Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz? Álljak át nyakörvre?

Ez igaz? Álljak át nyakörvre?

Figyelt kérdés
Az egyik weboldalon ezt olvastam: ,, A kutyahámok nem sétáltatáshoz valók! Főleg nem arra, hogy ne fájjon a kutyus nyaka, miközben próbálja elrántani a gazdit. Tanítsuk meg, hogy séta közben ne húzzon, csak ha az a feladat. Nagyon könnyen megtanulja, hogy csak akkor húzhat, ha hám van rajta. Ha igazán örömet szeretnénk okozni neki, akkor sportoljunk velük együtt! " Én viszont mind a két kutyámnál hámot használok.
2014. szept. 11. 18:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez annyira túl van lihegve (itt is pár válaszban).


Szépen sétál hámban és figyel, hallgat rád séta közben? Akkor vidd hámmal!!! Ha jól be van állítva a hám akkor abból se tud kibújni a kutya. Biztonságosabb a hám akkor, ha pl. (hasra ütve..) egy bringás épp elgázolná te meg elrántod előle a kutyát. :)


Baromira nem attól függ ki-kit sétáltat, hogy mi van a kutyán, ha azon múlik akkor az már rég rossz, egy jól nevelt kutya akármivel sétáltatható.

Én sokáig sétáltattam a közepes testű kutyámat hámmal amíg beteg volt, abban tanulta meg, hogy nem szabad rángatni, hogy a közelemben kell maradni séta közben, laza pórázon. Szépen jött láb mellett. Átváltottunk nyakörvre, mert nagyon forgalmas helyen lakunk és így könnyebben tudom irányítani, hogy épp merre kerüljük ki az embereket, de ennyi az előnye, kertvárosi részen simán hámmal vinném.

2014. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!