Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a kutyám...

Mit csináljak hogy a kutyám ne szedjen szét mindent?

Figyelt kérdés
Már nem nagyon tudom elviselni hogy a fél éves labradorom mindent szét szed az udvarban.A ruhákat folyton leszedi a kötélről,hiába kapott ki amikor rajtakaptam.A bicikliülést is szétszedte,a kocsi össze van ugrálva,karmolva,az udvaron semmit nem hagyhatunk,még az ablakon a szúnyoghálót is lecincálta.Nagyon elegem van belőle.
2014. aug. 29. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nincs eleget foglalkozva vele. Kölyökkutya amúgy is szinte lefáraszthatatlan. Hát elfoglalja magát. Ha unod, akkor keress másik gazdát neki.
2014. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát továbbra is szidd le érte ha ilyet csinál és vegyél neki egy hatalmas ragokat amivel el lesz egy darabig aztán kinovi
2014. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sétáltatod?
2014. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kölyök és nem neveled. Csoda, hogy még csak ennyit csinált. Hány órát foglalkozol vele naponta? Minimum 4-5 óra aktív foglalkozás szükséges még egy felnőtt kutyához is, ez a kölyköknél akár a duplája lehet. Tanítani, mozgatni, és játszani kell vele. Én a 4 hónapos Labimmal napi 1-2 órát minden nap megyek sétálni, pedig kertes házban lakunk, szóval ott is szaladgál eleget, ezenkívül apportírozunk minden nap. Alapengedelmességet minden nap gyakorlunk és még trükköket is tud, természetesen. Erre is szánunk legalább fél órát, de van hogy többet is. Az apportól iszonyatosan lefárad, a trükkök és feladatok pedig az agyát fárasszák le. Annyi kárt csinált összesen, hogy 1-2 virágot lerágott az első héten amikor hozzám került, de azok is jelentéktelenek voltak. Azóta semmit. :) Na persze tegyük hozzá azt is, hogy vannak játékai amiket rághat, pluszba rágcsái is, szóval nem hiszem hogy ereje lenne bármit is csinálni még azok után amiket naponta elvégez. :)

A kutyák általában naponta 14-16 órát is alszanak (igen, felnőttként is!!!) , HA MEGFELELŐEN LEMOZGATJÁK ŐKET NAPONTA. Az enyém végigalussza az éjjelt és nappal is egy pár órát amikor nem vagyok otthon, vagy amikor csak olyan kedve támad. :)

Azt javaslom neked, hogy:

-Sétálj vele naponta, 1-2 óra séta MINIMUM!

- 30 60 perc játék (pl apportírozás, ha megtanítod neki odalesz érte!)

- Minimum fél óra agyi fárasztás, naponta! Ez lehet akár bújócska is, vagy trükktanítás, esetleg az alapengedelmesség gyakorlása. Vagy mindez együtt.

- Vidd vízhez, még ha nem is merészkedik be egyből, hidd el hosszú órákra lefárasztja. :) Aztán ha rájön, hogy tud úszni órákig képes a vízben játszani, úszni majd.

Ha még semmit nem kezdtél el vele, az alapengedelmesség az első, aztán jöhetnek a trükkök. A lényeg, hogy amiket leírtam, minden egyes nap csináld meg vele! Mivel kertesházban laksz, ezért a séta nem baj, ha kimarad 1-2x egy héten, de a kezdetekben inkább ne! :)

2014. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sippara ***** válasza:
100%
Napi egyszer-kétszer egy-két óra séta, ugyanennyi játék, és napi párszor maximum 5-10 perc tanulás. Ha ez mind megvan, és még mindig rombol, akkor jogos a kérdésed.
2014. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hovarju ***** válasza:

Unatkozik. Foglald el sétával feladatokkal (előttem már bővebben leírták)


Hidd el a fáradt kutya, jó kutya. Ha eleget foglalkozol vele, nem marad ereje a rombolásra.


Ha úgy érzed nincs rá elég időd/kedved, akkor pedig mielőbb keress neki egy másik gazdát, te pedig egy öreg kutyust fogadj be. Annak elég lesz, ha naponta csak 1-2 órát foglalkozol vele és hetente pár nap elviszed sétálni.

Ha pedig ennyi időd sincs, akkor inkább macskát tarts. Velük is kell foglalkozni, de sokkal önállóbbak, mint a kutya.

2014. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg nincs időd rá akkor tényleg keress neki új gazdit persze ez attól is függ, hogy mióta van nálad ugyanis a kutya az nem egy tárgy, hogy legyen neki egy rakat gazdija
2014. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!