Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Már van egy lassan 3 éves kis bichonom, mellé szeretnék majd (valószínűleg jövő nyárra, hogy itthon tudjak lenni vele sokat, amíg kicsi) egy társat. Vele naponta kb. másfél órát sétálok (általában póráz nélkül), ilyenkor általában megállunk egy közeli futtatóban is "barátkozni", és kb. fél-egy órát tanulok és "gyakorlok" vele klikkerrel (illetve ez van hétközben, hétvégén persze valamivel többet). Nagyon sokáig jártam vele kutyaiskolába, meg egy fél évig hobby szinten agilityzni, amit imádott, de sajnos már nincs lehetőségünk járni. Szóval a lényeg hogy ő engedelmes, jól szocializált kutyus.

Amit az új kutyának tudnák biztosítani:

-naponta legalább másfél-két óra séta

-kb. egy óra játék, agyi fárasztás

-kutyaovi, kutyasuli

-később valamilyen kutyás sport, pl. agility, frisbee, esetleg ÖV, vagy nyomkövetés

Lakásban lenne (nem panel, 120nm-es családi ház), és hétközben kb. 6-7 órát lenne egyedül, amíg suliban vagyok. Illetve van egy kis 100 nm-es udvarunk, oda is ki tudnánk menni mindig játszani, meg tanulni :)


Amikre én gondoltam, az a svájci fehér juhászkutya vagy a mudi. Tudom, hogy ég és föld a két fajta, de ezek tetszenek valamiért jellemben. A kettő közül szerintetek jó választás lenne valamelyik? Vagy nekik ennyi mozgás nem lenne elég?


Köszi előre a válaszokat. :)



2014. szept. 5. 16:58
 1/2 Raging Storm ***** válasza:
84%

Először is, hagy gratuláljak Neked! 15 évesen ilyen felelősségtudattal kutyázni csak kevesen szoktak :) Le a kalappal!

Miért pont ezt a két fajtát választottad? Mi az a tulajdonság, ami miatt tetszenek?



Igazából ha ezeket a feltételeket tudod teljesíteni, amiket leírtál, mind a két kutya tartható lakásban. A mudikról tudni kell, hogy rendkívül okosak, viszont nagyon makacs kutyák :) Hozzájuk elég sok türelem és határozottság szükségeltetik, még az átlagnál is több.

ŐVre egyik fajta sem túl alkalmas, leginkább az agility és a frizbi ami nekik testhez álló, illetve ha a közelben van lehetőség terelni, ott tudnák igazán kiélni magukat. Kutyasuli mindenképp fontos és jó is, legfőképpen a kölyökkori szocializáció miatt.

2014. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Imádok kutyákkal foglalkozni, meg persze magukat a kutyákat is imádom, nem tudnám elképzelni nélkülük az életem. Ezért is gonoltam arra, hogy esetleg majd megprobálkozhatnák egy fokkal "komolyabb" kutyával. :) persze a kis törpét se hanyagolnám el. Egyébként köszi!

Hát elsősorban az, hogy juhászkutya. Mindig is azt szerettem volna, de eddig tapasztalat híján nem mertem bevállalni. A mudiban különösen az fogott meg, hogy mennyire értelmes, és hogy képes mindent kizárni, csakis a gazdára figyelni, és imád tanulni, de nem annyira munkamániás, mint egy border. Legalábbis ezeket hallottam/láttam mudi gazdiktól. A svájciban pedig bevallom, először csak a külseje... de aztán utánaolvastam rengeteg helyen a fajtának, és valahogy beleszerettem. A német juhászokat is mindig imádtam, és ők tulajdonképpen majdnem azok, csak érzékenyebben, és nincsenek túltenyésztve. Igaziból ő csak egyszerűen minden elképzelésemnek megfelel :)

2014. szept. 6. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!