Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg 16 éves vagyok,...

Jelenleg 16 éves vagyok, körülbelül 5-6 év múlva szeretnék venni egy törzskönyves szukát tenyésztésre. Milyen irodalmat ajánlotok amiből tanulhatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék felkészülni mindenre, genetikát tanulmányozni, betegségeket, táplálást ... Weboldalak érdekelnének jobban akár angolul is jöhet. Könyvekből van egy csomó itthon azokat már kiolvastam ( példának pár könyv: Kutya kód, Cesar Millan két könyve, kutyás magazinok, 101 kérdés amit a kutya ..., miért cisnálja a kutya, öregszik a kutyánk, kutyapszichológia, kutyabetegségek ...) De inkább olyan érdekelne ami szorosan össze függ a tenyésztéssel, hogy nagyon jó tenyésztő legyek aki tényleg csak a legjobb példányokat hozza létre... Mit ajánlotok? ( már beszélgetek a kinézett fajta tenyésztőivel és mindenki mást mond, egymást szapulják, lebeszélik ... :( )
2014. szept. 4. 12:25
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
20%
Pont az ilyen gondolkodásu emberek miatt van ennyi életképtelen ember s te is vagy!! A szádat meg ajánlom hogy szappannal jol mosd ki mert egyszer valaki még szájon fog törölni po t az ilyen hozzáállásod miatt
2014. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Boccs, de gyerekektől senki nem vesz kutyát. Márpedig amíg a szüleiddek laksz addig gyerek vagy, akárhány éves is.

Amíg meg nem komolyodsz, jobb lenne ha nem gondolkoznál azon hogy életeket teremtesz mert szegény kutyák jól meg fogják szívni. Tipikus példája vagy azoknak akik óvszer nélkül csinálják mert azt hiszik ha vigyáznak akkor nem lesz gyerek, aztán egy 3 hónapos gyerekszerelemből egy olyan kapcsolat lesz, hogy életetek végéig a szülők nyakán fog élni az egész kis pereputty. Nem sajnálom az őseidet, ők rontották el a nevelésedet.

De semmilyen élőlényt nem bíznék így rád.

2014. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
49%

Annyira előre látsz,hogy majd a jövőbeli párod ott akar majd élni a te szüleiddel?

Max ha olyan felfogású mint te,akkor lehet.És ha el akar költözni,mert neki nem tetszik,hogy ott kell élni? Akkor mit csinálsz a sok kutyával?


Amúgy nem azért,de én biztos nem laknák életem végéig a szüleimmel.Szeretem őket nagyon,de na önállóan kell már lassan élnem!! Nem azt mondtuk,hogy költözz az ország másik felébe.Csak azt hogy külön.Ha mindenki azzal a felfogással lakna a szüleinél,hogy húú ha öreg lesz mi lesz. Esetleg ha már 80 körül lesznek akkor többet lesztek náluk.Vagy oda költöztök.De a közel 20-30 évben amíg egészséges dolgozó emberek addig szerintem nem velük kéne élned.Nyilván 16 évesen nem kell beleadnod a rezsibe. De hidd el 20on x évesen már tuti,hogy kell leadnod,ha nem.És te nem adsz nekik bele,akkor te vagy az ingyen élő!!


Érdekes, egyik nagyszüleimnek is kib--szott nagy kertes háza van (2 szintes) Apám még sem akart ott maradni,hogy majd az ő családja vagyis mi is ott éljünk.


Ha valaki ennyire nem akar eltávolodni az számomra olyan,mintha sosem akarna felnőni,mert a szülők háza a biztonság.

2014. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Magasról tojok a fejetekre. 100% különb ember vagyok mint ti és jól nevelt. A dédinagyszülők és együtt éltek az unokákkal mégis jól neveltek és talpra esettek voltak. Titeket nagyon elrontottak ha ilyen az élet szemléletetek ...
2014. szept. 6. 13:18
 25/27 anonim ***** válasza:
49%

Marha jólnevelt lehetsz ilyen csúnya beszéddel... Na mindegy, majd megtapasztalod milyen az élet. Csak sajnos a magadfajtáknak sokkal de sokkal nehezebb felnőni mint azoknak akik eleve éretten fogják fel a dolgokat.

Amúgy ha annyira külömb vagy nálunk akkor miért tőlünk kérsz tanácsokat?

2014. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Könyv és oldal címeket kértem mert nem tudhatok minden könyv címet a világon. Erre kioktatást kaptam ...
2014. szept. 6. 14:28
 27/27 anonim ***** válasza:
48%

Undorító az összes válaszoló..


Olvass külföldi lapokat, újságok, weblapok segítenek.

Könyvet úgy nem tudok, 1-2 alap biológiai dolgot nézz át, ami a kutyákra jellemző..


Ahhoz, meg hogy te hogy fogod élni az életed, senkinek semmi köze, se beleszólnivalója!! Ha zavarja a dolog a szüleid, majd ŐK FOGNAK szólni!!! Egyre undorítóbb hely ez a gyk.

2014. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!