Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha egy kutyát...

Miért jó, ha egy kutyát elvisznek iskolába?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan embert ismerek, hallok róluk, akik szinte gyerekükként törődnek a kutyájukkal (gyereket persze nem vállalnak az drága...). Kutyaiskola, bent tartják a kutyát az ágyban, csókolgatják stb. Miért jó ez? Normális?
2010. jan. 18. 20:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia .Mert jo a csapat jó a kutyának a más kutyák társasága és ugy gondolom hogy az a 500ft megéri. SZocializálodik közben tanul is , mert sok sok kutya jár . Szerintem ez jó.Megha már van a családban egy kutya akkor az tudjon is valamit meg foglalkozzanak vele.Na azért mi nem puszilgatjuk meg ilyenek .Kinti kutya de többször kimegyünk labdázni játszani vele.
2010. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretik egymást meg ilyenek, jó az tényleg túlzás amit a tv-be láttam, hogy egy nő nem tudta eldönteni, hogy a férjét vagy a kutyáját választotta...
2010. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Csak tudod mi az érdekes, vagy nem vállalnak gyereket (persze a kutyára még többet is költenek, mint egy gyerekre); ha meg van gyerekük, annak nem tudnak parancsolni, nevelni, a kutyát meg iskolába viszik... azért ők mégiscsak állatok. Nah meg embertársukat azt nem tisztelik, szarnak rá, egy falat kenyeret nem adnának a szomszédnak, ha éhhalál szélén lenne... szóval ezeket a szélsőséget nem értem, meg h miért van a kutya egy szinten az emberrel.
2010. jan. 18. 20:19
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez két külön dolog. Az aki ágyban tartja a kutyáját, és gyerekként ezeli az nem ért hozzá, és rosszat tesz az állatnak! Aki iskolába viszi a kutyát, az majdnem biztos hogy nem fog ilyet csinálni, mert ott megtanítják hogyan kell egy kuytát nevelni! A kutyának az a jó a kutyaként bánunk vele és nem emberként!

A kutyának azért jó a kutyaiskolába viszik, mert mára már az embereknek tudnia kéne hogy ő egy élő, érző lény. Nem riasztónak való, akit ki lehet csapni az udvarra egy hordóba, láccal meg egy kis moslékkal. A kutyáknak ugyanúgy foglalkozásra és nevelésre van szükségük mint egy kisgyereknek. Ha nem kapják meg akkor szenvednek. Ezért kell őket sétálni vinni, lehetőleg minnél normálisabb kajával etetni, szocializálni, játszani vele stb... Te miért viszed a gyereket játszótérre? A kutya nem gyerek de ugyanúgy egy előlény. A kutyaiskola egy újabb hely ahol a kutya és a gazda jól érezheti magát, emellet hasznos is. Sok kutya van akit nem tudnak megnevelni otthon, de az iskola segíthet ahelyett hogy kidobnák, elaltatnák vagy menhelyre kerülne! És nem utolsó sorban ott vannak a kutyás sportok amihez szerencsés kutyaiskolába járni. Ezen nem is olyan újkeletű dolgok. Sokan versenyszerűen űzik.

És azért nem kellene általánosítani hoy ki miért nem akar gyereket! Persze van aki gyerekpótlónak használja, de az ÁRT a kutyának. Tehát rosszul szereti, ami végzetes lehet! De nem mindenki ilyen. Én sem akarok gyereke, és már a kutyáim előtt sem akartam, és tessék ezt elfogadni, mert kinek mi köze van hozzá? Nem azért nem vállalok gyereket mert drága hanem mert nem izgat a téma! De úgy gondolom egy felelősségteljes szülő számításba veszi hogy "mennyibe van a gyerek", mert hiába mondják, szeretetből nem lehet meglni! Akinek nincs egy minimálil anyagi biztonsága az felelőtlen ha gyereket vállal, aztán meg a kormányt szídja hogy nem adnak több segélyt a gyerek meg szív....

Aki ágyban altatja a kutyáját, emberként bánik vele, az nem nomrális. A többinek viszont ALAPNAK kéne lennie manapság. Neked ez fáj talán?

