Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti honnan hoznátok kutyán?...

Ti honnan hoznátok kutyán? Menhelyről vagy gyepiről?

Figyelt kérdés
Hosszas vacillálás után úgy döntöttem, nem fajtatiszta, hanem keverék kutyus jön a házhoz. Egy kérdés még nem tisztázott: hogy honnan hozzuk. Ti hol nézelődnétek elsősorban: gyepin, menhelyen, vagy apróhirdetési oldalakon, ahol ingyen/jelképes összegért adnak kutyát, és ha nem viszik el, menhelyre/gyepmesterire kerül? Mindenhol fogunk valószínűleg nézelődni persze, de honnan "érdemes" elhozni?
2014. aug. 29. 12:01
 1/8 A kérdező kommentje:

* kutyát

Elírtam, elnézést.

2014. aug. 29. 12:01
 2/8 Platypus ***** válasza:
100%

Én a menhelyre szavazok. Igaz, hogy a gyepinél közvetlenül mentesz életet, azonban egy menhelyen foglalkoznak is valamennyit a kutyákkal és meg tudják mondani, melyik milyen természetű és vérmérsékletű. Ránézésre egy halálosan stresszes gyepis kutyáról nem fogod megmondani miféle. És ha véletlenül olyan kutyát választasz, amelyik nem illik az életmódodhoz, az nagy szívás neked is meg a kutyának is.


Az apróhirdetési oldalakon jelképes összegért főleg felelőtlen emberek akarnak megszabadulni a fölöslegessé vált kutyájuktól. Én ilyet nem támogatnék. Ha állatvédők kérnek némi hozzájárulást, az oké, de a "Blöki kiskutyái oltás áráért elvihetőek" hozzáállás nekem nem túl szimpatikus. A nem viszitek el megy a gyepire meg egyenesen gusztustalan.

2014. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Én onnan hoznék,ami a legközelebb van hozzánk.Pl.ha pesten lakok akkor nyilván valami pesti menhelyre vagy gyepire mennék.Mindenhol vannak cuki kutyusok.Apróhirdetési oldalakról fölösleges,a menhelyről egyszerűbb sokkal.
2014. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Attól függ...

- gyepis kutyáknak kissebb az esélye, és én nem bízom annyira az egészségügyi állapotukban,de ez kivédhető, ha azonnal viszed oltani.

- menhelyen jobb körülmények közül jön a kutya, és ott is ugyen úgy életet mentesz, vagy akár kettőt is, emrt a felszabadult helyre egy ujjabb kerülhet. A többi opciót - ingyen elvihető, meg otthon születetteket nem venném számításba.

2014. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp menhelyről, azon belül is keress olyat, aki nem hazudik! Bocsánat az állatvédőktől, de van egy-két sztorim, hogy miket akartak rám sózni -- panelbe beteg KÁJ és sorolhatnám. Olyan hely kell, ahol sétáltathatod a kutyát, nem kell stresszes helyzetben, rögtön dönteni, hanem hónapokig gondolkozhatsz! Legjobb, ha önkénteskedsz egy darabig és így tényleg személyesen megismered a kutyákat. SOk sikert kívánok!
2014. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gyepiről, most is onnan van ideiglenesem, bár itt ismerem a gyepi vezetőjét. Ha nem ismerném is onnan hoznék, mert nem szeretem, mikor belekotnyeleskednek a dolgokba, és butaságokat mondanak.
2014. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nézegess a hozzád közel lévő menhelyek, gyepik weboldalán, és amelyik kutyusba beleszeretsz, azt nézd meg :) De akár, ha van olyan fajta, amibe "szerelmes vagy", akkor megnézheted az adott fajtamentő kutyusait is. Menhely/gyepi függő is, hogy mennyire ismerik az adott kutyát, tudnak-e egyáltalán infót mondani róla, normálisabb helyeken megteszik. Mi nemsokára szeretnénk örökbefogadni egy kiscicát, és az Illatos úti gyepi oldalát, illetve egy számomra szimpatikus cicamentő weboldalát szoktam böngészni :)
2014. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
egyértelműen gyepi, ott tényleg a haláltól mented meg.
2014. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!