Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másikat!...

A kutyám megölt egy másikat! Mit tegyek? Milyen következményei lehetnek a dolognak?

Figyelt kérdés

A kutyám alapvetően egy nagyon jól nevelt, eb, több tanfolyamot is kijártam vele, emellett majdnem minden helyzetben teljesen megbízható, behívható, engedelmes. Ma reggel nagy hangzavarra ébredtem, már mindenki elment dolgozni. Arra mentem ki, hogy az én kutyám a torkánál fogva rázza a szomszéd "vadiúj" extramini yorkie-ját. A kiskutyát nem is nagyon szokták kiengedni, csak hogy a dolgát elvégezze, most valahogy mégis kintmaradt és átjött a mi kertünkbe. Előzőleg a szomszédéknak egy labradoruk volt, miatta meg is csináltattuk a kerítést, mert folyamatosan átásott alatta, meg heccelte a mi kutyánkat. A fa léckerítés elé feszítettünk még egy drótkerítést, amire nádat is tettünk. Ez a kiskutya valahogy kibontotta a nádat és átbújt.

Nem tudom mit csináljak, már hívtam a szomszédékat, de nem vették fel a telefont. Mire kimentem, a kiskutya már nem élt.

Átcsöngettem hozzájuk, de csak a nagymama van otthon, vele meg nem tudok sokmindent kezdeni, mert idős és az agya sincs teljesen rendben már.

Milyen következményekkel számoljak? Lehet baja a saját kutyámnak?



2014. szept. 4. 11:49
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Normális körülmények közt laknak, csak tipikusan azok a fajták, ahol a legnagyobb gyereknek már gyereke van és a nagymama is ott él. A yorkie-t a garázsba bezárva tartották, egyébként van még 2 bull-típusú, akiket csak este engednek ki a kennelből.

Volt, hogy elbolhásodtunk Foresto nyakörv mellett, meg tavaly (nincs bizonyíték) de lemérgezték a szomszéd cicákat, mert "hordták a tyukokat".

2014. szept. 4. 13:22
 22/52 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

És azóta történt valami? Beszéltél velük vagy ilyesmi?

2014. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
64%
Nem te vagy a hibás. Nehogy kifizesd nekik a kutya árát.
2014. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
89%
Tudom, én leszek a becstelen most, de én olyan gyönyörűen letagadtam volna, hogy mi történt, hogy csak na. Hiába nem te vagy a hibás, a jogszabály és a józan ész is melletted van, a buta embereket ez nem hatja meg.
2014. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép gesztus tőled, hogy kifizetnéd nekik a kiskutyát, de jogilag nem kell tenned semmit. Rajtad nem követelhetnek semmit. Amennyiben feljelentenek, azzal fogják lezárni az ügyet, hogy nem a te hibád a dolog. Ha ennek ellenére mégis kártalanítanád őket, az csak a Te saját döntésed lehet, és az is, hogy mennyit fizetsz nekik. Az, hogy ők már baromi sokat költöttek a kutyusra nem tartozik ide.

Igazolja a vételárat, max ennyi, de még egyszer, ez nem kötelességed, ezt szabad akaratodból teszed. Ha a te kutyád ment volna át, akkor tarthatna igényt a vételár és és a ráfordított költségek megtérítésére.

2014. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
83%
Én is tuti letagadtam volna, főleg ha még biztos is vagyok benne, hogy féltenem kell tőlük a kutyámat. Én a helyedben azt tenném, hogy felszereltetnék vak kamerákat, azt ugysem tudja, hogy működik-e vagy sem, az visszatartó erő.
2014. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer az én szuka kutyusom is megtámadta a szomszédból átbújó kistestű kant. Ha nem megyek ki időben vége lett volna, de meghallottam a vinnyogást, kiszaladtam,rászóltam a kutyusomra ő pedig onnantól békén is hagyta. Úgy gondolom, hogy ha a te udvarodon betolakodó van, a kutyádat nem büntethetik azért mert megvédte a területét.
2014. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk nem teljesen normális, hogy a felnőtt kutyád megölt egy kölyköt.Igaz átbújt meg egyebek, de hozzánk is bújt már át kölyökkutya a kutyáim nem bántották pedig ők nem jártak iskolákban sem.
2014. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 Szilvi & Argos ***** válasza:
57%

Jogilag valóban nem vagy felelősségre vonható. Szép tőled, hogy kifizeted a kutya vételárát.

Azonban az én személyes véleményem az, hogy ha egy kutya ilyen szinten szocializált, versenyeztetett, jól nevelt, akkor ezt NEM SZABADOTT volna megtennie...

2014. szept. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Mi lett a végkifejlet ?
2014. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!