Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap ivartalanítják a szuka...

Holnap ivartalanítják a szuka kutyámat. Mi a teendő vele a műtét elött, alatt, és után? Egyszóval szeretnék, mindent megtudni az ivartalanításról. Az orvos nem mondott semmi konkrétat, csak, hogy nem ehet, és nem is ihat előtte.

Figyelt kérdés
Minden normális választ előre megköszönök!

2014. szept. 10. 18:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Huh, hát köszi a tanácsot. Szerinted mikortól vihetem sétálni(nem kutyák közé)?. Persze az egészsége a legfontossab. Remélem semmi baja nem lesz a kutyusodnak.
2014. szept. 10. 21:16
 12/20 anonim ***** válasza:

Jézusom, azért arra ilyenkor duplán figyelni kéne a kutyára...


Mivel szuka, az komolyabb beavatkozást jelent, 2 hétig kényszerpihenőre kéne fogni.

Ha nincs leragasztva a sebe, akkor valami pólót ráadhatnál, hogy ne dörzsölje, koszolja annyira (pl. ha kertbe is van kijárása). Semmi ugrabugra (főleg ágyra nem!!!), lépcsőzést is csak lassan, sétánál meg ha nagyon ráizgul a többi kutyára akkor a lábadozási idő alatt kerüld el őket. Ha nyugis és nem bohóckodik akkor persze nem kell :)

Tartsd tisztán a sebet. A séták lehetnek hosszúak, de ne engedd el rohangálni, futtatóba meg főleg ne vidd!

Amíg lábadozik, addig főleg mentálisan fáraszd le, pl. nyomkövetős játékkal (eldugsz valahova finom falatokat), klikkerezéssel....

2014. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
-arra
2014. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egy honapig javasolta nekunk a doki, hogy ne vigyuk kutyak koze. Az enyem nagyon izgaga, hiperaktiv mas kutya jelenleteben, szoval kicsit tovabb betartjuk, amig el nem mulik a seb melletti duzzanata /ami felek, serv lesz/.

De lehet, nem az. Ha nem valtozik par napon belul jo iranyba, akkor visszaviszem a dokijahoz, csak az a baj, ott aztan lenne erolkodes, izgagasag ezer kutya kozott...

Szoval egy honapig azert ne legyen jatek mas kutyakkal, seta is mersekelve, elengedos, rohangalos seta kerulese az elso ket hetben.

Nem tudom, mi lett volna, ha kolyokkent ivartalanitom, akkor tutira mar masnap a dokinal lett volna szetnyilt sebbel:(

Mi ketten figyeltunk ra, megis felugrott az agyra, ami magasabb, mint o, es tobbszor felugrott ket labra, elkerulni sem tudtuk, ugyanis nagyon hiperaktiv, szerintem az ukapja valami kenguru:)

Sajnos ok nem tudjak, mi tortent veluk, lehet nem is faj nekik, de az nem azt jelenti, hogy hagyhatjuk oket ugyanugy futkoraszni.

2014. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :) Nyugodtan jöhetnek még tapasztalatok, mert áramszünet volt, és nem tudták ma megműteni. Az ujjabb időpont jövő hét csütörtök.
2014. szept. 11. 17:01
 16/20 anonim ***** válasza:

Műtét elott 12 órával ehet utoljára, 6 órával előtte ihat utoljára. Műtét után akkor kaphat először vizet, amikor már a saját lábain képes odamenni a talhoz (amikor látod, hogy koordinált a mozgása), ha elobb kap, félre is nyelheti.

Nekem 4 szuka kutyám volt mar ivartalanítva, soha semmi komplikáció nem volt.

Műtét után 10 napig gallér volt rajtuk, folyamatosan, nem vettük le egyszer se. Meg is gyógyultak szépen, nem szedték ki a varratot.

Nyugodtan lehet vinni sétáltatni.

2014. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, műtétről nem írtam, de végülis leírom azt is.

Ugye nem evett, ivott elméletileg a kutya. Elviszed a rendelőbe. Először kap egy nyugtatót, amitől valószínűleg hányni fog (hogy üres legyen a gyomra, ne akkor hanyjon, amikor nincs magánál). Utána kb negyed órával megkapja az altatót, amitől par perc alatt elalszik. Ekkor beviszik a rendelőbe. A műtét során kiveszik a szuka petefeszkeit és a méhét. Műtét után pedig osszevarrjak. Kb 10 nap eltelte után kell visszavinni varratszedésre.

2014. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Még lenne egy kérdésem, gallért adnak neki, vagy nekünk kell venni?
2014. szept. 13. 13:43
 19/20 anonim ***** válasza:
Adnak gallért, ha esetleg elfelejtenék, kérj mindenképp
2014. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi (bár ezt szerintem tudod), hogy nem nagyon szabad ölbe venni, 'nyüszürgetni', pocivakarás,...Az én kutyámnak is volt ilyenje, cuki, vagy egy hétig alig tudott bicegni,.. :)
2014. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!