Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mondjam meg (milyen...

Hogy mondjam meg (milyen kifogást mondjak) hogy a szomszéd gyerekek ne etessék a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 1 éves kutyám. Aranyos, játékos kölyök még, ezért mindenki megáll aki elmegy erre és elkezdi simogatni, dicsérni, szeretgetni...Ezért én nagyon mérges vagyok, mert mivel 2 hónapos kora óta ez megy, egyáltalán nem ugat meg senkit, hanem csak pitizik a kapuban a cigányoktól kezdve mindenkinek, hogy simogassák.

Ebbe már beletörődtem, de ma láttam, hogy 2 gyerek a szomszédunkból + a nagyapjuk egy zacskó keksszel jött ide és dobálták be neki. Adtak neki vagy 5-6 db-ot. Szerintem ez elég nagy bunkóság, mert milyen jogon eteti a kutyámat egy idegen, arról nem is beszélve, hogy mi van ha allergiás arra a kajára vagy én nem adnék neki olyan vackot.

Mit mondjak, hogy ne etessék meg? Jóban vagyunk velük, de ha konkrétan megmondom, hogy utálom hogy a kerítésen keresztül etetik, akkor mi leszünk a rosszak...


2010. febr. 11. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

Ooo istenem, nehogy már ezen problémáz :D

Az én kutyám sem az az ugatós fajta, de ha megérzi, hogy "rossz ember" jött képes neki menni. Az etetésen meg ne akadj fel. Főleg ne ilyen szöveggel, hogy "én ilyen szemetet nem adnék neki". Ez eléggé beképzelt emberre vall. Gondolom nem minőségi x ezres kutyatápot vagy kekszet adsz neki.

Arra nem gondoltál, hogy azért etetik, mert a gyerekeknek nem lehet saját kutyájuk? Nem rosszat akarnak, csak szeretnének saját kutyust a tiedet pótléknak tekintik.

Ha meg ennyire zavar, szólj, hogy nem szabad neki adni, mert cukorbeteg lesz vagy el fog hízni a sok keksztől. Ennyi.

2010. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
A mi kutyánk neveléséhez egy kutyakiképző adott tanácsokat. A párom megkért néhány haverját, akik ijesztgették a kölyök kutyánkat a kapun kívülről. Botot húztak a kerítésen, rákiabáltak stb ( nem bántották!!)Ez megtörtént néhány alkalommal és egy idő után a kutya mindenkit megugatott, aki elment a kerítés mellett, ettől kezdve nem barátkozott. A kaja ügy: ezek a srácok csípős paprikás kenyeret, falatokat adtak a kutyusnak a kerítésen kívülről. A kutya egy idő után nem fogadott el idegentől kaját, mert rájött, hogy az neki nem jó. Még akkor sem ette meg, ha bedobták és továbbmentek. Ez egy kaukázusi kutyus és házőrzésre vettük.
2010. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Első! A kérdező nem írt nagyképű "szemetet". Teljesen igaza van. Senki ne etesse az én kutyámat, csak én. Mi van, ha beteg és nem ehet olyan kaját? Vagy egyszerűen csak tudni akarom mikor mit eszik?
2010. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Mond hogy különleges diétán van mert bőr problémái vannak, vagy valami ilyesmi...
2010. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem úgy építhetnéd le őket, hogy megmondod: nem akarsz bunkó lenni, de szeretnék megkérni őket, hogy ne adjanak enni a kutyádnak, mert érzékeny, ezért csak bizonyos fajta ételeket ehet csak, másképp rosszul van, remeg...


Igaz, ez egy kis hazugság, de így a kutyára való tekintettek nagyobb valószínűséggel békén hagyják, minthogy azt gondolják amúgy, hogy milyen bunkó vagy, és csakazért is etetik.

2010. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Siófokon láttam kiírva ezt a kerítésre: Szia! Én egy hasfájós kiskutyus vagyok, ezért kérlek szépen, ne adj nekem enni.
2010. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Semmiképp nem tartanám olyan helyen a kutyámat, ahol a távollétemben, bárki hozzáférhet, hisz így meg is mérgezhetik akár. Én a helyedben kennelt építenék neki, ott tartanám őt a távollétemben, éjszakára kiengedném és sokat járnék vele sétálni. Így te taníthatnád és nem a vadidegen emberek.
2010. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem beképzeltségből mondtam, hanem mert az ÉN kutyám és ÉN szeretem őt etetni azzal, amit ÉN vásárolok neki és amit ÉN látok jónak.

Amúgy meg van nekik 3 nagy kutyájuk...


De a többi választ köszi.

2010. febr. 11. 17:07
 9/18 anonim ***** válasza:
1%
Jesszus...akkor nyilván ha sétáltatod senki nem simogathatja meg, mert a TE kutyád. Nem hiszem, hogy ekkora ügyet kéne csinálni abból, hogy GYEREKEK etetik a kutyát. Gyerekek, nem felnőttek, akik felfogják, hogy mit jelent a kutyát állatorvoshoz vinni ha beteg lesz. Ha ennyire zavar, akkor ne ezen filózz, hogy hogy nem bántod meg őket. Sétálj át és szólj, de utána ne sértődj meg, ha ők megsértődnek.
2010. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%

sztem meg mond meg nekik,hogy ne etessék a kutyát ,meg ha ugy van akkor ne is simogassák,sajnos nálam is ez a helyzet,hogy simogatják a kutyát,én szoltam is nekik hogy NE SIMOGASSÁK!!!

de csak simogatják a barmok,irtam is nekik levelet hogy melyik részét nem értették annak hogy a kutyát ne simogassák meg minden,sajnos nagyon barátkozik az én kutyám mindenkivel,

én sem tudom mit tegyek!

sajna nincsenek haverjaim hogy megkérjem öket hogy segitsenek, ugyhogy én megkötöm jo nem egész napra,de amikor látom hogy jön az a foszer,akkor megkötöm,és szolok is,de nem használ!!

1éves németjuhászom van

2010. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!