Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát érdemes...

Milyen kistestű kutyát érdemes lakásban tartani? És lehetőleg elérhető áron lehet kapni.

Figyelt kérdés
Neked milyen kutyusod van?

2014. szept. 16. 12:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos volt,hogy kistestű legyen,ne hulljon a szőre.Így a Bichon Frise mellett döntöttem,viszont nem volt akkor sok pénzem.Olcsó kutyát nem akartam. Így megmentettem egy 1,5 éveset :)


Jelenleg 12 éves és nagyon ragaszkodó,nyugodt,nem hullik a szőre,nincs kutyaszaga. Sokan dicsérik.


Szóval én is azt ajánlom,hogy ha nincs pénzed (30-35 ezer ft..ennyiért fajtatiszta egészséges kutyát nem kapsz!!) inkább nézz körül a menhelyen vagy fajtamentésnél.


Vagy gyűjtsd még ahhoz a 30 ezer fthoz,hogy vehess egy egészséges fajtatiszta kutyát.


Hidd el olcsó kutyával fogod megszívni!!!

2014. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha szimpatikusak vagytok egymással a tenyésztőnek, akár segíthet annyival, hogy részletfizetést enged. Vagy talán kereshetsz nem túl kis kölyök kutyát, akinek vmi hibája van, s kiállításra alkalmatlan...szín hiba, kis szőrprobléma...jóval áron alul is lehet így kapni tkv-vel, ivartalanítási kötelezettséggel! :)
2014. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
De az sem 30.000 :)
2014. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nincs problémám a válaszokkal, de kicsit úgy érzem, hogy lenézőek egyesek a 30 ezer forintos összeg miatt, és nem konkrétan a kutyán van a hangsúly.
2014. szept. 16. 21:16
 25/29 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy sokan nem értik meg hogy a kutya olcsó mulatság. És megveszik a szaporitótól .
2014. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem
2014. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kutyusom 5 ezer forint volt, menhelyről. :) Szerintem hívd fel a közeledben lévő menhelyeket, vagy esetleg látogass ki hozzájuk, és mondd el nekik, hogy neked mik az igényed (kistestű, lakásban tartható, stb). Ha nem akarod, hogy szétszedje a bútorokat, akkor már azért is jobb döntés egy menhelyi kutya, mert ott kicsit idősebbet is örökbe fogadhatsz (1-2-3 évest), ami már nyugodtabb, és 3-4 séta mellett átalussza azt az időt, amíg te dolgozol/nem vagy vele.

2014. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez relatív. Ha egy kiló húst veszel 30 ezerért, borzasztó drága, és valami nagyon spéci argentín marha alkatrész, de ha autót veszel ugyanennyiért az több, mint gyanús. Valahogy így van ez a kutyákkal is. Ha garantáltan egészséges, és tuti biztosan a kinézett fajta kutyát hozol el, az bizony nem olcsó mulatság. Lehet venni hirdetéses oldalról is 10-20 ezerért de nagyobb az esélye, hogy beteges lesz, vagy egyszerűen nem olyan, mint szeretnéd. Hallottam olyat, hogy vadászgörény (!) kölyköket adtak el piacon yorkinak...

Ha nem akarsz kiállításra járni vele, vagy sportolni csak egy családi kedvencet szeretnél miért nem jó egy menhelyes kutya? Tele van kölykökkel sajnos most minden menhely.

2014. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem nézünk le a 30 ezer forint miatt, mert ez tényleg relatív. De a kutyavásárlás és a kutyatartás világában ez aprópénz... Sajnos minden felszerelés nagyon drága, pedig vannak alapdolgok, és mellé még a kutya sem olcsó mulatság, főleg ha ritka fajtát szeretnél. Ha nincs pénzed, sőt csak 30 ezered van CSAK a kutyára, akkor ne vállalj. Főleg, hogy a 30 ezres szaporított keverékek nagyrésze beteges és az állatorvosnál több százezret is otthagyhatsz. Akkor még a gyógyszerekről és a rehabilitációról meg ezekről nem is beszéltem. A lényeg, ha anyagilag nem álsz jól, akkor gyűjts és utána vállalj kutyát. :)
2014. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!