Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni, hogyan...

Tudnátok segíteni, hogyan alakíthatnék ki erősebb kötődést a kutyával?

Figyelt kérdés
Nem kötődik hozzám eléggé a kutyám. Mik azok a gyakorlatok, amikkel ezen lehet javítani? Elég az alapengedelmesség tréning?

2014. aug. 28. 08:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt tényleg marhanehéz így leírás alapján. Sok olyat látok, akik nem babusgatnak, de idegesek inkább, mintsem, hogy dominánsak lennének. Az eszeveszett üvöltözés nem épp a legjobb módszer, persze megértem, hogy nehéz egy vadállattal a kezedben higgadtnak maradni. Azt hiszem, részemről kezd kifogyni a távgyógyítási képesség, mert még ha videon be is mutatnád ezeket, akkor is nehéz volna elmondani, mit, hogyan, mint mutatni, és persze látni az ebet.
2014. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Hát a kamaszodás semmilyen neveléstől nem fog elmúlni, azt egyszerűen túl kell élni :D Minden alkalommal úgy kell büntetni, mintha még sose láttad volna, hogy ilyet csinál, és előbb-utóbb rájön, hogy nem viccelsz, ha lelohadt benne a helyezkedési kedv. De azt sajnos ki kell várni :)
2014. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

:) nem a távgyógyításra hajtok:)

A mostani suliban nagyon szépen haladunk, mostmár nem tépi ki a karomat ha 20 méterrel előttünk meglát egy kutyát, nem őrjöng mások kerítése előtt kánonban a benti kutyával, el tudunk sétálni egy másik kutya mellett úgy, hogy az esetek 60%ában nem támad ki( kivéve ha nála sokkal esélyesebb a kutya, tehát van benne valami öngyilkos hajlam is), nem véd be édesapám kutyájától, tehát lépésenként, de haladunk.

Ami aggaszt, az az, hogy ha feladatot kap, nem néz rám. Vagy a kaját nézi, vagy mellettem el a távolba, esetleg valami mást, amit érdekesnek tart. Amit még furcsának találok, hogy sosem csóválja a farkát, pedig pl. a suliban van egy nagyon szétszórt kutyus, akit sokat kell korrigálni, még ő is csóvál.

2014. aug. 28. 16:19
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát a helyes arányokhoz jó tudni, milyen idegtípusú a kutya. Nem minden kutya esik látványosan szét az örömtől. Labdás?

Kap tőled örömöt is amúgy? Ha csak annyi a baj, hogy a kaját nézi, nem a szemedet, az meg aztán végképp nem kötődési probléma, csak kondicionálás kérdése. Ültesd be magaddal szemben, 1-1 falat a kezeidbe. Ha szemedbe néz, kap egy kaját. Össze-vissza ki nem számíthtó kézből. Hamar rájön, hogy ha a szemedbe néz, kaja van. Utána lehet mindezt magadmellett ültetva alapállásban. Társíthatsz hozzá vezényszót, vagy épp valami hanghatást is, amikor ha rád néz, örülsz (és/vagy falat) Ezt lehet klikkerrel vagy anélkül, lényeg, hogy így megszokja, hogy ha rád néz, ÉS amúgy is júl csinálja a feladatot, kap kaját vagy labdát. Persze ezt majd finomítani kell, ritkítani, sőt elérni, hogy akkor is a szemedbe nézzen, mikor te amúgy nem rá nézel, hisz egy BH, IPO, egyéb vizsgán mégse mehetsz úgy, hogy a kutyát bámulod. :)

Türelem, az irány ezekszerint jó! Ha javul, te is jobban lenyugszol, megtanulsz nem patáliát csapni, csak fegyelmezni, és természetesen jutalmazni és játszani vele is! A közös játék attól még fontos, hogy kemény kézzel bánsz vele. Nem tudom, ez segített-e valamit.

