Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier kutyusom lesz,...

Bullterrier kutyusom lesz, mennyi idő a tanítása?

Figyelt kérdés

Júniusban a Bullterrier Baráti Társaságtól ( [link] ) fogunk kutyát hozni. Valószínüleg felnőtt, egy -két-három éves kutyi lesz, és arra lennék kiváncsi, hogy egy ennyi idős kutyának mennyi idő a tanítása az alap műveletekre? Biztos vagyok benne, sőt inkább tudom, hogy lehet a felnőtt kutyákat is tanítani, persze sok türelemmel kitartással és megfelelő magabiztossággal. De mégis mennyi időbe tellhet?


Köszönöm a normális válaszokat, a b.nkók kíméljenek.


2010. jan. 19. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez azért elég kutyafüggő. Saját tapasztalatot tudok neked mondani. Én egy majd' 2 éves kutyát fogadtam örökbe, akit sosem képeztek előtte - fél évbe telt és már póráz nélkül tudtam sétáltatni, vezényszó nélkül leült a járdaszélén.
2010. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az egész jó egy már nem kölyök kutyánál nem? Én is aránylag ennyire tippeltem, de biztos nem lehettem benne ezért kérdeztem. És igen, biztos kutyafüggő.

Köszönöm!!

2010. jan. 19. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kutyafüggő. Mivel fajtamentéstől hozol, a kutya addigi előélete, lelki sebei is fognak számítani.

Van, akit halálra vertek, éheztettek, és pár napon belül képes szinte teljes bizalommal újra kezdeni az életet az új gazdáival.

Én egy 6 éves kutyát fogadtam örökbe, akit teljesen megnyomorítottak lelkileg, és fizikailag sem kímélték. Fél év alatt talpra állt, el kezdett bízni, de igazából most, majdnem két év után érzem azt, hogy igen, már teljesen biztonságban érzi magát, és tudja, hogy ez az ő állandó élete velünk. Mondjuk a mi esetünk elég kirívó és nehézkes, döcögős történet volt, ennél azért gyorsabban szokott menni.

Az otthoni szabályok felállítása, a napi menetrend, az alap parancsszavak, stb., menni szokott olyan 2-3 hónap alatt, az igazán bizalmas, összehangolt élet szerintem olyan fél év. De tényleg annyira kutya függő, majd meglátod, kitapasztalod.

Az ilyen ül, marad, stb., nekünk is meg volt 1-2 hónap alatt, sőt, még a behívás is.

2010. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem.KÖszi.
2010. jan. 20. 19:22
 5/10 RastaMama ***** válasza:
azért tegyük hozzá, hogy hozzá nem értő gazdival élete végéig sem fog megtanulni semmit a kutya-és ezt nem rád értem.
2010. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom, tiaztában vagyunk vele, volt már kutyánk, fel is vagyunk készülve, értünk hozzá.

Tudom hogy nem rám értetted! :)

2010. jan. 22. 13:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Vigyázz a bullokkal mert idegbeteg állatok.

Nagyon haragszom rájuk, mert az amstaffom lábujjait bullterrier törte el.

2010. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vigyázni fogok, és csak olyan kutyát fogadok örökbe, akinek minden tudunk az előéletéről, és harci kutyát nem.
2010. jan. 22. 14:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre azt mondom,hogy a birka bullterrieremet úgy szedtük ki egy sárga staff szuka szájából(szegény ártatlan staff a lábánál fogva rángatta a kutyámat,utána földhöz csapdosta)hogy jéghideg kóla volt kéznél,azt öntöttem a fejére,a tesóm meg felváltva rugdalta a kutyát meg a gazdáját,aki úgy állt ott,hogy a kutyájához sem mert nyúlni,csak sipákolt.

Orvosi látlelet:28-30 helyen mély,harapott sérülések a nyakon,lábon,kutya sokkos állapotban.

Ezek szerint a staffok is idegbetegek.Annyit tettünk,hogy a pórázon lévő(!!!)bullterrierrel mentünk el a staff mellett,mire az(természetesen póráz,szájkosár nem volt rajta)szó nélkül ugrott a kutyám torkának.


Hogy a kérdésre válaszoljak:az enyém 6 hónapos korában kezdte a kutyasulit,2 évesen tette le az engedelmességit,rá kb,fél évre a munkavizsgát.

Nem a kutya hibája volt,hanem én nem vettem eléggé komolyan.

Volt mentőkutya bullterrier például,tehát képezhetőek,csak nagyon makacsok.

2010. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát igen a nevelés... Sajnálom a kutyádat, remélem már jobban van. És köszi a választ.
2010. jan. 23. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!