Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen általánosságban...

Ez milyen általánosságban mondható egy Golden Retriever-re?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősünk azt mondta, hogy kisbaba mellett nőtt fel a kutya, szóval szinte egyszerre "érkeztek" a családba. Azt mondta az illető, hogy a jószág 2-2.5 éves koráig fékezhetetlen volt, nem érdekelte a kisgyermek, ha úgy volt, akkor fellökte (Nem harapta meg, meg ilyenek, csak szeleburdi volt).


Mennyire jellemző ez egy ilyen fajtánál, hogy ~2éves koráig kajlatapsi? Tudom, hogy kutya is kölyök egy bizonyos korig, de mégis valahogy le lehet ezt rövidíteni - ésszerű határok között? Vagy legalább arra nevelni, hogy azért már ne lökje fel a kisgyermeket? Vagy ez teljesen egyedi, és vannak ilyen-és "olyan" nyugodtabb kutyák?


Volt nagyon régen egy kutyákról szóló könyvem... abban volt leírva egy teszt, hogy hogy tudom le"csekkolni" egy kölyökről, hogy mégis milyen a habitusa. Tudnátok nekem ebben segíteni, mert sajna a könyvet már nem tudom, hogy merre lehet!?


Régi vágyunk egy Golden, s hozzánk is érkezni fog januárban egy "kisember".


Köszönöm a válaszokat!


2014. szept. 11. 12:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
az én goldim örök gyerek. viszont a szabályokat betartja, mert betartatom. nevelés kérdése az egész. vannak nyugisabb, és örökmozgóbb egyedek, én örökmozgót kerestem. azt kell eldönteni, hogy lesz-e rá ELÉG időd. mert egy gyerek-golden kombó azért elég húzós...!
2014. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
7 honaposan kerult hozzam egy labrador-golden retriever keverek ideiglenesbe. Az elozo helyen azert valtak meg tole, mert teljesen kezelhetetlen volt, feldontott mindenkit, utcan uldozte az embereket, rettenetesen huzott, harapott is. Mikor hozzam kerult, kb 1. naptol volt teljesen nyugodt, utana meg kb 2 napig neha voltak problemak a behivassal, onnantol mintakutyakent viselkedett, nagyon nyugodt volt. Szoval teljesen nevelesfuggo a dolog.
2014. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!