Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meséltek a kutyátokról?

Meséltek a kutyátokról?

Figyelt kérdés

Kalandos történetekről, hozzátok kerüléséről, név választásról, vicces esetekről, vagy bármiről!


Előre is köszi!


2010. júl. 9. 06:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Húúú, ez nem tudom, mennyire kalandos, de nekem nagyon is az volt! Foxi keverék kutya, a vadászösztön hajtja. Tegnap mentünk sétálni, és meglátott egy macskát. Egyből elkezdett rohanni, ki is tépte a kezemből a pórázt, rohant a macska után. Hát, nem tudom, meddig futott, de a macska is bírta az iramot, én pedig sprinteltem utánuk. Kinga minimum 3 kukát felborított, nagyjából 3 ember kapta fel a gyerekét, attól féltve őket, hogy a kutya rájuk támad. Átfutott az úton, engem majdnem elütött egy autó, még jó, hogy a kutya húzott egyenesen. Aztán amikor elég közel értem hozzá, rávetettem magam a pórázra, el is kaptam. A kutya visszont csak rohant tovább, húzva engem még 3 méteren át a földön. Aztán mikor meg tudtam állítani, akkor folytattuk a sétát, mintha mi se történt volna. Nem tudom, hogy hányan bámultak meg, amint sáros lábbal, felhorzsolt kézzel megyek a lihegő kutyámmal, de legalább a kutya engem is kifárasztott, és nem csak én a kutyát! :)
2010. júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 6 éves spániel-labrador kislányom van. Fekete, fehér foltal a mellkasán. Maszatnak hivják.

A mamája barna spániel. Befogadott kutyus volt. Mikor befogadták, elvitték dokihoz, ő meg közölte a párral, hogy két jó híre van: 1. vemhes a kutya; 2. legalább 10 kölyök van a pocójába.

Gondolhatod a befogadó fiatalok, mennyire „örültek” a jó hírnek. Nem volt semmi gond, szerencsére mindegyiknek találtak gazdit. Az egyiknek én lettem a „szolgája”! :-)

Azért lett Maszat, mert a nózija felett volt egy fehér folt, ami mostanra csak akkor látszik, ha olyan szögbe süt rá a nap.

Sok vicces történetem van vele kapcsolatban, de élőben sokkal jobb, mint leírva. A legtöbb eset abból adódik, hogy nem egy hősnő alkat. Nagyon barátságos, azt gondolja, hogy őt mindenki szereti, ami általában igaz, bár vannak olyan kedves embertársaink, akik szinte belerúgnának, mikor elmennek mellette. De ő lelkesen rohan mindenkihez.

A napokban volt, hogy lent sétáltunk, és a hátunk mögül jött egy pasi, szatyorral a kezébe. Maszat visszanézett rá, majd ment tovább, majd visszakapta a fejét, ugrott, egy nagyot oldalra (el a pasitól) és elkezdett ugatni és hátrálni. Megijedt a szatyortól! :-)

A pasi ott nevetett velem együtt, hogy ilyet sem nagyon látott még!

Vannak olyan esetek, ami szinte minden kutyásnál, hogy mikor játszunk a lakásba (panelban lakunk), akkora lendülettel fut a labda vagy a játéka után, hogy csúszik vele a szőnyeg.

Azt is nagyon szeretem, mikor az orrával a kezemet fellöki a buksijára, hogy simogassam.

Reggelente, mikor már leakar menni, akkor odabújik hozzám, és nyomja a fejét a mellkasomhoz, nyakamhoz (bár ez néha fullasztó érzés). Ha meg felakarok kelni, akkor meg annyira örül, hogy sikerült felébresztenie, rá fekszik a nyakamra, és közben veszettül csóválja a nem létező farkincáját.

Persze egy elkényeztetett kis „dög”, első kutyám, gyerekkoromban nem lehetett édesapám betegsége miatt.

Nem tudom, hogy ilyenekre gondoltál, de én ezt szívesen megosztottam veled!

Neked nincs blökid?

