Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak törzskönyves kutyát...

Csak törzskönyves kutyát lehet vinni kutya kiállításra?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos német juhászkutyám. Gyönyörű,többen is ajánlották,hogy pár hónap múlva vigyem kiállításra. Az apjának van törzskönyve,és külföldre is viszik pároztatni. Viszont se az anyjának,se neki nincsen törzskönyve. Attól függetlenül vihetjük majd,vagy ne is álmodjunk ilyesmiről?

2014. szept. 19. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyv nélkül semmilyen hivatalos kutyakiállításra nem vihetitek. Maximum keverékeknek tartott hobbikiállításra, mivel törzskönyv nélkül ő is fajtajellegű keveréknek számít.
2014. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Miskolcon holnap lesz hobby kiállítás fajta tiszta de TK-val nem rendelkező ebek számára. Ha gondolod nevezz be holnap helyben.
2014. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Celebkedni viheted, csak nem tudod benevezni.
2014. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Mivel nem fajtatiszta, ezért nem nevezheted be. :) Hobbikiállításra viheted, ha gondolod. Ha ilyen céljaid lettek volna vele, akkor miért nem vették TK-s kutyát?... Legtöbben azért nem vesznek TK-s kutyát mert azt hiszik a TK csak a kiállítás miatt van, pedig nem, ez csak egy opció, de mindegy...
2014. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Hobbi kategóriába nevezheted
2014. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Igen, csak tk-es kutyákat lehet nevezni kiállításra! A hobbi kiállítások csak játékok, nem komolyak, hivatalos eredmény sem jár érte. Illetve dolgozni is jelentősen nehezebb keverék kutyával, mert szintén csak a nem hivatalos, hobbi versenyekre tudtok eljárni - néhány sportban ilyet nem is indítanak.


Csak kíváncsiságból, miért vettél keverék kutyát, ha ilyen céljaid lennének vele?

2014. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem keverék. Lehet,hogy nem TK-s de nem keverék!! Ezt azért nem kéne elfelejteni. Azért mert jelenleg nincs plusz 200 ezrem egy tökéletes TK-s kiskutyára,viszont ez a gyönyörűség sokkal szebb mint jó pár törzskönyves!!! Ezért vettem őt.Nem kiállításra vettem,de sokan mondták,hogy megérné. Ha kiállításra viszem,akkor sem komolyra.
2014. szept. 20. 14:57
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Attól hogy más azt mondja még nem biztos hogy az a szaporított keveréked.
2014. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
A kiállítás drága buli. Utána meg fel lennél háborodva hogy a rosszabbik kutya nyer és te kidobtál ennyi pénzt,autóztál stb.
2014. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:
66%
Nekem is mondta a szomszéd Mari néni a 9 éves vak kutyámra, hogy az a legszebb. Mégsem dőltem be neki és nem rohantam vele kiállításra. Pedig neki még törzskönyve is volt. :)
2014. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!