Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik a "divat" kedvéért egy kézbe fogják a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Tudom, kistestűek meg minden, de én úgy félnék a helyükben. De komolyan 100 meg 100 olyant látok, hogy a kutya lába közt van a gazi karja és annyi. Ti mit gondoltok ezekről?
2014. aug. 30. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért volna divat?

Ha neki úgy kényelmes és elbírja, akkor miért ne foghatná úgy?

Vannak nyugis kutyák, amelyek megszokták ezt a fajta tartást.

2014. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ott mutogassák meg minden. És nem is félnek, hogy leesik, közben pedig a másik kezükkel pózolnak.
2014. aug. 30. 13:29
 3/12 KGabi0000 ***** válasza:
Nem félnek,te nem fogtál még úgy kutyát?Nem leszóásból mondom,csak kívülről úgy néz ki,igen,mintha akámelyik pillanatban leeshetne,de nem,azt a 2 kg-os kutyát nagyon könnyű megtartani.De egyébként nekem sem tetszik,most éppen átnevelésben van egy yorki,akit mindig ha megijedt felkaptak.De én azt az elvet vallom,hogy azért van a kutyának 4 lába,hogy azokon járjon.
2014. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már hallottam olyant.
2014. aug. 30. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem öleb fajtájú (nagy vagy közepes testű) babakutyákat is rengeteg tenyésztő fog úgy. Én például tenyésztőnél láttam először, onnan tanultam. Egy bizonyos méret alatt kényelmes és biztonságos úgy fogni egy kutyust, aki ha ezt megszokta, nem fog ficánkolni, és teljesen rendesen alá van támasztva alulról. a két kezes fogásnál nem mindenki tudja rendesen megtámasztani pl. a kölyköt.

Nyilván akkor nem biztonságos így fogni, ha a kutya hajlamos lehet kiugrani az ilyen fogásból, vagy nagyon mocorgós típus.

2014. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Aki úgy hordja az utcán az egészséges felnőtt kutyáját az hülye. Én a csivavámat csak akkor vittem kézben, mikor öregen nagyon fájtak az ízületei és konkrétan lesántult séta közben...
2014. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
amúgy egy Westie (nem tom h írják sry) fajtára gondolok.
2014. aug. 30. 20:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Na olyat én még felnőttet nem láttam így vinni...
2014. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát, nem pont felnőttet láttam így vinni (persze azt is), de fb-n láttam 10 évest.
2014. aug. 30. 22:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Kistestűm van, de eszembe nem jutna így fogni őt, egy kézzel, hogy "nyúljon" a kutya lefelé. Nem csak hogy kényelmetlen neki, de sérvet is kaphat ettől, vagy kiugrik valamije. Úgyhogy két kézben fogom ha fölveszem, úgy, hogy egyik kezemmel a hónalja alatt a mellkasánál, másik kézzel a popsiját, hátsó lábait fogom. Sokkal biztosabb póz, ő is el tudja így magát engedni, kényelmes, és nem lóg csak úgy szegény.
2014. aug. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!