Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen általánosságban...

Ez milyen általánosságban mondható egy Golden Retriever-re?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősünk azt mondta, hogy kisbaba mellett nőtt fel a kutya, szóval szinte egyszerre "érkeztek" a családba. Azt mondta az illető, hogy a jószág 2-2.5 éves koráig fékezhetetlen volt, nem érdekelte a kisgyermek, ha úgy volt, akkor fellökte (Nem harapta meg, meg ilyenek, csak szeleburdi volt).


Mennyire jellemző ez egy ilyen fajtánál, hogy ~2éves koráig kajlatapsi? Tudom, hogy kutya is kölyök egy bizonyos korig, de mégis valahogy le lehet ezt rövidíteni - ésszerű határok között? Vagy legalább arra nevelni, hogy azért már ne lökje fel a kisgyermeket? Vagy ez teljesen egyedi, és vannak ilyen-és "olyan" nyugodtabb kutyák?


Volt nagyon régen egy kutyákról szóló könyvem... abban volt leírva egy teszt, hogy hogy tudom le"csekkolni" egy kölyökről, hogy mégis milyen a habitusa. Tudnátok nekem ebben segíteni, mert sajna a könyvet már nem tudom, hogy merre lehet!?


Régi vágyunk egy Golden, s hozzánk is érkezni fog januárban egy "kisember".


Köszönöm a válaszokat!


2014. szept. 11. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A tenyésztő segít kiválasztani a legnyugodtabb kölyköt, ha arra van szükségetek. :)

Egyébként a Retrieverek idős korukig megőrzik játékosságukat, főleg az első évükben olyanok, mint az elefánt a porcelánboltban. :D Viszont cserébe soha nem bántanának gyerekeket, és igen hamar le lehet nevelni erről, ha egyedül nem megy, akkor kutyakiképző vagy kutyaiskola. Alapjáraton nagyon könnyen taníthatóak, de minden embert szeretnek és ők így fejezik ki. :)

2014. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak nyugodtabb fajták (a golden, labi mondjuk ilyen), de "csodát" tőlük sem lehet várni. Borogatnak, harapdálnak, nem szobatiszták az elején. Nagyon nehéz kezdetben egy neveletlen kölyök kutyával és egy kisgyerekkel. Én a helyetekben elgondolkodnék egy (fiatal) felnőtt kutyán (ennek a fajtának is van fajtamentése), sokkal könnyebb lenne. Vagy várnék egy kicsit a kutyával.
2014. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Soha egyetelen szakértő se javasolja, hogy egyszerre legyen kölyök kutyád és újszülött gyereked. Vagy a kutya vagy a gyerek legalább legyen már pár éves! A kisgyerekkel is rengeteg dolgod lesz, amit csak megduplázna egy kölyök kutya. Időben és anyagilag is megterhelő és valaki biztosan megsínyli. Általában a kutya. Ez főleg arra az esetre igaz, amikor az illető kezdő kutyatartó. Egy profi kutyás esetleg bevállalhatja, mert tudja mit csinál és jobban fel tudja mérni a saját lehetőségeit és ismeri a kölyök szükségleteit, de neked nem javaslom!
2014. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Még egy dolog: Ha mégis a kiskutya mellett döntessz, akkor a kölyök kiválasztását bízd a tenéysztőre! Mondd el neki az igényeidet és ő tudni fogja melyiket adja. Ő él együtt az alommal több, mint két hónapig éjjel-nappal, ismeri az összes kölyök jellemét és van elég tapasztalata. Te laikusként, első kutyásként elvégezhetsz bármilyen tesztet, de az semmivel se ér többet, mintha találomra választanál, csak becsapod vele magadat.
2014. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Annyira bírom az ilyen hozzászólásokat, akik már alapból kijelentik, hogy kinek és mit javasolnak úgy hogy a hátteret sem ismerik. :)
2014. szept. 11. 12:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy kiskutya legalább akkora felelősség, és "teher", mint egy kisbaba. Na jó, egy fokkal azért könyebben kezelhető talán, de RENGETEGET kell vele foglalkozni. Pontosan úgy, ahogy a gyerekkel is. Nem tudom, hogy lenne-e időtök TISZTESSÉGESEN felnevelni egy kölyköt. 2 óránként fel kell hozzá kelni éjszaka, ameddig nem szobatiszta (kitudja meddig nem lesz az!) és mellette még a kisbabához is. Legalább annyi munkát ad, mint egy baba. Akár 6-8 órát is elvehet egy kölyök a napotokból, amikor CSAK IS DE KIZÁRÓLAG vele kell foglalkozni, hogy minél hamarabb beilleszkedjen, tanuljon, mozogjon, hogy ne rongáljon stb. Nem is beszélve a sétákról. Oltások után minimum 2 óra egy nap, fél és egy éves kor és az után már napo 4 sem sok egy Goldennek. Nem tudom családi házban laktok-e, de ha nem akkor mindez a sok minden dupla nagy nehézséget fog okozni. Nem mellesleg egy fajtatiszta, szűrt felmenőkkel rendelkező Golden 150-250 ezer, és ez még csak maga a kutya! Játékok, fekhely, kutyaház, szállítóbox, kullancs elleni védekezés, oltások, orvos, kutyaiskola vagy kiképző, kozmetikais szerek, egyéb extrák stb. Az én kutyámnak garantálom több felszerelése van mint egy újszülöttnek. Pedig aztán azoknak is kell, de gondolom ezt tudod. :) Ha most mindent beleszámolsz, több száz ezer simán repül.
2014. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Annyira bírom, amikor totál laikus kérdést tesznek fel, azután egy jóindulatú tanácsot személyes sértésnek vesznek, mintha az eddigi "semmit se tudok a kutyákról" állapotból hirtelen szakértővé léptek volna elő. Épp elég információt írtál ahhoz, hogy tapasztalatból ezt ajánljam. Amúgy meg nekem tök mindegy mit csinálsz, elhiheted.
2014. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Senki nem rossz szándékkal írja neked ezeket, tényleg nagyon nehéz. Külön-külön se könnyű egy babával vagy egy kutyával (gyerekem és kutyám is van), de egyszerre a kettő nagyon nehéz. Akár milyen változás jön az ember életében arra fel kell készülni, nem tudhatod mivel jár valójában egy kisgyerek/kiskutya.

