Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg 16 éves vagyok,...

Jelenleg 16 éves vagyok, körülbelül 5-6 év múlva szeretnék venni egy törzskönyves szukát tenyésztésre. Milyen irodalmat ajánlotok amiből tanulhatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék felkészülni mindenre, genetikát tanulmányozni, betegségeket, táplálást ... Weboldalak érdekelnének jobban akár angolul is jöhet. Könyvekből van egy csomó itthon azokat már kiolvastam ( példának pár könyv: Kutya kód, Cesar Millan két könyve, kutyás magazinok, 101 kérdés amit a kutya ..., miért cisnálja a kutya, öregszik a kutyánk, kutyapszichológia, kutyabetegségek ...) De inkább olyan érdekelne ami szorosan össze függ a tenyésztéssel, hogy nagyon jó tenyésztő legyek aki tényleg csak a legjobb példányokat hozza létre... Mit ajánlotok? ( már beszélgetek a kinézett fajta tenyésztőivel és mindenki mást mond, egymást szapulják, lebeszélik ... :( )
2014. szept. 4. 12:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#10 jól mondja, kezdetben szükséged lesz egy pár milliós kezdőtőkére, és egy olyan munkahelyre ahol rugalmas a munkaidő, vagy lehetőséged van otthonról dolgozni. Én max a genetikát tanulnám könyvekből, az összes többi meg már tapasztalaton múlik. Emellett kell találnod egy nagyon jó állatorvost, valahonnan kaját is kell beszerezni nagyobb tételben, egyszóval kapcsolatokat kell építeni. Kezdésnek kezdj el kiállításokra járni, ott összeismerkedhetsz a tenyésztőkkel.
2014. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá de már most is dolgozom és úgy van a szerződésben, hogy ha érettségit sikerül letennem akkor felvesznek állandósra havi 600 euro-s fizetésre :)
2014. szept. 5. 14:05
 13/27 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj szivem, de a havi 600 euro az pont arra elég hogy megélj. Iszonyat sok pénz és még több ráfizetés, rengeteg munka, kockázat. Nem lebeszélni akarlak, de ez tényleg csak hobbi, tehát ennél sokkal nagyobb fizetés kell, és persze a kezdőtőke. Egyedül nem jó csinálni, csak ha vannak társaid is.
2014. szept. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Te kedves utolsó elmebeteg vagy. 2 hónap alatt megvan a kutya ára. Havi 600-ból pedig a táp orvosi ellátás plusz még kiállítás is. Ne mond már, hogy havi 188 000 Ft - olyan extra kevés ...
2014. szept. 6. 08:13
 15/27 A kérdező kommentje:
Amúgy meg számla meg ilyen nincs, a szüleimmel lakom és fogok is 5 év múlva ...
2014. szept. 6. 08:13
 16/27 anonim válasza:
15%
Kedves kérdező akkor elmebetegezz másokat ha van fogalmad a dolgokról!!! Te kis 16 éves t@kony vagy 188000 forint nem ismétlem NEM ELÉG KUTYA TENYÉZTÉSHEZ!!!!!! Elég nagy szégyen hogy a szüleiden akkarsz élősködni 5 év múlva is, nézz utánna a dolgoknak és uttána okoskodjál!!! Van tenyésztő jóbarátom s csak szpermiomot vett 1 millóért szóval keressél magadnak más foglalkozást s hobbit!!!!!
2014. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
21%
13-as vagyok. Igen annyiban tényleg elég, hogyha még évekig a szüleid nyakán tervezel lógni, de kétlem hogy tolerálni fogják hogy te 24-25 évesen egy forintot se adsz bele a rezsibe, és tele van az Ő kertjük a TE kutyáiddal! Amúgy lehet hogy a kutya ára 2 havi fizudból megvan, de még kb. 5x annyit kell rá költened mire tenyésztheted. Kivéve ha szaporító akarsz lenni. Akkor fél havi fizetésed is elég egy kutyára.
2014. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%

És 6-7 év múlva mi lesz?

