Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak törzskönyves kutyát...

Csak törzskönyves kutyát lehet vinni kutya kiállításra?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos német juhászkutyám. Gyönyörű,többen is ajánlották,hogy pár hónap múlva vigyem kiállításra. Az apjának van törzskönyve,és külföldre is viszik pároztatni. Viszont se az anyjának,se neki nincsen törzskönyve. Attól függetlenül vihetjük majd,vagy ne is álmodjunk ilyesmiről?

2014. szept. 19. 12:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem a szomszéd mondta,és nem is az utcában lakó három éves kislány hanem a helyi (Budapesti,egyben a legjobb) Kutyaiskola vezetője,aki a szamojéd spiccével és a szálkás szőrű vizslájával számos kiállítást megnyert. Ezért kérdeztem meg,de megbocsássatok mi köze van a kérdésemhez az,hogy én mit fogok csinálni ha nem az én kutyám nyer. Nem a nyerés miatt vinném. Kíváncsi vagyok több hozzá értő ember véleményére,és egyszerűen szeretnék részt venni rajta. Olyan nehéz ezt felfogni?? Mégis miért támadtok rám,ha egyszerűen csak fel tettem egy kérdést? És miért keverékezitek le a kutyámat amikor, biztos,hogy szebb jó pár törzskönyves kutyánál? Jól esik nektek,hogy másokat megbántotok???
2014. szept. 21. 15:02
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Honnan tudod, hogy nem keverék, ha nem is ismered a felmenőit? Ránézésre?
2014. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak tk-val rendelkező kutya nevezhető kiállításra.

Hiába szép és külsőre tökéletes német juhásznak látszik, tk. nélkül hivatalosan keveréknek minősül. Ez nem bántás, ezek tények. Persze attól még lehet szép kutya.

2014. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Végre egy normális válsz!! Itt most az utolsó válaszolóra gondolok!! És 12-es onnan tudom,hogy nem keverék,hogy az apjának is az törzskönyve, és az anyja mindkét szülőjének. (Láttam) AZ anyjának nem kértek mert nem tartották fontosnak,az apjának meg van,úgyhogy hidd el,hogy nem keverék. Miért kell egyébként tudnod?? Nem tök mindegy neked?? Válaszolj a kérdésre és ennyi (ahogy az utolsó válaszoló is tette!!!!)
2014. okt. 30. 10:04
 15/17 anonim ***** válasza:
Mehetsz kiállításra de csak hobby osztályba. Ott kapsz leírást a kutyádról. Nem minden kiállításon van hobby osztály érdeklődeni kell a szervezetnél ami rendezi előtte. Igaz díjat nem kapsz, csak leírást esetleg ha kiválasztják az első 3 közül akkor oklevelet. Nagyon ritkán pedig kutya kaját.
2014. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És ha nincs törzskönyve az anyjának, honnan tudod, hogy az apa és az anya nem állnak rokoni kapcsolatban egymással? Törzskönyv nélküli kutya pedig fajtajellegű KEVERÉK, mert nincs bizonyítva a származása. Így nem viheted fajtatiszta kutyás kiállításra, ahogy már előttem is írták. Remélem te nem fogod pároztatni a tiédet, mert már így is tele vannak a menhelyek a tiedéhez hasonló kutyákkal.
2014. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyébként honnan tudod, hogy az az apa, akit mondanak? Képzeld, a szaporítók elég gyakran hazudnak, hogy kicsit többért adhassák el a kölyköket. Aranyos, ahogy elhiszik egyesek, hogy a szaporító minden szava igaz. Kocsi vásárláshoz is így állsz hozzá, hogy papírok nélkül elhiszed, hogy valóban egy BMW-t vettél? Vagy csak a kutya nem fontos annyira?
2014. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!