Gondolj bele pl. azokba mikor végre elcsendesedik a gyerek, szusszannál egyet Te is, vagy végeznéd a házi munkát, de verheted fel a gyereket, mert mondjuk a kutyát sétálni kell vinni. Mikor minden séta után moshatod fel a lakást, mert a szakadó esőben szétáztatok a kutyával és a gyerekkel, mikor a beteg gyereket öltözteted télen 20 percig, hogy levidd a kutyát, vagy mikor végre elalszik a gyerek és a kutya felveri az ugatással, mert hallott valamit stb. Nyilván nem össze férhetetlen egy kutya és egy gyerek, sőt egy idő után nagyon aranyosak együtt, de nem csak szép oldala van ennek.

2014. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Volt már kutyám, volt labradorom és vizslám is, tisztában vagyunk hogy hogy milyen "költség"vonzata van egy állat tartásának. Bár mindig is azt mondtam, hogy aki már a vásárlás előtt azt nézi, hogy mennyibe fog kerülni, az ne tartson semmilyen állatot. De nem is volt ilyen irányú kérdésem! :)


Az, hogy ki mit javasol, hogy gyerek mellé javasolt-e kutya vagy sem, ez sem volt kérdés.


Az, hogy szerencsére nem vagyunk egyedül a családban, és nem a nőre hárul minden 0-24-ig ez is evidens.


Egyszerűen fajta jelleget kérdeztem.


Tény nem vagyok profi, még 2 kutya után sem, de nem is mondtam hogy az vagyok... csak most jobban körbe szerettem volna járni a témát, mert egy kicsit más a szitu, mint ami anno volt, és nem volt még ilyen fajta kutya a családban.

2014. szept. 11. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Elsősorban egyedet vásárolsz, csak azután fajtát. Semmire se mész azzal az információval, hogy általában milyenek. Ráadásul a nevelésen legalább annyi múlik, mint azon, hogy genetikailag mit hoz magával a kutya. Főleg a bevezetőben írt kérdéseid alapján tűnt úgy, hogy tapasztalatlan vagy kutyázás terén.
2014. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!