2010. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyusom neve Süti(ő egy kis szuka), na igen, mikor hozzánk került tényleg akkora volt, mint egy sütemény. Mindössze négy hetes volt, mert az anyakutya nem volt képes többé táplálni kölykeit. Az anyakutya palotapincsi és csivava keverék, az apa pedig fajtatiszta uszkár. A néni kutyái folyamatosan szaporodtak, mert nem volt pénze ivartalanításra, ezért gondoltuk hogy hozunk tőle egy kiskutyát, úgysem tudja hova rakni őket. Először azt hittük, Süti meg sem fog maradni, mert olyan fiatal, aprócska volt, hiszen még szopnia kellett volna. Ősz vége volt, egy olyan kicsi kutyát még nem tehettünk ki az udvarra, így hát a fürdőszobában aludt egy nagy ládában (azért nem a mi szobánkban, mert sokszor visított, és nem tudtunk tőle aludni:), de napközben szabadon járkálhatott bárhol). Aztán reggelente minden nap öt óra körül már nyüszített, hogy engedjük ki a dolgát végezni. Mindig az udvarra vittük,így elég hamar megszokta, hogy olyakor ki kell kéredzkedni. Ám kezdett ravasszá válni. Óránként is ott ült az ajtó előtt, várta, hogy kengedjük.Mi így is tettünk. De esze ágában sem volt dolgát végezni, hiszen nem is kellett neki. Egyszerűen az udvaron akart bóklászni. Alig tudtuk visszahozni, mikor a bolondját járatta velünk. Hogyne tette volna, mikor tudta, hogy inkább kiengdjük, nem kockáztatva, hogy a szőnyegre ürítsen. Aztán eljött a február. Disznóölés volt nálunk. Jött az egész család gyerekekkel együtt. Mikor már a kolbászt, hurkát csináltuk bent, mindenki bejött. Így szűkösen voltunk odabent, több, mint tizen. Ezért a gyerekek kimentek, vitték a kutyát is. Attól kezdve Süti soha többet be nem jött a házba. Ezért csináltunk neki egy jól szigetelt kis kutyaólat. Süti eddig a legbolondabb kutya, amely valaha is a miénk volt.Már csak ha a kinézetét nézzük is.Termete kicsi, a szőre hosszú, törtfehér. A fején, meg a fülén nem olyan hosszú a szőr, mint máshol, ezért feláll minden egyes szőrtincs, mintha legalább az áram megcsapta volna. Sajnos szőrzete könnyen csomósodik, és bohósága végett nem tudjuk megfésülni a sok ugrándozás és "játszás" közepette. Így minden nyáron megnyírjuk(Sokszor három napba is telik, és elég furcsán néz ki nyírás után. :D) Állandóan mozgásban van. Hogyha megörül valaminek, fogja magát, megiramodik, és körbe-körbe rohan az egész udvaron és ha elfárad, megáll inni, majd folytatja tovább. Mániája, hogy az állatos ládából( ebben alszik mostmár kutya, macska)kihordja a pokrócot, és elfut vele, majd elkezdi ráncigálni. Imádja a macskákat, bár a macskák annál kevésbé viszonozzák ezt a szeretetet, ugyanis Süti előszeretettel nyomorgatja őket. Mikor rászólunk, Süti csak néz ránk, ártatlan szemekkel, mintha azt mondaná: "Miért, már talán játszani sem szabad?". Még van egy dolog, ami feltűnően nagy izgalmat kelt benne...A tyúk. Ha valamelyik tyúk kijön a tyúkudvarról, akkor Süti utánaszalad, ha sikerül megfognia, jól megtépi, majd visszakergeti a helyére. És az a legjobb, hogy amikor zt csinálja, se nem lát, se nem hall, csak a tyúk létezik számára. Aztán csodálkozuik nagyokat, mikor egy-egy bátrabb tyúk, kakas, vagy kotlós amely védi a csirkéit, nagyot csíp az orrába. Szóval ez a Süti elég bohóc állat, legalábbis én nagyon szeretem, és oda nem adnám senkinek. Egyébként Süti most két éves és reméálem nagyon hosszú élete lesz. ( Bocsi, ha egy kicsit hosszúra sikeredett.)
2010. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 2és fél éves 35 kilós szuka kutyusom van.Ám mikor befogadtam,akkor 3kiló is alig volt,pedig már fél éves volt.Na ez is hosszú történet,de semmiképpen nem vidám.De azt mondtuk,hogy amíg fel nem épül és nem kezd szaladgálni,addig nem nevezzük el.Mivel fekete,ezért valami ilyesmi nevet akartunk,de végül úgy döntöttünk,hogy mivel keverék kutya(tehát nem fajtatiszta,nem "igazi") ezért Bizsu lett a neve,mint ha csak egy aranyporral bevont ékszer lenne=)De nekünk ő egy gyémántos virágszál=D

Sok vicces dolgot csinált már,de a kedvencem még mindig ez:Nyáron potyog a fánkról a nyári alma,ez ilyenkor a kedvenc játéka,fekszik a fa alatt és amint lepottyan egy alma,megrágcsálja és hozza nekem hogy dobjam el neki,ezzel szoktunk játszani=)Namármost a szomszéd nénit imádja(rajta kívül csak a családommal pacsizik,az idegeneket utálja)és a néni mindig ad neki finom falatkákat(husit,sütivégeket,diót,jutalomfalatokat...)és ő a falatokért cserébe mindig odacipeli neki az almákat,amiket szétrágott.=D Olyan aranyos szokott lenni.Látom,hogy jön a kert bal oldaláról-ahol kisajtó van a két telek között-és egy nagy szelet kalács van a szájába,lefekszik megeszi,majd felszed egy almát és visszarohan,aztán megint egy alma és azt is viszi,és így tovább.A szomszéd néni is nagyokat szokott nevetni rajta,hogy mennyire jóindulatú=)

