Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy alaszkai...

Lehetséges, hogy alaszkai malamut kutyámat egy szaporítótól vettük? (lent)

Figyelt kérdés

40.000Ft körül volt, szülők, tesók látszólag egészségesek, mint malamutnak látszott. (Volt már dolgom ezelőtt malamuttal)

Viszont most utólag kiderült (én nem voltam ott a kutya megvételénél), hogy igazából nincs törzskönyve - eddig azt hittem, van, ma mondta anya, hogy nincs.

Hoppá. Kis pofáraesés.


A kutya hím, most három éves, abszolút malamutos kinézete volt és van. Semmilyen betegsége nincs, rendszeresen visszük vizsgáltatni, minden rendben van vele. Tudok képet mutatni, ha kell.

De mégis... Lehet, hogy szerencsétlen valami keverék (rossz értelemben)? Mikor jöhetnek elő először a problémák?



2014. szept. 4. 19:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Képek alapján tuti keverék. A szemei nagyon közel vannak egymáshoz, és a pofája is hosszúkásabb a kelleténél. Valamint a szőre is túl rövid, a maszk formája is fura szerintem. Szerintem valahol egy németjuhász besegített a családba. Egy fajtatiszta malamut inkább így néz ki:

[link]


Ettől függetlenül nagyon aranyos kutyus :) ne szomorkodj, szeresd őt nagyon, ezt meg vedd tanulópénznek, hogy nem szabad szaporítótól vásárolni tk nélkül kutyát, mert sokan átverik az embert.

2014. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha neked nem a törzskönyv a lényeg, és miért lenne az, akkor örülj, hogy egy szép, egészséges fajta jellegű kutyád van.
2014. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm mindenkinek. :)

Na nem baj, ezért nem fogom menhelyre vágni, Lord mindig is családtag volt és az is marad. :) Voltaképpen mikor kerestünk eladó kiskutyákat, néztem is, hogy némely mala milyen "macis" (nem mindegyik), és nagyon reméltem, hogy az enyém nem olyan lesz, és inkább egy farkasra hasonlít majd. Hát, a kutyába van egy kis keverék vér ezek szerint, de legalább megkaptam, amit akartam :D

2014. szept. 4. 20:09
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyönyörű malamut keverék :)

Légy büszke rá kérdező, nem sok mindenen változtat a tény, hogy nem fajtatiszta.

2014. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem tudom, ki szavazott le titeket, mindenesetre én mindenkinek (legalábbis a legtöbbeteknek) zöld kezet adtam. :)

2014. szept. 4. 20:24
 16/20 A kérdező kommentje:

Ó, még egy kérdés, hátha még erre tévedtek:

Nem lehet, hogy husky is van benne? Hozzájuk még hasonlít egy kicsit.

2014. szept. 4. 20:38
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát a pofija tényleg elég huskys, a teste viszont (már amennyire a képeken látszik) robosztusabb, és a bundája is nagyobb, szóval egyértelműen malamutra utal. Ezt így sajnos nem lehet biztosra megmondani, de lehetséges, hogy volt az ősei között husky is :)
2014. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Általãban mixeket adnak ennyiėrt,ránézésre mindenkinek a husky vagy a mala jut eszébe.Én lãttam élőben valódi kenneles malákat,így képről messze van egy fajtatisztától,inkább husky-mala fėle mix.
2014. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

Egy állatorvos nemhogy azt nem fogja neked megmondani, hogy fajtatiszta, vagy fajtajellegű keverék, de ha nem egy németjuhásszal, vagy labradorral vagy ismertebb fajtával állítasz be már fogalma sincs, hogy az mi. Nincs ezzel semmi baj, merthogy nekik nem ez a dolguk.

Ettől még szép kis keverék, csak ilyen a fajtamentéstől is kaptál volna...

2014. szept. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

jellegűnek, írják. Nem pedig jellegű keveréknek. Alaszkai Malamut !jellegű!


Aki meg képet linkelt egy tk-s malamutról csak gratulálni tudok, hogy egy téli bundát viselő kutyát hasonlít egy nyárihoz.. Feldán, bráfó.

2014. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!