Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava kontra törpetacskó?

Csivava kontra törpetacskó?

Figyelt kérdés
A kisméretű kutyákat nem kedvelők kérem, ne fáradjanak a válasszal!
2014. szept. 16. 20:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Én is nagykutya-kedvelő vagyok, de ez esetben (mivel rottweiler nincs a listán :-)) a törpetacskóra szavazok. Szerintem tetszetős a formája és stabil az idegrendszere, a csivi viszont idegbeteg, kiszámíthatatlan és nem is tetszik. Esetleg még a törpe pincsert gondold meg. Mini dobberman :-)
2014. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Platypus ***** válasza:
68%
Nekem a csivava jön be jobban, mert sportosabb kutya. Láttam már dog dancinges és agilitys csivavát, egy tacskó ízületeinek azért nem tenne jót az ilyesmi. A tacskóhoz nem árt liftes házban vagy a földszinten lakni, mert sáros időben nem egy élvezet cipelni a lépcsőkön. A tacskóra nem harapnak az idióták, nem fogják minden sarkon lemacskázni meg patkányozni, a csivit viszont igen. De a te életmódodat te ismered, te tudod milyen programokat szeretnél a kutyával és mennyire viseled jól szerényebb képességű embertársaid kéretlen véleményét :)
2014. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nagyon-nagyon sokáig csivavám volt. Az biztos, hogy ha jó helyről van, akkor alapvetően egy nagyon egészséges fajta. Okos, sportos, de végtelenül akaratos és válogatós :D Szóval a tanítása kemény dió és elég szigorúan, következetesen kell bánni vele, ugyanúgy, mint a nagyobb fajtársaival. Remek kutyák :)


Most egy tacskó-terrier-kitudjamégmi keverékem van, na ő pl. nem akaratos, nem válogatós, de vadászösztöne az van :) Van több tacskós ismerősünk, akiknek fajtatiszta kutyájuk van, hát karakán kis kutyák az biztos.


Arra viszont készülj, hogy ha csivavád lesz, folyton jönnek majd rosszindulatú megjegyzések, kutyás emberektől is...Sajnos sok a bunkó.

2014. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
45%
Egyik sem.A tacskónál a későbbi gerinc problémák miatt,a csivavánál pedig a termėszete és az érzékenysége miatt.Utóbbi nagyon sokba kerülhet a dokinál.
2014. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már törpetacsim is,most csivavám van és kiskora óta kutyasuliba járunk.Nagyon gyorsan tanulnak,okos kiskutyák,és ez butaság,hogy érzékenyek,meg nyomorultak...stb.Nevelés kérdése,hogyha 40 fokban ruhában sétáltatod akkor semmi immunrendszere nem lesz a kutyának.Én -5 foktól adok rá egy kis pulcsit és semmi baja nincsen,8 éves és még nem volt megfázva meg semmi ilyesmi.
2014. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!