Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti vesztek a kutyátoknak ruhát?

Ti vesztek a kutyátoknak ruhát?

Figyelt kérdés

Valószinűleg télen kapom meg a kutyusomat. Mivel kicsi lesz még, arra gondoltam, vennék neki egy vastagon kötött pólót vagy ilyesmit, meg ne fázzon séta közben.

Ti mit gondoltok? Luxus cikk egy kutyának a ruha? Illetve: Szerintetek mi az a ruhadarab, ami kell egy kutyának, ha nagyon hideg van, és nem akarom, hogy megfázzon?



2014. szept. 11. 16:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
milyen fajta?
2014. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem a vizsla keverékemnek, mert pont tél előtt költöztünk el, ahol kinti-benti kutya lett, így télen, mikor nagyon hideg van, akkor sétánál adok rá ruhát. De ha kimegyünk az udvarra játszani, vagy szaladgálós helyre megyünk, akkor nem szoktam ráadni, úgyis mozog, nem fázik.
2014. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Valószínűleg keverék lesz menhelyről. :)
2014. szept. 11. 16:54
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hogy miylen fajta és milyen a szőre. Ha arra lett kitenyésztve, hogy a hideget is bírja akkor baromág szerintem. De ha egy nagyon rövidszőrű nagytestű (Vizsla például) akkor lehet hogy érdemes. Kistestűekre meg egyáltlaán nem luxus, szinte az összesen látni. Nagytestűn szerintem egy kicsit gáz... :)
2014. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a szőre és a mérete alapján dönts majd a ruháról. :)
2014. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Középtermetűt szeretnénk, mert lakásban lesz tartva. Egy huskyra például nem is adnék ruhát. Egy Dán dogon vagy pedig elég érdekesen állna a ruha... :D
2014. szept. 11. 16:57
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy közepes testű, hosszú szőrű kutyám van, ezért én nem adok rá ruhát. De az egyik szomszédom ha télen kiengedi a vizsláját, akkor egy kapucnis pulcsit ad rá. Még a fejére is ráhúzza, az meg tűri.
2014. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én nem adok, mert udvari kutya, és van aljszőrzete. De pl. láthatósági mellényt adok rá esti sétákon, mert nincs járda az utcánkban. Lakásban tartott kutyára szerintem nyugodtan lehet ruhát adni télen, mert ők akkor sem növesztenek vastag bundát, ha a fajtájuk miatt amúgy lenne nekik.
2014. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
az enyémnek(kuvasz) a lába le volt borotválva télen ezért este betekerem valami rossz sállal de 10 perc alatt leszedte:D
2014. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú szőrű kutyám van, így ő nem fázik, ellenben mikor nagy esőben megyünk ki nem csak pár lépésre, akkor esőkabátot időnként szoktam ráadni, mert így legalább fölülről nem lesz csurom víz, épp elég a többit megtörölni, megszárítani. ;)
2014. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!