Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell hasznalni helyesen...

Hogy kell hasznalni helyesen a klikkert, pl. mikozben ul le a kutya akkor "katt"vagy amikor mar leult utana nyomjam meg? Koszi a segitseget

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne közbe nyomd meg! Mindig miután megcsinálta amit kell, pl. leült, akkor klikkelsz neki, és rögtön utána kapja a kaját, hogy összekösse a kettőt.
2014. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
koszi akkor jol csinaltam :)
2014. aug. 29. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, sok sikert :)
2014. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban,hogy leteszi a fenekét.
2014. aug. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jo koszonom :) esetleg az baj ha ugy tanitom neki hogy ul fekszik es utana katt? vagy a maradot hogy tanitsam neki? marad es hozzam ul es utana katt?bocsi de klikkerel naagyon kezdo vagyok az utasitas pedig a papiron bem magyar.es csak a neten a trukkoket talaltam de alapokkal szeretnem kezdeni
2014. aug. 30. 08:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Leülteted, vagy lefekteted. Marad. Ellépsz egy fél lépést, ha ottmaradt klikk és gyorsan visszalépve juti. Ha nem maradt ott, akkor visszateszed (nem jutalmazod, nem bünteted) és addig próbálkozol, míg megérti. Aztán lehet növelni az időt és a távolságot.
2014. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
es ha ket lepesnel messzebb mentem az baj? mert en leultettem es mondtam neki hogy marad. es mikor mondtam hohy gyere szinten leult akkor csinaltam klikk es jutifalat. de elszurtam ezek szerint. alkalmazhatom ezt a mondszert elozo valaszolo ha igy csinaltam eddig?
2014. aug. 30. 12:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Először is meg kell tanítani a kutyának, hogy mit jelent a "klikk".

Az elején jól be kell gyakorolni, rögzíteni kell a kutyában a klikker hangját, és erősíteni benne hogy az jó ha azt a hangot hallja. Tehát először csak simán "klikk" és jutifali. Így tovább addig ameddig biztosan rögzül, hogy felfigyel a klikker hangjára!

Ez után jöhetnek a gyakorlatok. A "klikk" egy pozitív megerősítés, jutalom. Amikor a kutyus végrehajtotta a gyakorlatot pl. az "ül"-t azonnal menjen a klikk és jutifali. Így a többi gyakorlatnál is.

A "marad" vezényszó után lépj mindig hátra. Először csak 1-2 lépés majd "klikk". Fokozatosan növeld a lépések számát és úgy menjen a "klikk" és juti.

Ez kezdőként bizony nem egyszerű, egyszerre klikker is meg jutalomfalat is, de bele lehet jönni.

Sok siker hozzá! :)

2014. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező, de nem értem, amit írtál.
2014. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Arra is figyelj hogy ne a markodban tartsd a kaját hanem mondjuk egy övtáskában vagy speciális jutifalattartóban. És csak akkor nyúlj a falatért amikor klikkeltél. Nekem ezt így tanították a kutyasuliban.
2014. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!