Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát érdemes...

Milyen kistestű kutyát érdemes lakásban tartani? És lehetőleg elérhető áron lehet kapni.

Figyelt kérdés
Neked milyen kutyusod van?

2014. szept. 16. 12:27
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
0%

Az nem merül fel a csökevényes, fennhéjázó agyadban, hogy barátnőm a tenyésztő, és tudtam is volna segíteni a kérdezőnek, hogy legyen neki is? :D

Bunkó.

2014. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de az, hogy a Te barátnőd tenyésztő, és Te tudtál venni 35 ezerért egy TK-s kutyát, nem írtad le a válaszodban. ;)

A kérdezőnek valószínű nincs tenyésztő barátnője, ezért 100 ezer forint alatt nem fog fajtatiszta, egészéges, TK-s kutyát kapni! 30 ezerből nincs meg a TK kiállítás, a többszöri féregtelenítés, az oltások, az állatorvosi látogatás, az anyakutya táplálása és a kölykök normális ellátása és a normáis körülmények közötti tartás! Egy tenyésztő nem ad ennyiért kutyát az fix, nincs min vitázni. De hogy neked a barátnőd tenyésztő, azt elfelejtetted említeni...

2014. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy tenyésztő.... :D
2014. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én sem, de mindegy ;) Ha boldog a 35 ezres esetleges keverékétől, akkor nekem oly mindegy. :D
2014. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Jaj istenem.

Nem azért tettem fel a kérdést, hogy átmenjünk szájkaratéba online. :)

Sajnos nem vagyok milliomos, de rendkívül állatszerető.

Egy barátnőm 70ért vett csivavát, nagyon szép, semmi baj nem volt vele és igényes helyről hozta. Törzskönyvezve. Nem kiállításra akarom vinni a kutyát.

2014. szept. 16. 14:10
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 80 ezer az alsó határ ezeknél a fajtáknál. Én se vagyok milliomos, de a felelősségteljes gazda ott kezdődik, hogy nem rögtönakarkutyát, hanem félretesz, akár évekig is. Hiszen az a kutya jó eséllyel 15 évig társad lesz, akár viszed kiállításra, akár nem.


Én két embert ismerek, akiről tudom, hogy nem mentett, hanem szaporított, 40 ezer körüli áron vett kutyát. Az egyiknek a kutyája csak 8 éves volt, amikor lebénult. A másik szintén egy "tenyésztő ismerősétől" vett kiskutyát. A kölyökről az állatorvos ránézésre megmondta, hogy még csak 4 hetes, és ezért ilyen tejpótlóval kellett táplálniuk, de minden igyekezete ellenére a kiskutya 2 héten belül kínok között elpusztult, mert valamilyen kívülről nem látható rendellenessége is volt.


Tudom, hogy ebben a "vegyünk hitelre" világban furcsa és kellemetlen valamire gyűjteni, nekem is az, de megéri.


Egyébként, vannak olyan tenyésztők, akik megbízhatónak tűnő gazdáknak felesbe (majdnem féláron) adnak el kutyát tenyésztési jog fenntartásával. Ez jár némi kötelezettséggel, de 1000% kiváló minőségű kutyát kapsz.

2014. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Fajta mentők?
2014. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy 70 ezerért törzskönyves, ha csak nem 6-8 éve vette. :)

Pedig ha nincs sok pénzed akkor a kutyán is elkell gondolkoznod, mert bizony nem olcsó mulatság. (Felszerelések, minőségi táp, állatorvosi vizsgálatok, oltások, féregelenítés 3 havonta, kozmetika vagy felszerelések, kutyasuli és stb)

De fajtatiszta kutyát (azaz TK-sat mert ez csak így működik) 100 ezer alatt nem kapsz, mert ahogy írtam, nem jönnek ki az árból az alapvető dolgok.

Lehet igényes egy hely, ha nincsenek szűrve a felmenők és nem válogatják meg, hogy kivel pároztatják a kutyát. :) Attól még a kölykök nyugodtan nyomorékok lehetnek. A TK nem a kiállítás miatt van, ez csak egy opció...

De ha nincsenek vele komolyabb céljaid (kiállítás, munka, sport) akkor meg tökéletes lesz neked egy menhelyi keverék kutyus. ;)

2014. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy milliomos, akkor pláne ne vegyél megbízhatatlan helyről kutyát. Mint említettem, sokkal több pénzt ott hagyhatsz rá a dokinál, mint ha jó helyről vennéd.

A kutya vételára egyszeri költség, általában az utána következő minden más a sokszorosa annak, amit akkor kifizetsz érte. És nem bonyolult megoldani a dolgot, minden hónapban félreteszed azt a pénzt, amit amúgyis a kutyára költenél, és pár hónap múlva onnan veszel kölyköt, ahonnan akarsz, mert lesz miből. Úgy jó eséllyel nem fogod még négy kölyök árát ott hagyni a dokinál.

2014. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolkodtál mentett kutyusban? Facen is vannak csoportok, ahol sok kutya keres gazdát.
2014. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!