Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tart a kutyus...

Mennyi ideig tart a kutyus elaltatása?

Figyelt kérdés
Kutyusunk már nagyon idős 15 éves, már alig lát, alig hall, az utóbbi hetekben nagyon keveset eszik, csont és bőr lett. Az elmúlt 1-2 napban már csak fekszik és nyögdécsel, fájdalmai vannak. Az állatorvos megvizsgálta, és az elaltatását javasolta. Elfelejettem tőle megkérdezni, de érdekelne, hogy az injekció beadása után mennyi ideig tart, amig elalszik? Kisebb termetű keverék kutyus.

2014. szept. 5. 22:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Az én kutyámat is el kellett altatni. Rövid idő alatt hat.
2014. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kap egy fájdalomcsillapító szurit, utána egy altatót, azonnal elalszik és szépen lassan leáll a szíve.
2014. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Két, vagy három fázisú szurit adnak. Fájdalmas a döntés, a kedvenc elvesztése, de maga a szer a lehetőségekhez képest humánus.
2014. szept. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagyon fog hiányozni :(
2014. szept. 5. 23:04
 5/15 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, nem sok idő és nem jár neki fájdalommal.

Először sima altatót kap,mint a műtéteknél így nem fogja érezni, utána kapja a végleges altatót, elég hamar hat.

Ha fájdalmai vannak, akkor sajnos itt az idő, nagyon szépkort megélt, büszke lehetsz rá.

2014. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg az orvost, hogy menjen ki házhoz. ne a rideg rendelőben kelljen elköszönnötök egymástól. Sajnálom a kutyádat, de biztosan boldog élete volt.
2014. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, kétszer már át kellett ezt élnem :(

Először altatót kap a kutyus (akár egy műtétnél), ha jó mélyen alszik, ezt ellenőrzi a doki, rá 5-10 percre jön az az injekció ami leállítja a légzését. Semmit nem érez a kutyus állítólag, mert mélyen alszik. Legalábbis nagyon remélem.

2014. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A szomszédunk állatorvos, ő fog hozzá jönni holnap reggel. Nehéz döntés volt, de jobban már nem lesz, nem akarom, hogy tovább szenvedjen szegény...
2014. szept. 5. 23:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért felháborítónak tartom, hogy ha egy állat életéről van szó, akkor a gazdi eldöntheti, hogy eutanáziában részesüljön-e (ami nem a kutyus döntése), de ha nekem 600-szor áttétes rákom van, nem dönthetek úgy, hogy meg akarok halni.


Persze tudom, hogy csak a szenvedéseit akarjátok megszüntetni, és nem is vagyok ellene egyáltalán, csak azt nem értem, hogy ez emberek esetén miért nem lehet ez bevett gyakorlat?

2014. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt mondjuk én sem értem. Néhány országban azthiszem engedélyezett.
2014. szept. 5. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!