Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másikat!...

A kutyám megölt egy másikat! Mit tegyek? Milyen következményei lehetnek a dolognak?

Figyelt kérdés

A kutyám alapvetően egy nagyon jól nevelt, eb, több tanfolyamot is kijártam vele, emellett majdnem minden helyzetben teljesen megbízható, behívható, engedelmes. Ma reggel nagy hangzavarra ébredtem, már mindenki elment dolgozni. Arra mentem ki, hogy az én kutyám a torkánál fogva rázza a szomszéd "vadiúj" extramini yorkie-ját. A kiskutyát nem is nagyon szokták kiengedni, csak hogy a dolgát elvégezze, most valahogy mégis kintmaradt és átjött a mi kertünkbe. Előzőleg a szomszédéknak egy labradoruk volt, miatta meg is csináltattuk a kerítést, mert folyamatosan átásott alatta, meg heccelte a mi kutyánkat. A fa léckerítés elé feszítettünk még egy drótkerítést, amire nádat is tettünk. Ez a kiskutya valahogy kibontotta a nádat és átbújt.

Nem tudom mit csináljak, már hívtam a szomszédékat, de nem vették fel a telefont. Mire kimentem, a kiskutya már nem élt.

Átcsöngettem hozzájuk, de csak a nagymama van otthon, vele meg nem tudok sokmindent kezdeni, mert idős és az agya sincs teljesen rendben már.

Milyen következményekkel számoljak? Lehet baja a saját kutyámnak?



2014. szept. 4. 11:49
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
50%
Innentől kezdve rátok szállnak és mindent ti fogtok fizetni.
2014. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Marha gyorsan szereljetek fel kamerákat jó látványos helyre, amiken látszik, ha csak a közelébe megy valaki a kerítésnek.

Én a helyedben egy percig nem lennék nyugodt... :(

2014. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
54%

Remélhetőleg ezzel vége az ügynek.

Sajnos, sokszor az embernek a kisebbik rosszat kell választania. Ha tudtok megbízható kerítést is csinálni,igazán megtettetek mindent, hogy nyugodtan éljetek a kutyával egyetemben.

2014. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
13%

Hát elég elszomorító, hogy a kutyásoknak ennyire kettős mércéjük van. Hogy mondhat egy állatszerető ember olyat, hogy a másik kutya megérdemelte, meg az ő hibája mert átment, meg úgysem kár érte mert úgyis csak egy szaporított kutya?? Jahogy csak addig verjük a mellünket, hogy imádjuk a kutyákat, amíg a sajátunkról van szó, meg amíg nem okoz gondot? És aztán a következő kérdésnél, meg megyünk és azt reklámozzuk, hogy a menhelyi, meg a mentett kutya a legjobb és nehogy törzskönyveset vegyél? Aztán csodálkoztok, hogy nincs hiteletek mások előtt.

Könyörgöm egy 9 hetes kiskutya miről tehet?? A ti kutyátok sosem csinált rosszat? Akár több évesen is! Akkor ő is halált érdemel érte? Hát legyen már bennetek ennyi empátia!

Ha a ti kutyátok menne át a szomszédba, és kivégeznék, akkor ti megnyugodnátok annyiban, hogy úgyis te és a kutyád hibája volt, hogy nem vigyáztál rá?

A kérdező is magába nézhetne, mert ugyan jogilag tényleg nem sokat tehetnek ellene, de morálisan igen! Igen, Fifike okos, aranyos, jólnevelt, tökkéletes kutya és soseeeem csinált még ilyet! Persze, mindenki ezt mondja amikor megtörténik a baj. Az az igazság, hogy más kutyákat kivégezni igenis nem normális dolog! Kölyök kutyákat megölni nem normális dolog! Egy normálisan szocializált kutya különbséget tud tenni a terület védése és az ölés között. Egy normális kutya fel tudja mérni, hogy valós veszélyben van-e vagy csak röhögjön a fél kg-os kiskutyán... Most komolyan ezek után, te tudsz jó szívvel nézni a kutyádra? Mert én biztos nem tudnék. A saját fajtártás ölte meg. Mondjuk az enyém nem is csinálna ilyet... Persze nem ő tehet róla, neked kellett volna máshogy csinálni valamit.

Elég elszomorító, hogy a kb 40 válaszból mindenki az áldozatot pocskondiázza, és senkinek eszébe sem jut, hogy, hogy ez nem normális viselkedés, vagy egy ilyen kutyának legközelebb az ő szerett kedvencük is áldozatul eshet... Más kérdéseknél meg pattognak, hogy szocializáció, meg falkavezérség, meg jaj még a mancsát sem teheti a másik kutya hátára játék közben, meg meg sem védheti magát ha összemorognak, mert akkor ő a főnök... De ha megöl másokat az oké. Na ilyenkor undorodok egyre jobban a kutyásoktól.

2014. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Ennek a díszhisztinek mi köze a kérdéshez? Olvasd el mégegyszer a kérdést (a fenti zöld mezőben van).
2014. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Én sajnálom a kutyát, sőt, az én kutyám is csinált rosszat, meg is lett az eredménye, kifutott a vonat elé, meghalt. Nyilván borzasztóan sajnáltam, most is sajnálom, egy vagyont kifizettem, hogy meggyógyuljon, nem sikerült, elfogadtam, hogy ilyen az élet.

De ha már egyszer a kérdező kutyája megölte azt a másikat, mit csináljon? Rendezzen gyászsszertartást? Persze, szomorú, de az élet megy tovább, vannak sajnálatos véletlenek. A józan ész mégis azt diktálja, hogy jobb az ilyet letagadni, mert aztán megbosszulhatják a kevésbé intelligens emberek az ilyet. Engem konkrétan az elütött kutyám volt gazdája fel akart koncolni. Szerintem jobb az ilyet elkerülni, főleg, hogy a buta emberek a kutyámon vennének bosszút, mert az egyszerűbb. Márpedig a saját kutyáim élete igenis előbbre való számomra akárki kutyájáénál. És szerintem ez természetes.

2014. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Szóval azt akartam írni, hogy nem a vonat vezetőt meg a vasutat meg az apám f-sza tudja mit hibáztattam, hanem magamat, mert egy idióta voltam, elengedtem a kutyát, elment tőlem. Ha a szomszédok is intelligens emberek lennének, nem a kérdezőt hibáztatnák, hanem vagy magukat, vagy elfogadnák, hogy vannak szomorú véletlenek.
2014. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
44-es, ki a fene mondta, hogy "megerdemelte", es hogy "ugysem kar erte"???
2014. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
A különbség a vponat meg a kutya közöt csupán az, hogy a vonattal ha elindul nem lehet mit csinálni, a kutyát viszont meg lehet nevelni és lehet várni, hogy egészségesen viselkedjen. Egyáltalán nem ugyanaz, amikor egy gép balesetből megöl egy élőlényt, mint amikor egy másik kutya csinálja mert valami baj van vele. Ilyen alapon a gyilkosokat se zárjuk börtönbe, hisz az majdnem olyan mintha csak véletlenül elütötte volna...
2014. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy megérdemelte a kiskutya!?

Annyi volt a válaszok konzekvenciája, hogy mivel a kérdező területén történt az eset, ezért JOGILAG ő nem tehető felelőssé.

Más téma, hogy a kiskutyán ez nem segít, és hogy attól még a szomszéd lemérgezheti az ő kutyáját, ha már volt olyan balf**ácán, hogy a yorkie kölykét felügyelet nélkül az udvaron hagyta.

És valóban, kutyáéknál sem szép dolog megölni egy kölyköt.

2014. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!