Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek milyen színű aussie-k?...

Ezek milyen színű aussie-k? Színhibásnak számítanak?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Az első kutyáról tudom,hogy színhibás,de nem tudom eldönteni,milyen színűnek,,indult"és most ezt a (jelenlegi) színt nála minek nevezik...Az utóbbi hármat pedig vörös hordozó blue-merlének mondanám,de a hozzáértőbbek válaszáért hálás lennék! Egyáltalán,kiállítható egy olyan blue-merle,amelyben ennyire látszik a vörös? Vagy ez csak az USA-ban elfogadott? Ha esetleg tudnátok akár színhibás merlékről képet küldeni,azt is nagyon megköszönném. (Itt nem a fél feje fehér,dupla merle,stb.merlékre gondolok,hanem amelyeken egy másik szín árnyalatai látszanak)



2014. szept. 10. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem színhibásak, merlék. Egyébként az aussie-nál van red merle is, elfogadott szín, keress rá google-ön.
2014. szept. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy van red-merle...Ezek a kutyák vörös hordozók,red factored"-nek mondják,csak nem tudom,meddig,milyen mértékben elfogadott ez az árnyalat pl egy kiállításon vagy éppen tenyésztésbe vételnél.
2014. szept. 10. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Én a 2. és 4. kutyát simán merlének látom, mitől látszik, hogy vörös hordozó? A 3. meg nem eldönthető a nap beesési szöge miatt.
2014. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az első kettő és az utolsó blue merle színűek. Azt nem tudhatod, hogy hordoz-e vöröset mivel az nem látszik, hiszen recesszív gén. Illetve onnan tudhatod, hogy ha valamelyik szülő vörös.
2014. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. Most látom, hogy mindegyik blue merle. Amire te gondolsz, az a dilute gén, azaz fakító/higító gén. Két féle módon lehet jelen: az egyik, amikor a fekete folt lesz fakó a kutyán. Ez nem színhiba, de egy jó tenyésztő igyekszik ezt elkerülni. Gyakran a dilute foltok vörösesen csillognak, amikor rájuk süt a nap. A másik, amikor az egész kutyára kiterjed, a kutya teljes alapszíne lesz fakó ezüstös. Ilyen az első képen található kutya. Ez a verzió nem megengedett és tenyésztésből kizáró ok.
2014. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!