Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg 16 éves vagyok,...

Jelenleg 16 éves vagyok, körülbelül 5-6 év múlva szeretnék venni egy törzskönyves szukát tenyésztésre. Milyen irodalmat ajánlotok amiből tanulhatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék felkészülni mindenre, genetikát tanulmányozni, betegségeket, táplálást ... Weboldalak érdekelnének jobban akár angolul is jöhet. Könyvekből van egy csomó itthon azokat már kiolvastam ( példának pár könyv: Kutya kód, Cesar Millan két könyve, kutyás magazinok, 101 kérdés amit a kutya ..., miért cisnálja a kutya, öregszik a kutyánk, kutyapszichológia, kutyabetegségek ...) De inkább olyan érdekelne ami szorosan össze függ a tenyésztéssel, hogy nagyon jó tenyésztő legyek aki tényleg csak a legjobb példányokat hozza létre... Mit ajánlotok? ( már beszélgetek a kinézett fajta tenyésztőivel és mindenki mást mond, egymást szapulják, lebeszélik ... :( )
2014. szept. 4. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tenyésztő, nem tudok neked könyvet ajánlani, de elmondod milyen fajtáról van szó? Esetleg annyiban tudok segíteni, hogy ha tényleg egymást szapulják a tenyésztők, akkor hallgass arra, amelyik a legkevésbé szapulja a másikat.
2014. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Amerikai Akita.
2014. szept. 4. 12:33
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Inkább egy JÓ kennellel vedd fel a kapcsolatot, mondd el nekik, mit szeretnél, és ők a megfelelő szakirodalmat meg tudják neked mondani. És még azt is, ami sehova nincs leírva;)
2014. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Külföldi kennelekkel beszélgetek olyanokkal akik már régtől tenyésztenek de mindegyik mást mond. Példának egyik szerint nem jó ha pl két fehér kutya párosodik a másik szerint meg jó ...
2014. szept. 4. 12:35
 5/27 anonim ***** válasza:
27%

Van saját kutyád? Akármilyen fajta?

Én addig nem "álmodoznék", amíg a saját bőrömön tapasztaltam milyen is felnevelni egy kutyát.


Csak a genetika és néhány könyv semmit nem ér a személyes tapasztalat mellett.


Gyerekkoromba nagyon kutyás voltam. Minden létező könyvet elolvastam kívülről fújtam a kutyafajtákat.


De elég szerencsétlenül álltam, amikor a felnőtt koromban megkaptam az első kölyökkutyát és az ott volt jött-ment, rágcsált, bepisilt, elrontotta a gyomrát és hányt, kiütések, vakarózás stb.

2014. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Egy utcai vegyes és egy boxer keverék van most. 4 és 9 éves.
2014. szept. 4. 12:39
 7/27 anonim ***** válasza:
ha jó könyveket olvasol, akkor ne vedd figyelembe az előttem írót.
2014. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyan tippeket nem tudok adni, viszont tök jónak tartom, hogy ilyen céltudatos vagy!!! Ne hagyd magad lebeszélni, valósítsd meg az álmaidat!!! Biztos profi tenyésztő leszel!!!
2014. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Platypus ***** válasza:
100%
Hogy a tenyésztéshez szükséges genetikát megértsd, kell némi általános genetikai alap. Szerintem ehhez a Berend Mihály féle régi biológiakönyv a legjobb. A III. kötetben van a genetika.
2014. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi válaszokhoz hozzá tenném,hogy a kutyatenyésztést főként hobbiként lehet űzni,ez mellett pedig kell egy nagyon jó fizetésű munkahely!


Kutyakozmetikusunk tenyésztő is és hát a múltkor beszéltem vele,hogy csak tenyésztésből nem él meg,sőt aki jól csinálja majd,hogy nem nullára jön ki.Ő is csinálja a kozmetikát (környéken szerintem a legjobb!,plussz van egy kisboltja is) Na meg nem keveset esznek a kutyái :D (Orosz fekete terrier)


Nem akarom a kedvedet szegni csak nem tudom ezt átgondoltad-e.


De ha igen akkor vedd semmisnek a hozzászólásomat.

2014. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!