Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni, hogyan...

Tudnátok segíteni, hogyan alakíthatnék ki erősebb kötődést a kutyával?

Figyelt kérdés
Nem kötődik hozzám eléggé a kutyám. Mik azok a gyakorlatok, amikkel ezen lehet javítani? Elég az alapengedelmesség tréning?

2014. aug. 28. 08:43
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
18%
Szia. Mindig te adj neki enni inni.. meg mindig kicsit simogasd és jàtsz vele . az sokat jelent egy kutya számára ha sokat foglalkozol vele mennyi idős a kutyád?
2014. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
15 hónapos. Ez eddig oké, amit leírtál. Én kifejezetten kapcsolatfejlesztő gyakorlatokra vagyok kíváncsi. Egy éve hoztam el a kutyát menhelyről és a kapcsolatunk még mindig nem a legjobb, erősebb kötődést szeretnék kialakítani.
2014. aug. 28. 09:39
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is voltak kötődési problémák, ami odáig fajult, hogy már féltem a kutyámtól és nem is szerettem vele lenni, ahogy ő sem velem. Én elkezdtem őt kézből etetni, de úgy, hogy mindig valamilyen feladatra kapott egy marék tápot. Pl. ha itthon voltunk, akkor ül, fekszik, behívás, stb. Séta közben meg arra kapott, ha rám figyelt (főleg kérés nélkül). Ezek mellett elkezdtem átalakítani a napjainkat. Napi kétszer vittem sétálni (ezt főleg a kézből etetés miatt, kint ugye azért nagyobb az inger, jobban kellett, hogy rám figyeljen), illetve napközben is amikor kiléptem az udvarra (még ha nem is hozzá mentem), mindig vittem vagy egy falat kaját, vagy játszottam vele egy percet, vagy kapott egy simit. A párom is segített, hiszen megbeszéltük, hogy ő ne adjon neki semmit enni és ha lehet, inkább csak én foglalkozzak a kutyával.


Hát kb. ennyi. Nálunk ezek nagyon beváltak.

2014. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb kapcsolatépítő "gyakorlat" egyébként a közös tevékenység, illetve a jutalmazás, pozitív megerősítés.


3-as voltam.

2014. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon nagyon sokat kell hozzá beszélni, emellett a lehető legtöbb játék, foglalkozás
2014. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Nekem is volt az egyik kutyámmal ilyen gondom (nem értette, hogy nem a másik kutya a főnök, hanem én). Sok közös program (fegyelmező. séta, kirándulás). Egyszerűen begyakorolsz egy feladatot (természetesen nem egyet), kiadod az utasítást, amikor megcsinálja nagyon örülsz (ha úgy érzed, hogy nagyon túljátszod az örülést akkor már majdnem jó), és adsz egy falatot. Egyszerre 2-5 feladat (pl: ül, fekszik, ül pacsi) és szünet, csináljon amit akar. Ha van kedved behívod (érkezéskor akkor is hatalmas öröm, ha előtte szétkapta a szomszéd tényésznyulat), falat, pár gyakorlat, mindnek örülsz, falat és kezdődik előröl.

Nekem sokat segített, hogy az etetést úgy szervezem, hogy a kajástál letesz a kutya elé és "mesélek neki" pár mondatot, addig nem ehet. Nem ez volt a cél, de nagyban növelte a "tekintélyemet" (a tál mellet bármit mondtam enni kezdtek, nem csak a vezényszóra), azóta az etetés fontos része a "mese", meg is követelik

2014. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy nem kötődik eléggé a kutya? Mert sajnos bizonyos helyeken azt hívják kötődési problémának, ha a kutya nem engedelmeskedik, de a kettőnek egyébként semmi köze egymáshoz. Ha együtt élsz a kutyával, csináltok közös programokat, tanítod, neveled, akkor olyan nincs, hogy nem alakul ki kötődés. Esetleg egy önállóbb kutya nem nagyon mutatja ki, de tőle meg nem is kell elvárni.
2014. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
A kötődés egyáltalán nem (csak) a babusgatásból alakul ki! És, ahogy Akumi is írta, nem is egyértelmű, hogy kötődés nincs, simán lehet, hogy csak semmibe néz, nem engedelmeskedik. A kutya felé mutatott határozottság nagyon is fontos a kapcsolatban, és ezen nem azt értem, hogy acél betétessel rugdald, de az nem hátrány, ha néha azt kell csinálnia, amit te akarsz, nem pedig fordítva, ahogy manapság divat.
2014. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Onnan indul a dolog, hogy amikor elhoztam a gyepiről, előre szóltak, hogy verekedős. Én másik kutya mellé hoztam, tehát kicsit féltem is tőle, hogy milyen lesz az összeszokás, de ahogy kihoztam, rettegett mindentől, meg hát nem első kutya, úgyhogy el is bírunk vele.

Én a kezdetektől szerelmes voltam ebbe a kis makimajomba, egyszerűen egy kis mesefigura!

A bajom az, hogy megy neki a feladat, de arra fordul, ahonnan az inger jön. Én vagyok a legkevésbé érdekes dolog a világon, ha van kaja, ha nincs. Néha itthon is inkább elkolbászol, ha kint van szüleim kutyája, akkor meg főleg rá figyel.

A kiképzőnk javasolta, hogy csináljunk kötődési gyakorlatokat (de cikinek éreztem megkérdezni, hogy pontosan mit és hogyan) ugyanis mi vagyunk az egyik legproblémásabb kutya-gazdi páros.

Mivel mikor elhoztam, már eleve kis hülye volt, meg a másik kutyának is vannak szabályok, így kezdettől fogva csak engedéllyel ehet. Édesapám a kutyájával dolgozik, tehát nálunk nagyon fontos a jólneveltség, ám mivel ő az én kutyám, nekem kell megküzdeni vele. Szeretném elérni azt, hogy úgy nézzen rám, mintha én lennék neki a világ, ne csak ímmel-ámmal csinálja a dolgokat.

Heti 2-3x teszünk nagyobb sétákat, mivel a napja nagy részét a kertben tölti, csak aludni jöhetnek be nálunk a kutyák. hetente 2x kutyaiskolába megyünk, napi szinten labdázok és gyakorlok vele

2014. aug. 28. 10:48
 10/31 anonim ***** válasza:
Az iskola azért van, hogy a gazdák gondjait megoldják. Ne szégyenlősködj, hanem kérdezz. Az ottani kiképző látja a kutyád és a te kapcsolatodat. Így ő tud a legjobban segíteni.
2014. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!