Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kutyus aludjon éjszaka...

8 hetes kutyus aludjon éjszaka? Mi a lagjobb módszer?

Figyelt kérdés
A kérdésem természetesen az, hogy egy 8 hetesen hozzánk kerülő kutyusnál milyen módszerrel, mennyire hatékonyan, és hozzávetőlegesen mennyi idő alatt lehet elérni, hogy az éjszakát átaludja? (Legalább a nagyrészét:) és elérjük, hogy a megfelelő időben le is feküdjön) Tudom, hogy ez nem egyszerű. És mire lehet számítani éjszaka az első hetekben? Azért írok, mert az előző kutyánk, aki sajnos meghalt, más körülmények között nevelkedett. Akkor emeletes, kertes házban laktunk, este mi lefeküdtunk, ő (szintén ennyi idősen jött), lent mászkált, ugatgatott, idővel elcsendesedett, reggel felkeltünk, azonnal kiengedtük a kertbe, ahol mindig kiugrándozta magát és a dolgát is intézte. Így a szobatisztaságra nevelés is könnyebb volt. Ezzel kapcsolatban is fogadnék jótanácsot. Ez most egy kétlakásos társasház, a háznak van egy előkertje, mi vagyunk az emeleten, a lakás előtt kis gang a lépcső végén. Ilyen helyzetben mi a legjobb módszer a szobatisztasághoz? (A héten érkezik a kutyus, a jelleme nem ismert, menhelyi keverékpici)
2014. szept. 21. 06:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül 3 hónap alatt el lehet érni, hogy az éjszaka nagy részét átaludja és alkalmazkodjon a bioritmusotokhoz. Persze ez egyedfüggő is, de egy 5-6 hónapos kutya már 22-05 óráig általában alszik és nem nagyon zavarja a gazdit, főleg, ha előtte alaposan le van fárasztva. Ekkor már a hólyagja is elég nagy és nem kell kétóránként pisilnie se.
2014. szept. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én minden kutyámnál boxhasználatot alkalmaztam - éjszaka és amikor nem voltunk otthon (tehát a kutya nem volt kontrollálható, letiltható, dicsérhető), akkor a kutya boxban volt mindig, kb 8-12 hónapos koráig. Ezt a módszert alkalmazom a tanítványaimnál és mindnél működik, a kutyák sokkal előbb lesznek szobatiszták mint az átlag és a rongálások is szinte 0ra csökkenthetők, a box elhagyása után is - mivel megtanulja h amikor nincs közös dolog, akkor alvás van, nincs lehetőség hibázni hagyni a kutyát és nincs lehetőség a rossz szokások kialakulásának és rögzülésének.

Az én kutyáim kb 3-3,5 hónaposan már teljesen szobatiszták voltak.

Boxhasználatot picit meg kell alapozni, fel kell építeni. (A tőlem kikerülő kölyökkutyáknál én ezt már 5 hetes kortól elkezdem tanítani) Ám nem egy was ist das: le kell tenni a boxot nyitott ajtóval és eleinte csak a "küszöbre" tenni jutalomfalatot és megvárni amíg ő felveszi, majd egyre beljebb dobni h be kelljen érte mennie. Egy idő után teljesen gond nélkül és felszabadultan fog ki-beközlekedni a boxból. Ekkor lehet elkezdeni az ajtót rácsukni, és egyből kinyitni, bent a boxban jutalmazni (lehetőleg minél beljebb, hátrébb) - természetesen csak akkor ha nem hisztizik. Ezen kívül vannak különböző "crate game-ek" - keress rá youtube-on.

(ennél egy kicsit drasztikusabb, beteszed a boxába a vacsojárával együtt, rázárod az ajtót és jóéjszakát - az első kutyámnál így csináltam, és ő imád legjobban boxban lenni, ha fent van a lakásban akkor csak abban akar aludni - ez olyan mint a gyereknek a szobája, ahova ő is nyugodtan elvonulhat ha nyugira van szüksége).

Ám fontos, büntetésnek ne használd! Pl. megette a reggelidet amit kint hagytál, ezért bevágod a boxba idegből... A box pozitív, nyugodt hely kell h legyen neki.

2014. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A mi első kutyánk un. szobakennellel lett szobatiszta. Mi kanadában éltünk, és ott az volt az elfogadott. Nem tudom, arról beszélsz e. Ott bent volt, oda nem piszkitott, ha kellett neki, jelezte, egyből ment a kertbe. Pár hónap alatt szibatiszta lett teljesen. De ha itthon mesélem, nagy kínzásnak tartják az emberek. Itthon már énis kicsit annak tartom, nem tudom, csináljam e...
2014. szept. 21. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, arról beszélek. Kínzás ebben az esetben ha te annak éled meg, ugyanolyan ez mint a kisgyereket átszoktatni a saját szobájába. Van aki megteszi ezt 1 évesen, van akinek az 5 éves gyereke is vele alszik. Én nem fogom másképp csinálni a következő kutyámmal sem. Az meg h ki mit gondol, nem igazán érdekel. Az én kutyáim sosem szedték szét a lakást és 3 hónaposan szobatiszták voltak, emellett meg imádnak boxban lenni - tehát kétlem h bármilyen törést okozott volna ez a kis életükben.

(csak egy szösszenet: nemrég repültem az egyik kutyámmal és mellettünk egy valamilyen masztiff keveréket akartak beszuszakolni egy szállítóboxba, mert ő is repült... 5 perc megfeszített munka után a kutya bent volt, de halál természetes módon ki akart volna jönni és nem tetszett neki a szitu... az én kutyámnak annyit mondtam, h menj be és bent volt - asszem van némi különbség)

Ha meg Kanadában éltél akkor Susan Garrett neve még akár mondhat is valamit. Crate game - nézz utána ;o) Sok sikert!

2014. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat!
2014. szept. 22. 06:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi a chippeltetésig nem mertük egyáltalán kirakni a kertbe. Két hétbe telt mire megtanulta hogy éjjel alvás van. Mivel elég akaratos fajtáról van szó, nálunk szóba se jöhetett az hogy ágyban aludjon. Minden éjjel vonyított, felkeltünk, elaltattuk, visszafektettük. Aztán rájöttünk, hogy nem ez a legjobb módszer. Úgyhogy odafigyeltünk arra, hogy minden nap rendesen le legyen mozgatva. Mivel még úgyis picike, a lakásban is le lehet fárasztani. Rongyhúzás, ugráltatás, csipogós játékok. Plusz ilyenkor már lehet neki alap vezényszavakat tanítani, amik agyilag is lefáraszják. Ahogy ezt elkezdtük, már az első éjszakát átaludta.

Kitartás! :)

2014. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!