Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd gyerekek ellopták...

A szomszéd gyerekek ellopták a kutyámat és most nincs meg, mit tegyek? Hová fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig nagyon jóban voltam a szomszédunkkal, neki 2 kisiskolás korú fia van, nekem megy egy 3 és fél hónapos kölyökkutyám. Múltkor átjöttek hozzánk és megkérdezték, játszhatnak-e a kutyussal. Mondtam, hogy persze, de csak itt a kertben. Az elmúlt héten minden nap átjöttek és labdáztak vele, szaladgáltak, játszottak, egyszóval jól elvoltak, de azt sose engedtem nekik, hogy elvigyék a kutyát. Néha megkérdezték, hogy elvihetik-e sétálni, de erre mindig határozottan nemet mondtam.


Erre ma iskola után átjöttek és szó nélkül elvitték a kiskutyát sétálni, de nem tudtak rendesen vigyázni rá, elengedték a parkban, gondolván, hogy majd ugyanúgy labdáznak vele, mint itt a kertünkben, de a kutyusom a játék hevében elszaladt és azóta nincs meg.


Erre jöttem haza a munkából, hogy a kutya sehol! Kis híján szívbajt kaptam! Aztán mikor végül átmentem a szomszédhoz megkérdezni a fiúkat, nem látták-e Bogyót, ők tagadtak mindent, hogy neeem, nem, nem látták, de később a kisebbik fiú elsírta magát az anyukája előtt és kiderült a dolog... akkor persze rögtön átjöttek az anyukájukkal és beismerték, hogy ők vitték el a kutyát, de játék közben elszaladt tőlük és nem mertek szólni, mert féltek, hogy kikapnak.

Le is szidtam őket, hogy mégis mit gondoltak? Egyáltalán hogy jutott ilyen az eszükbe? Mi a fenét képzeltek, hogy csak így kérdés nélkül elviszik Bogyót, és nem szólnak róla, de akkor meg nekem esett az anyukájuk, hogy ne emeljem meg a hangomat a gyerekeivel szemben, a fiúk már bocsánatot kértek, úgyhogy fogadjam el és ne csináljak jelenetet, mert már így is elég rosszul érzik magukat szegénykék. Különben is, ez csak egy kutya, meg hogy majd úgyis hazajön... Na, akkor a szomszédasszonyommal is összevesztem, hogy ez azért nem így működik, hogy ők bocsánatot kértek és kész, ellopták a kutyánkat az udvarunkból és ezt nem lehet egyszerűen elrendezni egy bocsánatkéréssel. Szívem szerint feljelenteném őket, de hát ezek csak kisgyerekek, nem tehetek ilyet!


Ettől függetlenül Bogyó odakint kóborol és nem tudom, kihez fordulhatnék ezzel?


Chip még nincs benne, csütörtökre volt időpontunk az állatorvoshoz, akkor kapta volt meg a veszettség elleni oltással együtt. :(



Nagyon el vagyok keseredve!!! :(((

Ilyenkor mit lehet csinálni??? :S



2014. szept. 2. 17:58
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
95%
Tételes elszámolást kérjetek az orvostól,a szülőkkel meg nyugodt hangnemben tárgyaljatok a költségek térítééről.Ha veszekedésbe mentek bele,biztos,hogy nem lesz eredményes a tárgyalás.
2014. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Ó istenem, ez borzasztó... :( Remélem, felépül a kutyus!!


Amint előttem is írták, az állatorvostól mindenképpen kérjél számlát, a szomszéddal és a gyerekekkel pedig lehetőleg nyugodt hangnemben beszéld meg, hogy mekkora bajt okoztak a hülyeségükkel és sunnyogásukkal, mennyi fájdalmat okozott ez nektek és a kutyusnak. A továbbiakban pedig a házatok közelébe se engedd őket.


Én tuti nem álltam volna meg, hogy meg ne tépjem őket. Mi az, hogy csak úgy elviszik?! 10 év múlva a kocsidat kötik el kérdés nélkül?! Megáll az eszem! És az anyja ahelyett, hogy úgy elverné őket, mint a kétfenekű dobot, vagy legalábbis letolná a sárga földig, még a pártjukat fogja... agyam elhagyom! "Csak egy kutya, úgyis hazatalál" - milyen lelke van az ilyen embernek?!


Szorítok a kutyusért...

2014. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Imola Ágnes ***** válasza:
79%
Jajjjj, remélem minden rendben lesz vele....
2014. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
85%

Irj, hogy alakul a kiskutyus.

Aggodunk erte.

2014. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak csöndben kérdezem meg, hogy ez hogy is nézett ki? "Anyu, átmegyünk a szomszédba és elvisszük sétálni a Bogyót!" "Menjetek csak, Pistike, most nincsenek itthon." vagy mi a vér???
2014. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet? Hogy van Bogyó?
2014. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a sok drukkot és hogy így aggódtatok Bogyóért. Szegény kicsikémet valóban elütötték... :((( Édesem úgy sírt, alig mertünk hozzáérni a férjemmel, mikor betettük a kocsiba, annyira keservesen nyüszített, de még így is nyalta a kezünket, ahol csak érte, pedig szegénykémnek szörnyű fájdalmai lehettek. :(( Azonnal berohantunk vele az állatorvosi ügyeletre, ahol megröntgenezték és kiderült, hogy sajnos szegény kis Bogyókánknak eltört a medencecsontja és az egyik lába (bal combcsont), rögtön műteni kellett. :( Egyelőre úgy néz ki, hogy a műtét sikeres volt, nem mozdultunk a rendelőből, ott maradtunk a műtét végéig, míg a doki ki nem jött szólni, hogy minden rendben lesz, nyugodtan menjünk haza, Bogyókát egyelőre pedig bent tartják megfigyelésre, de ha minden jól megy, hamarosan hazahozhatjuk. Addig is állandó orvosi felügyelet mellett lábadozik és nagyon, nagyon bízunk benne, hogy minél előbb mehetünk érte. Egész nap a kezemben szorongatom a telefont, várom, hogy hívjanak a rendelőből.


Kérjük, nagyon szépen kérjük, továbbra is szurkoljatok neki, hogy gyorsan javuljon az állapota. :( Nagyon kell neki a drukk, mert súlyosak voltak a sérülései, de őszintén reménykedünk benne, hogy fel fog épülni! Drága szegény kicsi Bogyónk, várunk haza!!

2014. szept. 3. 13:48
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
:( drukkolok ismeretlenül is.
2014. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Hála az égnek, féltem, hogy sokkal rosszabb hírrel térsz vissza...

Nagyon sajnálom szegénykét, de azt kell mondjam, hogy még "jól" járt... Se gerinctörés, se belső vérzés, túlélte a műtétet, túlélte az éjszakát - minden rendben lesz, remélem. Még nagyon fiatal, ennyi idős korban nagyon gyorsan gyógyulnak a csontok, biztos, hogy maradéktalanul fel fog épülni.

Nehéz időszak elébe néztek... Sok kitartást és türelmet kívánok nektek, és Bogyókának úgyszintén!

2014. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek ő is meglett! Drukkolok, hogy felépüljön! Kitartás!
2014. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!