Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másikat!...

A kutyám megölt egy másikat! Mit tegyek? Milyen következményei lehetnek a dolognak?

Figyelt kérdés

A kutyám alapvetően egy nagyon jól nevelt, eb, több tanfolyamot is kijártam vele, emellett majdnem minden helyzetben teljesen megbízható, behívható, engedelmes. Ma reggel nagy hangzavarra ébredtem, már mindenki elment dolgozni. Arra mentem ki, hogy az én kutyám a torkánál fogva rázza a szomszéd "vadiúj" extramini yorkie-ját. A kiskutyát nem is nagyon szokták kiengedni, csak hogy a dolgát elvégezze, most valahogy mégis kintmaradt és átjött a mi kertünkbe. Előzőleg a szomszédéknak egy labradoruk volt, miatta meg is csináltattuk a kerítést, mert folyamatosan átásott alatta, meg heccelte a mi kutyánkat. A fa léckerítés elé feszítettünk még egy drótkerítést, amire nádat is tettünk. Ez a kiskutya valahogy kibontotta a nádat és átbújt.

Nem tudom mit csináljak, már hívtam a szomszédékat, de nem vették fel a telefont. Mire kimentem, a kiskutya már nem élt.

Átcsöngettem hozzájuk, de csak a nagymama van otthon, vele meg nem tudok sokmindent kezdeni, mert idős és az agya sincs teljesen rendben már.

Milyen következményekkel számoljak? Lehet baja a saját kutyámnak?



2014. szept. 4. 11:49
1 2 3 4 5 6
 11/52 Imola Ágnes ***** válasza:
92%
Kérdezd meg mennyiért vették, és add oda az összeget, de készíts róla valamilyen írásos bizonyítékot. Amúgy meg hiába jelentgetnek, a kutya a te tulajdonodban volt. PONT.
2014. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
83%

Jajanyám...


Nem kell berezelned, NINCS JOGALAPJA A feljelentésének.


A szomszédnak érthető ebben a helyzetben az ELSŐ reakciója, hogy szaladj és vegyél egy kutyát..


Nyilván valamelyest lehiggadva és látva együttműködő reakciódat meg fogjátok tudni beszélni a dolgot.


Számíts rá, hogy megbélyegzi a kutyád és terjeszti, hogy vadállat.


Erre valaki adott egy nagyon jó tippet: vidd el szakértő emberhez/helyre, hogy teszteljék kistestüekre a viselkedését, mert bár lehet, hogy ez valóban "csak" területvédési reakció volt részéről, de hidd el, hogy én is gyanakodva sasszéznék el az én háromkilósommal mellettetek.


Mivel írásodból azt szűrtem le, hogy felelősségteljes ember vagy tudom, hogy utánajársz a dolognak.

2014. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Nemsokára hazaérnek a szomszédék, nem akarok velük nagyon problémázni, mert nem olyan fajta emberek, akikkel jó lenne rosszban lenni, féltem tőlük a kutyámat.

Természetesen szaporítós kutyát vettek, azzal nem elégszenek meg, ha annak az árát kifizetem, mert már "többet költöttek rá".

Remélhetőleg meg lehet velük valahogy beszélni a dolgot :S

2014. szept. 4. 12:45
 14/52 A kérdező kommentje:
Persze, hétvégén lesz újra edzésünk, ott van mindenféle kutya, a törpesnacitól a borderen át a vizsláig, meg mixik is. Sosem volt kutyákkal baja, ezért lepődtem meg, hogy most egy kölyökkutyával így elbánt.
2014. szept. 4. 12:48
 15/52 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ha sokat balhéznak, akkor ne foglalkozz velük. Ha beperelnek, sokat nem tudnak kezdeni a dologgal, mert a kutya jött át a ti területekre, ők hagyták felelőtlenül a kutyát.

Már annak örülhetnének, hogy kifizeted a kutya árát.

2014. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ha esetleg perelnek és bemutatod a kutyád vizsgáid, nem hiszem, hogy kihoznának téged bűnösnek.
2014. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Annak a szomszédságnak már vége, ha eljutottak a "többet is költöttek rá" összegig.

Vagy fizeted majd nekik az általuk kért összeget, vagy örök harag lesz köztetek. Holott semmi, de semmi nem jár nekik. Ha fel is jelentene, nem ér vele semmit, mert a kutyájuk ment ki a saját kertjükből.

2014. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik hogy jelentsenek fel nyugodtan mert a te lelkiismereted tiszta.
2014. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

Nem a feljelentéstől félek, mert az, ahogy már leírtátok, alaptalan.

Attól félek, hogy mivel romák, és ha nem vagyunk itthon, anyukám nem engedi, hogy bent legyen a kutya, ha elkezdpdik az egyetem és kevesebbet leszek itthon, megmérgezik vagy agyonverik a kutyát.

2014. szept. 4. 13:09
 20/52 anonim ***** válasza:
76%

Agyonverni nem hiszem, hogy tudnák.

Ha megtennék, de tudnád őket feljelenteni, magánlaksértés miatt, állatgyilkossággal, minimum. Ugye az ok meg megvan, de ettől nem kell tartani. Mérgezésnél csak a 2. áll fent.

Melyik fajta romák? Azok a tipikus roma-romák vagy a jobbik fajta?

2014. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!