2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, neked csak akkor áll jogodban itélkezni, ha a kutyával rosszul bánnak! Azt meg ne mondd meg hogy kinek mi legyen a fontosabb! Így kerek a világ! Van aki az árváknak segít, van aki az éhezőknek és van aki az állatoknak, mert őt az érdekli! Szegényes lehetsz ha egy szerencsétlen kutyától sajnálod! De biztos többet érdemel a szomszédom aki feljelentett a tehenészetünk miatt, és kisemmizte a szüleimet, de persze előtte tűlünk vásárolta a friss tejecskét, mint a kutyám aki már számtalanszor segített rajtam! Szóval maradj a dolgaidnál, és ne itélkezz mindneki azt csinál amit akar! Majd ha a gyereked kint sétál az utcán akkor hálát fogsz adni az égnek, hogy a szembe jövő nagy kutyát a hülye gazdája elvitte iskolába és ott megtanulta nem szétszedni az embereket! Egy állat semmivel sem ér kevesebbet.
2010. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kutyának, mert:

-szocializálódik, nem lesz félős vagy furcsa viselkedésű más kutyákkal szemben

-le van foglalva az agya és a teste is, szellemileg és testileg edzett lesz

-társaságban van

-együtt van az imádott gazdával

-foglalkoznak vele


Jó a gazdinak, mert:

-lesz egy kiegyensúlyozott, értelmes állata

-kiszámítható a kutyájának viselkedése, nem fog megtámadni másokat, nem úgy mint pl a véletlen elszabadult, egész életükben láncon tartott kutyák

-könnyebben megtanítja kutyájának az alapvető parancsokat (ül, fekszik, marad, lábhoz, stb...)

-a kutyája mindig visszahívható, széppen sétál mellette, elismeri a gazdát falkavazérnek, egyszóval kevesebb a baj vele

-társaságban van a gazda is


Másik: kutyát sosem szabad beengedni az ágyba, mert az a falkavezér helye!

Vagyis vannak értelmes kutyások-kutyasulisok és vannak felvágós sznobok. Nagyon nem mindegy.


Jha, és neked normális, hogy magpuszilod a testvéredet? Nekem igen. Számoma egy kutya is valahol kicsit a testvérem.

22/L

2010. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Fáj, aha. Válság van, meg kevés a pénz. Meg azért nem vállalnak az emberek gyereket, mert nincsenek millióik. (akire ez vonatkozik) De kutyaiskolára, meg márkás kutyakajákra tellik. Felesleges. Elfajult akkor is a világ. Akkor a hangyákat is vigyük iskolába, meg a tenger hullámait.

Persze mindenkinek a saját dolga. Én ezt nem tudom szerintem megérteni. De meghallgatom ki mit gondol.

2010. jan. 18. 20:30
 8/33 A kérdező kommentje:
Én nem örülnék, ha a testvérem azt mondaná, hogy úgy szeret, mint a kutyáját.. vajon választani tudna kettőnk között?
2010. jan. 18. 20:32
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne fájjon mert nem tőled vesszük el a pénz a kutyáinkra! Aki rosszul bánik a gyerekeivel és a kutyáit kényezteti helyette azzal baj van de érdekes módon ilyen emberrel még nem nagyon találkoztam... Minek kell idejönni provokálni? Ha neked nem tetszik rakd ki a kutyát a kert végibe, kösd meg és kényeztesd a gyereked. Ki hátráltat? Nem miattunk nincs másnak pénze, mi is keményen megdolgozunk érte szerintem.
2010. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
kinek mi köze hozzá? azért egy kutyáról gondoskodni közel sem annyira bonyolult, mint egy gyerekről... a nyomorba bevállalni 6-8 gyereket, utána meg mások jóindulatából élni, neked ez a fixa ideál? vagy mi? én sokkal jobban szeretem és tisztelem az állatokat, mint az embereket... és tudod mért? mert a kutya nem számító, nem csalfa, nem önző, nem érdekből a barátom... és ha majd az anyagi körülményeim megfelelőnek találom a gyerek vállaláshoz, akkor lesz gyerek, de a kutya marad, mert nem gyerekpótléknak van, hanem azért, mert imádom... de ezt minek magyarázzam egy ilyennek, mint te.. tudod, én sokkal jobban sajnálok egy kivert kutyát, mint egy csövező hajléktalant... mindenki magának kaparja ki a gesztenyét..
2010. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!