De volt,hogy 3 órán keresztül feküdt a vakondtúrás mellett,és mikor feltúrt teljesen a vakond,akkor lekezdett ásni mint egy őrült,hááttt akkora krátert ásott a kertünkbe,anyukám majdnem agyvérzést kapott=)Én kétszer belefértem volna keresztbe meg hosszába,szerintem a vakond útvonalát követte=D Amúgy nem szokott ásni,csak az ólja mellett.

Hát most ennyi=D

2010. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem történet, de érdekes dolog. Ilyet ugyanis előtte még sosem tapasztaltam.

Egy kan rottweilerünk volt. Nos, azt mindenki tudja, hogy a kutya, ha felhúzza az ínyét, akkor vicsorít, és ez az agresszió jele.


Ám rájöttem, hogy ez nem mindig így van!Ugyanis a kutya, tud ,,vigyorogni"

Amikor rettentően örült valakinek, szintén felhúzta az ínyét, ám ez nem haragos vicsor volt, egész másképp nézett ki.

Ezt örömében csinálta.

Utánna olvastam, és a dolog tényleg így áll, ám csakis emberekkel szemben ,,mosolyognak"

2010. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy amstaffom van, Lucy és egyéves lesz...

Az anyakutya belett fedeztetve, és a fedeztetésböl született 11 kiskutya.. Ő vol(Lucy) a legkisebb, csenevész kis szuka...

Mindenkinek kan kellett, ugye az nagyobb, erősebb.

De aztán megláttuk, hogy lehet hogy ő maradna ott egyedül, mi elhoztuk....

Ingyen adta a gazdija, csupán ajándékba, pedig fajtatiszta...


Egy nagyon vicces eset történt nem is olyan régen:.


Nagymamám látogatóba jött, ugy volt elvisz a fodrászhoz...

Hugomnak kötőhártya gyulladása volt. Mama kóstolóba hozott egy magvas kiflit, de amiután nekünk nem kellett, a szatyorba tette. Ezután bementünk a hugom szemébe cseppenteni. ADDig Lucy-nk kiment, és egy ötperc mulva csámcsogást hallottunk.

Amire odanéztünk, kivette a szatyorbol a kiflit, és jóizűen megette. :)

2010. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a történeteket!

Nekem egy fiú cairn terrier keverékem van. A neve Ricsi. Egy valóságos állat kínzótol mentettük meg. Már négy hónapos korában (amikor elhoztuk) egy tyúkólba volt bezárva, és tyúkólon belül még meg is volt kötve. A nyakán összetekert spárga volt, egy hatalmas, és nehéz valamivel, amihez a láncot szúrós drótokkal erősítették. Csak napi 1x kapott enni, mint egy felnőtt kutya, pedig még csak 4 hónapos volt, ezért le is soványodott. Anyával éppen kutyát kerestünk nekem, amikor az egyik háznál a faluban rátaláltunk. Volt a nőnek egy másik kutyája is valamivel jobb körülmények között tartva, ezért anya rákérdezett, hogy nem akarja-e nekünk adni a kicsit. A nő kicsit nehézkesen, de beleegyezett. :D Így most már 3 hónapja itthon játszik a kertben textil nyakörvel a nyakán, és napi kétszer kap enni. Hízott, boldogabb lett, és nagyon hálás azért, amiért megmentettük.

2010. júl. 10. 07:19
 8/9 anonim ***** válasza:

AZ én kutyám Blacky, egy msot 8 hónapos spániel-ír szetter meg a jó ég tudja mi keveréke. Tiszta fekete.pár naposan találtam kidobva, én neveltem fel cumisüveg+kecsketej+tápszer kombón. Imádom :D

Nagyon okos kutya, ám vannak dolgok amiket nem ért:

ha előbb leszállunk a metróról, attól még NEM érünk haza hamarabb;

a víz nem azért van, hogy botokat mentsünk belőlük, tehát ha gazdi belemegy akkor nem azért van benne a vízben mert botokat szedeget onnan...

Amúgy vízbolond.:D sok poénos sztori van róla, de ezeket tényleg látni kell...

2010. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ÍRJATOK MÉG, PLS!! :)
2012. febr. 13. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!