eszközre szállsz fel, akkor a csivavára is kötelező tenni, de utcán nem.


Amúgy sincs köze hozzá, de ennyire erővel te is beleszólhatnál, hogy ő meg a gyerekét hol tologázza. Tuti odaszúrnék egy olyannal, hogy "Szegény gyerek, jó idegbajos anyát fogott ki".

2014. aug. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam, de úgy voltam vele hogy egyszerre ennyi elég. Amúgy mivel másodjára fordul elő ez, 3 a magyar igazság. Legközelebb ha találkozok vele, ezt fogom mondani.

Vagy azt, hogy én hívok rendőrt őrá, mert megzavarta a lelki békémet.

2014. aug. 27. 17:14
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha látod, hogy babakocsis/biciklis jön veled szembe, vagy olyan, aki már a kutya láttán iszonyodik, akkor fogd rövidebbre a pórázt, esetleg álljatok meg, és állj a kutya elé, amíg a másik elhalad. Akkor nem nagyon szólhatnak. Én ezt szoktam csinálni minden embernél (ha keskeny járdánk haladunk), mert az enyém nagyon játékos, és mindenkihez odamenne legszívesebben. Sokan megköszönik egyébként, és még sosem szóltak érte. Ezt a nőt meg próbáld messze elkerülni, tipikusan az, akit isteníteni kell, mert kitolt magából egy gyereket (félreértés ne essék, nincs bajom a gyerekekkel, de bizony vannak ilyen anyák).
2014. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Direkt rövidre vettem a pórázt, mert tudom hogy a kutyám imádja a gyerekeket, és ha nem fogom meg, képes lenne beleugrani a babakocsiba és összevissza nyalogatni a babát. Eddig még nem volt ilyen, mert természetesen mindig megfogom. Meg pont azon lepődtem meg, hogy eddig mindig olyan lelkes volt ha gyerekeket látott, most meg hogy épp a szépen sétálást tanítom neki, tudja hogy ki kell zárnia a külvilágot. Odanézett, de nem akart odamenni. Ezért nagyon büszke vagyok rá! A hülye nő nagyon felidegesített pont emiatt. Hogy végre felfogta a kutyám hogy ne figyeljen összevissza mikor feladata van, erre kapásból beszól valaki... :(
2014. aug. 27. 17:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne is törődj vele! Nekem is egy nő szólt be, de nekik volt egy kiskutyájuk, 1 hónappal idősebb az enyémnél. Sipákolt nekem, hogy vigyem arréb a kutyámat, mert az övé fél tőle O.o A kutyusom akkor volt 4 hónapos. De ez meg ott rinyált, megfogta a pórázamat meg minden. Ki voltam akadva!

Az a baj, hogy nekem a visszaszólások nem jönnek ki a torkomon, pedig eszembe jutnak. :( Csak ugye még 'gyerek' vagyok(16 éves) és felnőttel nem pofátlankodunk. :(

2014. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nyugi, 16 évesen én sem mertem kinyitni felnőttre a számat! Aztán az évek meg a rutin. Meg az hogy kocsmában dolgozom. Mostmár gondolkodás nélkül leordítok bárkit ha nagyon nagy gáz van és tudom hogy nekem van igazam. Egy ilyen fajta kutyához kell is a vasakarat.
2014. aug. 27. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!