Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya egy társ? Folytatas lent.

A kutya egy társ? Folytatas lent.

Figyelt kérdés
Én is szeretnék kutyát de nem tudom milyen fajta illene hozzám! Kedves vagyok, nem barátkozok mindenkivel, őszinte vagyok, szeretek olvasni, szeretek a szereteimmel lenni, szeretem a vidám és érdekes dolgokat, könyen örömöt lehet nekem okozni.
2010. jan. 20. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen a kutya egy társ. Minőségi. Normális embernek tűnsz, azt is leírhatnád mit szeretnél egy kutyában!
2010. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ha ilyen vagy,akkor teljesen mindegy csak kutya legyen.bármelyik kutya ezt fogja nyújtani.
2010. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos, gondolkozz el azon, hogy nagy mozgásigényű kutyát szeretnél, vagy inkább lustábbat, játékos örökmozgót, vagy inkább nyugisat, amelyik a lábad mellett hever esténként, kisméretű ölebet vagy nagy mackót stb. Ha ezek megvannak, akkor kérdezz újra.
2010. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedi tulajdonságok alapján kívánsz kutyát választani, akkor az olyan nagyobb kategóriák, mint a fajta nem fog kielégíteni - egyed szintjén kell nézni a kutyát. Szintén ugrott a kiskutya, mivel arról még nem látszik teljesen, hogy fog később viselkedni. Szóval felnőtt, de legalábbis idős kutyát kell keresned.
2010. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Adj meg némi információt, hogy még is milyen kutyust szeretnél. Kis testű vagy testű mozgás igény milyen legyen meg ilyeneket. Úgy jobban tudunk fajtákat ajánlani Neked.
2010. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján nem tudnék neked fajtát ajánlani. Nem mindegy, hogy kertes házban laksz vagy panelban, szívesen sportolsz-e a kutyával vagy inkább kisebb mozgásigényű kutyára vágysz, mennyire vagy gyakorlott a kutyák nevelésében, mennyire ismered a kutyákat, milyen méretű kutyusra vágysz, csak társnak kell-e, vagy lesz más feladata is, pl. házőrzés, van-e gyereked, más háziállatod, mennyit tudnál foglalkozni a szőrápolással stb. Az, hogy pl. szeretsz-e olvasni, a kutya szempontjából édes mindegy.
2010. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél egy nagyon mozgó, midig vidám kutyát! Pl agarat, vizslát vagy vizsla keveréket! Nem fogod megbánni!
2010. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Mudi :)


nekem is az van

2010. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Valamiért nekem rögtön a vizsla ugrott be.

De, ha panelban laksz, vedd figyelembe, hogy Ő rendkívül nagy mozgásigényű.

Nem szép látvány, (és nem is egészséges) az elhízott példányai

2010. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben keveréket hoznék el menhelyről, ennek rengeteg előnye van. Sok helyen felsorolták már, mik ezek.

Nem csak a jellemedet, hanem az életformádat is figyelembe kell venni! Ha néha rossz kedved van és semmit sem csinálnál, a kutyát akkor is le KELL vinni! Egy aktívabb jellemű kutyának nem elég 5 perc wc.

Ha nem vagy baráságos, az nem jó, mert a kutya társas lény, és a te társad, de kutyus-társra is szüksége van, ezért kicsit közvetlenebbnek kell lenned, hogy játszhasson mások kutyáival. Vagy kell egy kutya-társ neki.

Határozott vagy, vagy inkább határozatlan?

Ha elég határozott vagy akkor bármelyik kutyafajtát választhatod, ha inkább bizonytalan könnyen kezelhető fajtát válassz.

Sokmindennek utána kel nézned, szerintem erre inkább magadnak kell választ találnod. :)

2010. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!