Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti vesztek a kutyátoknak ruhát?

Ti vesztek a kutyátoknak ruhát?

Figyelt kérdés

Valószinűleg télen kapom meg a kutyusomat. Mivel kicsi lesz még, arra gondoltam, vennék neki egy vastagon kötött pólót vagy ilyesmit, meg ne fázzon séta közben.

Ti mit gondoltok? Luxus cikk egy kutyának a ruha? Illetve: Szerintetek mi az a ruhadarab, ami kell egy kutyának, ha nagyon hideg van, és nem akarom, hogy megfázzon?



2014. szept. 11. 16:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Én nem veszek shar pei em van és így is 4 számmal nagyobb bunda van rajta :-D
2014. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem adok rá mert vastag bundája van és kinti kutya, hozzá van szokva a hideghez is.


Ha viszont rövid szőrű vagy lakásban tartott kutya lenne, adnék rá hogy ne fázzon.

2014. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha mozog a kutya, nem fázik, de a kölykök azért érzékenyebbek, hamarabb kezdenek fázni.

Az enyém benti, közepes testű rövidszőrű, eddig nem volt ruhája, de gondolkozom rajta, mert persze szeret kint lenni télen is, de kb. egy óra után fázni kezd, hiszen gyakorlatilag egész nap bent van a lakásban, nincs ideje hozzászokni.


Hogy mi az a ruhadarab, ami kell a kutyának? Vízhatlan kabát. A kapucnik, meg a pulóverek és társaik sokra nem valók. Még ha nem is esik, de sár van, a kutya felcsapja magára a vizet, a hasán vizes lesz az anyag és abban fázik tovább...

2014. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Nekem rövidszörű tacsi keverékem van,a tacsiknak meg ugye alapból nagyon közel van a hideg talajhoz a mellkasa,ezért én szoktam rá adni ruhát,ami takarja a mellkasát,de alapvetően egy közepesszőrűnek sem kell már ruha.
2014. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Igen, az enyémnek van esőkabátja, és télikabátja is. Pl ha megnyírták, és utána pár nappal esik az eső, nem szeretném, ha megfázna, így kabátot adok rá. Máskülönben hülyeségnek tartom, hogy bármiféle ruhát aggassunk a kutyára.
2014. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Vettem,de olyat,ami víz/sár ellen véd és használható is lehetetlen kapni.
2014. szept. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem törpe uszkárom van, ha nagy eső van adok rá esőkabátot, de csak, hogy ne legyen csurom vizes, mert egyébként simán elrohangál a térdig érő tócsákban is... télen, ha nagyon hideg van, vagy szakad a hó, akkor adok rá kabátot. Egyébként nem öltöztetem, de erre szüksége van, hogy ne fázzon meg, amikor a meleg lakásból kimegyünk a hidegre.

Ha olyan kutyusod lesz, ami rövid szőrű, vagy nincs aljszőrzete, nyugodtan vegyél neki egy mellényt vagy kabátkát télre, legjobb ha vízálló, ez nem hiszem, hogy luxus cikk lenne, csak gondoskodsz a kutyusodról. Inkább ne kötött pulcsit vegyél, mert az átázik, ha esik a hó, és még jól meg is fázhat a kutyus!

2014. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Kliszta ***** válasza:
Amstaffom van, hazban lakunk de benti kutya, ezert pulcsija es esokabatja is van. Az esokabat nagyon hasznos, mert nalunk sokat esik, a pulcsit csak ritkan hasznaljuk, de azert jo ha van.
2014. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem luxus cikk, ha funkciója is van :D


Nekem valami terrier keverékem van labradoros szőrrel, ilyen kabátja van neki (valamennyire vízlepergető):

[link]


Szerintem 0 fokig ez simán elég télen, de ha extrán fázós a kutyád, akkor érdemes olyat venni ami a lábait is fedi valamennyire.


Enyém lakáskutya és a doki is azt javasolta, hogy benti kutyára a nagy hidegben érdemes valami ruhát adni mert a túl nagy és hirtelen fellépő hőmérséklet különbség miatt bizony hamar megfázhat.

2014. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekünk Máltaink van, tehát nincs aljszőrzete, meg egyébként is kicsi, lakásban tartott kutya. Vettem , sőt készítettem neki pulcsit, meg kabátot is, de igazán az esőkabátot, ill, hidegben a polárral bélelt esőkabit adom rá. Lényeg, hogy ne ázzon át, mert ha vizes, még jobban fázik a kutya. Ha valaki nyáron, jó időben is ad a kutyuskájára habos-babos szoknyácskát, ruhácskát, cipőcskét, na, az luxus :) annak nincs sok értelme :). A lábaira viszont ügyelj, nehogy télen a jég az ujjai között maradjanak, a só (mert azért még van ahol sózzák a járdákat télen) is kimarhatja, tehát séta után le kell tisztítani és szárazra törölni, a szőrével együtt.
2014. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!