Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imádom a kutyám, de kivagyok...

Imádom a kutyám, de kivagyok tőle! Ajándékozzam el, vagy mit csináljak vele? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Fajtatiszta Bichon Havanese gyönyörű, legalábbis nekem nagyon szép kutyus volt mindig is.De viszont kegyetlenül rossz volt kiskorától kezdve.1.5 éves most.Kettő egyidős kutyusunk van a másik szerintem csúnyácska, de őt is szeretjük.Szóval a szebbik kutyánkkal nagyon sok nevelési probléma volt, néha a csúnyácska Bichonunk tette helyre olyannyira idegesítő volt sokáig a viselkedése.Már vagy ezerszer el akartam ajándékozni, többen is vitték volna, de 2 hónapja epilepsziás rohama lett, és akkor rengeteg időt foglalkoztam vele a másik kutya rovására.Egy kis édes okos szófogadó kezesbárány lett belőle két hónapig.Azonnal megnézte orvos írt gyógyszert, de a két hete szedett gyógyszer hatására ma sajnos előjött hamadszor a roham, igaz rövid, és hamar észhez tér utána, nem viseli meg annyira, de a másik kutyát viszont nagyon megviseli az, hogy így rángatózni látja a barátját" ma is ahogy rohama volt morog rá, és ezért az epilepsziás kutyus fél tőle, és nem akar vele lenni, dehát egy udvar van, egy helységben laknak a lakásban is 15nm eren, a kisgyermekem miatt nem engedem be őket csak a saját szobájukba és az előtérbe.A lényeg, hogy a beteg kutyus meg be akarna jönni,mert fél az egészséges morgásától.Ha mellémegy már akkor morog rá.Az én kis drágám meg nyafog, hogy bejönne, de gyermekem most beteg is lázas, nincs most sok időm rá, amúgy skat foglalkozunk velük, udvaron is kint vagyunk több órát velük.Amúgy a roham eddig csak a zivatarok után jött ki rajta.Mondjuk tegnap csináltunk egy hülyeséget, hogy az egyik kutyát vittük csak sétálni egy órára, mert gyermekem szétrágatta a másik hámot, és szerintem ezért trauma érte, hogy őt itthon hagytuk, és ezért ki rakta a roham.Amúgy meg úgy sajnálom szegénykét, hogy beteg.Tehetetlen vagyok!Eddig ritkán jött elő, és általában éjszaka és 1 perces volt kb. egy roham.Egyik kutyán túl kellene adni(ne bántsatok emiatt)Nah de melyiken, mert a beteget nagyon sajnálom, a másik, meg mitt tehet a másik betegségéről, de az hogy így szenvednek egymástól, én meg attól, hogy hová lett a jó viszonyuk, hát kivagyok!Te mit tennél a helyemben?
2014. szept. 5. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megoldanám valahogy a szeparációt.

Nekem volt beteg kutyám plusz egészséges, csak nálunk a beteg volt morcos, meg kellett neki a nyugalom. Mondjuk kertes házban megoldottuk úgy, hogy az egészséges kint, a beteg bent.

Szerintem különíts el egy kis helyet a beteg kutyusnak valahogy.

2014. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy a csúnyácska kutyácska nem kellene szerintem senkinek, habár tök édi ő is, a beteg epilepsziás meg a betegsége miatt nem kellene senkinek.De így együtt nagyon nehéz, hogy amióta ez a betegség kijött, azóta rossz a két kutya viszonya.Az egészséges egszerűen nem viseli el a beteget.Habár az állatorvosunk azt mondta, lehet, hogy kinövi, vagy elmúlik, de mivan ha nem, és ez így folytatódik.A beteg kutyust a roham után legalábbis eddig mindnél itthon voltam, meg szoktam maszírozni, mert iszonyú izmos kutya, és megviseli az izmait a rángatózás, és jólesik neki utána a törődés, de a másik olyan féltékeny erre is. :(
2014. szept. 5. 16:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el egy jobb kutyasuliba, rendbe lehet rakni a viselkedését, csökkenteni a stresszt, hogy rohamai is ritkábbak legyenek, emiatt nem kell elajándékozni senkit sehova.
2014. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!