Panelban Akita tenyésztés lehetetlen.

Kertes házra van szükség.

Gondolom életed végéig nem akarsz a szüleiddel élni.


Ha külön költöznél akkor a kertes házaknak a bérleti díja 100-150(ha nem több) + rezsi és akkor másra nem is költöttél,a 180 ezres fizetésed meg úgy megy,hogy észre sem fogod venni.


Kiállításra meg jó részt kocsival kell menned,mert tömegközlekedéssel,szerintem elég nehéz lenne járni. Szóval jogsi is kéne na meg egy autó.



Látszik,hogy gyerek vagy még.Nem gondolod át hosszú távon a következményeket.Illetve az anyagi részével sem vagy teljesen tisztában.


Vegyél egy TK-s kutyát, adj meg neki mindent,vidd el suliba.Gyűjts pénzt,ahogy teheted költözz külön és építsd a karriered,ennyi pénzből lehet!! De tenyésztésbe ne kezdj bele,max tanuljál róla.


Tenyésztésbe pedig akkor kezdj amikor már külön élsz,magas fizetéssel rendelkezel,rugalmas munka beosztással.

Ha kölykök születnek az első 2-3 hétben jó részt otthon kell lenned,hogy figyeld a kölyköket.

Akkor a szukának a szűrések,minőségi táplálék,majd a kölykök felnevelése 8-9 hetes korukig.

Kennel név kiváltása,tk kiváltása minden kölyökre.

Nem olcsó. 180 ezer ft kevés ehhez.


Ez arra jó,hogy tök jól megélsz belőle,szüleiddel élsz és nem kell leadnod pénzt.

Inkább gyűjtögesd.



Tenyésztést felnőttek csinálják otthoni/rugalmas beosztási magas fizetésű munkahely mellett. Illetve ha az adott embernek van párja akkor ő is támogathatja.

Egyszóval hobbiként nagyon jó,csak nagyon pénz igényes.

Főleg ha felakarod futtatni a tenyészetet, legalább 2-3 szuka 1-2 kanra szükség lenne. 3-4 nagytestű kutya ellátása már csak az etetést nézve is sok.


Egyedül ezt elég nehéz anyagilag bírni szerintem.


Azt hiszed,hogy csak leakarunk beszélni.

Azt csinálsz végülis amit akarsz.

Csak mivel itt jó részt felelős felnőtt dolgozó emberek írnak.Tudjuk,hogy mi hogy működik.

Én bár 22 éves vagyok és szüleimmel élek,de csak,mert pályakezdőként nehéz az elhelyezkedés.De szerencsére dolgozok jelenleg.


Viszont laktam külön is és nagyon nehéz fent tartani egy albit.

Persze 180 ezres fizum sose volt.


Szerintem gondold át.Nem hülyeségből írjuk ezeket hidd el!

2014. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
35%
Na látod, más is ugyanezt mondja. Talán mégse vagyok annyira elmebeteg...? Higgyél nekem, 188ezer az egy jó fizetés, bár nem derült ki hogy miért euróban kapod. Ha külföldön vagytok, ott még drágább az élet, a kutyatenyésztés pedig még szigorúbb. Szóval vegyél kicsit vissza kis takony, mert fogalmad sincsen róla. Szüleidet megkérdezted, megengedik-e hogy rajtuk élősködj egy rakás kutyával? Azt tudod hogy a valamire való minőségi táp egy felnőtt kutyánál havi 10-15 ezernél kezdődik?
2014. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
De az vagy. Kertes házban élek egy hatalmas telekkel. Jövőre jelentkezem autósuliba. ÉÉÉÉÉÉs igen itt fogok élősködni mivel ha lesz párom is itt fogunk élni. Hatalmas a ház az udvar, remek hely, van erdő mező , tó úszni a kutyának ... Ez csak a modern felfogás hogy húzz el minnél messzebb a szüleidtől. Ha 80 évesek lesznek betegek majd ki gondozza őket? Senki mi? szerintetek.
2014. szept. 6. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!