Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meséltek a Bobtailról?

Meséltek a Bobtailról?

Figyelt kérdés

gondolok itt a tulajdonságaira a nevelése tanítása stb.

És hogy kinek ajánlod?



2014. aug. 30. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Más néven óangol juhász kutya.

Itt egy link, minden benne van, amit kell róla tudni! :)

[link]

2014. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nincs bobtailem, de nagyon sokat olvastam és tenyésztőket is kérdezgettem. Egy kikerülhetetlen probléma a szőrápolás. Nagyon kérdezz utána és olvass, mert ez idő-és pénzigényes, nagy meló.


Amúgy egy nagyon bájos családi kutya, olyannak való, akit nem zavar, hogy a szakálláról néha a gazdira csöpög a víz és beléd törli az arcát :)

2014. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kutya-tárról idézem:

Angol fajta. Mintegy 200 éve tenyésztették ki a régi típusú angol nyájőrző kutyák és az orosz agarak vagy az orosz juhászkutyák segítségével.

Leírás:

Nagy termetű kutya. Feje mackós formájú. Szeme sötétbarna, füle lelóg. Mellkasa széles és mély, háta egyenes, hasa enyhén felhúzott, fara magasabb, mint a marja. Végtagjai egyenesek, párhuzamosak. Farkát kurtítják, de születhet rövid farokkal, sőt farok nélkül is. Szőrzete hosszú. Színe kékesszürke, fehér foltokkal.

Tulajdonságai: Csendes, nyugodt, megbízható, kedves, ugyanakkor határozott, bátor.

Alkalmazása: Eredetileg pásztorkutya volt. Kiváló testőr, a gyerekek megbízható őre, játszópajtása.

Marmagasság: kan 56 cm, szuka 56 cm alatt

Testtömeg: 28-36 kg

Alomszám: 5-8 kölyök

Várható élettartam: 10-14 év


Index.hu-ról idézem:

Jimmy, egy magyar bobtail nyerte el a világ legszebb kutyája címet a budapesti kutya-világkiállításon, amelyre hetven országból 18 ezer kutyát neveztek be.

2014. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!