Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hagynátok, hogy a kutyátok...

Ti hagynátok, hogy a kutyátok ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Van egy kutyafuttató (két erdő között, nincs elkerítve), aminek az egyik szélénél van egy lovarda. 2 kuvasz és egy keverék őrzi a területet. Néhány kutyás, amelyik elengedi a kutyáját, odaengedi a lovardához, a másik 3 meg egyből jön, és az a "játék", hogy morogva, ugatva rohannak a lovarda egyik végéből a másikba, egymás mellett (természetesen ugye ott van köztük a kerítés).

Szerintetek ez jó ötlet? Nem lesz agresszív ettől a kutya? Ti megengednétek a kutyátoknak, hogy ezt csinálja, vagy tiltanátok?



2014. szept. 1. 13:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy ilyen kerítésmenti futkározásból kihívtam az akkor még kb fél éves kutyámat.


Egy gazdi rögtön megkérdezte, hogy ugye első kutya, mert nagyon féltem és higgyem el, nincs jobb mód, arra hogy kifárasszunk egy kutyát mint a kerítés-őrjöngés. Erre mosolyogva csak annyit mondtam, hogy nem baj, az enyém akkor se csinálja. Teljesen dilettánsnak néztek.

2014. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 14:05


Köszönöm, értem. Én falusi gazda vagyok, és naivan azt gondoltam, hogy a hivatalos futtatónak pont az a lényege, hogy a még nevelés alatt állók is szabadon mozoghassanak.

2014. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Andizsuzsi, hát igen tulajdonképpen logikus az lenne. Itt városban sehol nem lehet legálisan elengedni kutyát, csak kijelölt futtatóban. Ezért néha olyan zöld területeket kijelölnek nyitott futtatónak, ahol alapesetben kutya se jár...egyébként ritka is az ilyen helyen az elengedett kutya, hiszen nem éppen biztonságos. Tényleg csak jól kontrollált kutyát lehet elengedni. Szerintem ezeket a statisztika miatt csináljak. Mondhatják hogy van futtató....
2014. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Akkor ez pont olyan, mint amikor én sétálni megyek a kuttyal a rétre. Csak az nincs felcímkézve:)
2014. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A lovarda magánterület. A kuvaszok magánterületet őríznek.

A kutyafuttató "gazdái" magánlaksértést követnek el, mikor közvetlen a kerítés közelébe engedik a kutyát.


A lovarda tulaj helyében feljelentést tennék.


Nekem is kuvaszom van és kifejezetten utálom, mikor cigányok hergelik. Ilyenkor azt kiáltom nekik, nagyon gyorsan takarodjak innen, mert kiengedem a kutyát, és ha valami bajuk van vele, beszéljék meg személyesen.


Talán az kéne, hogy a lovardás kuvaszok megtépjenek pár idióta "gazdit".


Az ilyentől elvenném a kutyát, mert alkalmatlan az állattartásra.

2014. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
*takarodjanak
2014. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én nem engedném meg. De amúgy sem szeretem, ha a kerítésnél vergődnek is a kutyákra, sehol sem. Kivéve, ha a mi házunknál van kóbor kutya, akkor nem szólok rájuk, hagy zavarják el. De egyébként nem tűröm ezt a fajta vergődést, amúgy sem azért megyünk sétálni, hogy így éljék ki magukat. Inkább elterelem a figyelmüket és játszunk.
2014. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem csinálja a kutyám, de nem is hagynám!!!

Ez nagyon nagy bunkóság!

Futinál megszokott, hogy bentről őrjöngenek kifele, gazdik kis nem szabad-dal elintézik...vagy kiszólnak, hogy menjek gyorsabban :P

Egyszer láttam, mikor bent egy kis-közepes kutya, kint meg egy mali volt, és JÁTÉKBÓL futottak oda-vissza a kerítés mentén, néha csattogtak egyet-kettőt, de tényleg játék volt :D

Kutyám itthon őrjönghet, ha kutya megy előttünk...de ha szólok, akkor tényleg kuss legyen

2014. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez tényleg bunkóság. Ilyenkor a futtatós gazdinak oda kéne menni és letiltani a saját kutyáját a hergelésről.


Rám is értetlenkedve néztek, amikor letiltottam a kutyát a futtatóban mert a kerítés mellett biciklis kisgyerekek visongtak és ugatott rájuk. Ráadásul nem is az enyém kezdte hanem egy másik, nagy, totál neveletlen kutya, erre enyém is beszállt az őrjöngésbe. Na őt leállítottam hamar, sőt, a másikra is rápisszegtem (tudom, más kutyáját nem illik fegyelmezni, de akkor is :D ) és érdekes módon befogta az is (ebből látszik mennyire béna a saját gazdája, hisz első szóra befogta :/).

2014. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!