2014. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Persze, minden vélemény segít:)

Ezt a falatozósdit kipróbálom, remélem segít.

Labdázunk, de csak akkor csóvál, amikor remeg is mellé. Vágva van a farka (szapis, egy hirdetési oldalon dobinak hirdették, aztán a fazont felnyomták, mert disznóólban szaporított rottit és mivel közbejött a "házikedvenc" agár is, lett belőle "dobberman") egyébként, úgyhogy ilyenkor az egész segge mozog. Viszont ha izgatott, akkor felmelegszik és elkezd remegni, na ilyenkor néha csóvál. Rendszerint labdára. Azt pl. visszahozza és a "hagyd" parancsra leteszi. Ezután még 2x körberohanja az udvart, aztán leül elém és meredten néz valahova (de nem rám) és közben remeg mint egy csivava

2014. aug. 28. 16:34
 26/31 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy vegyél zsinóros labdát, amit megfelelően használva nagyon jó motivációs eszköz, de óvatosan vele kutyák között, mert magasabb ösztönhőmérsékleten sokkal hajlamosabbak összeugrani más kutyákkal. A labda jutalom szerepet töltse be, nehogy azt csináld, amit sokan, hogy a kutya szájából ki se jön a labda, szinte még rá is fog a gazdira, ha el akarja venni tőle. Szóval a labda a TIED és néha adsz belőle! :)
2014. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Bármit elveszek tőle, azzal nincs baj, ha kell, még le is harapom érte a fejét, hogy megértse, hogy minden az enyém. Egyik kutyának sincs tulajdona. Ha éppen csontos nap van (marhalábszár vagy főtt disznóláb), gond nélkül elveszem tőle azt is, sőt, csak hogy érezze, hogy én vagyok a főnök, kb kétnaponta random elveszem előle a tálat pár falat után. Vagy ha bejönnek, a nagy a kanapén, a kicsi meg egy fotelben alszik, ilyenkor a helyére szoktam ülni, ő meg elmegy keres egy szőnyeget vagy csak bevonul a kennelbe. Ilyenkor általában látványosan meg is sértődik. Egyébként a labda is csak akkor érdekli, ha mozog.

Eleinte a macskát is nagyon kergette, azért mondjuk komolyan földhözvágtam a grabancánál fogva, azóta még csak rá sem néz.

Egyébként azt vettem észre, hogy valamitől vagy tart és akkor normális, vagy amitől nem kell tartani, azzal meg kekeckedik vagy pofátlan (pl. ha egy gyerek bizonytalan, vagy fél ha megszaglássza, elkezdi lökdösni meg nyomul)

2014. aug. 28. 16:53
 28/31 anonim ***** válasza:
És miben nyilvánul meg a szerethető éned felé? Persze nyilván abban is, hogy odaadod neki a kaját, de az örömödet is ugyanilyen hévvel érzékeli? Mert amúgy kicsit össze-vissza, amiket egy-egy írásod után épp gondolok a viszonyotokról, de végül mindig oda kötünk ki, hogy alapvetően jól működik, csak épp nem néz felfele, mikor gyakoroltok, és néha kitámad (mondjuk ez nagyobb súlyú gond)
2014. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Ha örülés van, akkor van simi, látványosan örülök, beszélek hozzá , megy a "jajjdeokoskishercegnővagy" "jólvannagyonügyesvagyPrincess" ésatöbbi meg az odalpaskolgatás, lehajolok hozzá, jöhet a pusziözön. De először persze megkapja a jutifalatot.
2014. aug. 28. 17:28
 30/31 anonim ***** válasza:
Akkor, ha jól értem, elősorban lelki támogatásra van szükséged, hogy sínen vagy! :) Hát elképzelhető, hogy sínen vagy, igen. Már csak amiatt is, hogy látszik, hogy tenni akarsz érte, hogy javuljatok, és ez mindennek az alapja! HAJRÁ!
2014. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!