Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a kutyám ne...

Mit tegyek hogy a kutyám ne húzzon séta közben?

Figyelt kérdés
Még egy másik kérdésem is van: nemsokára költözünk és nem tudom hogy lenne jobb a kutyámnak (német juhász 2 éves múlt nemrég). Eddig mindig volt mellette másik kutya és ott egyedül lenne. Az jobb vagy rosszabb lenne neki, hogyha fogadnánk örökbe mellé egyet. (Barátságos minden kutyával)

2014. szept. 22. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg a németjuhásszal sétálni se tudsz úgy, hogy ne húzzon, semmiképp sem ajánlatos új kutyát vinni mellé. Majd ha tökéletesen engedelmes lesz, 110%-osan behívható, stb., akkor. Egyénként meg miért lenne neki rossz "egyedül"?

A sétával kapcsolatban: fogd szorosan a pórázt, a kutya legyen a lábad mellett, és indulj el. Amikor elkezd húzni, fordulj hátra, úgy, hogy közben kicsit megrántod a pórázt (csak éppen annyira, hogy érezze), és menj vissza oda ahonnan indultatok, aztán indulj el újra. Ezt csináld nagyon sokáig, minden egyes alkalommal, mikor elkezd húzni, előbb utóbb leesik neki, hogy csak akkor haladtok, mikor rendesen megy. Hogyha már egy ideje melletted sétál, akkor veheted egy kicsit lazábbra a pórázt, de ha megint elkezd húzni, akkor elölről az egészet.

Ezt ajánlatos először csak pl. a kertben gyakorolni, és csak amikor már ott nagyjából megy, akkor menni ki az utcára.

2014. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vinnénk mellé másik kutyát amíg nincs teljesen "betanítva" (ez alatt a sétát értem). De viszont bármikor behívható. De köszi ment a zöld kéz!
2014. szept. 22. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, mennyire húz a kutya. Az enyém általában szépen megy, de van, hogy elfeledkezik magáról, és nekiiramodik (még kölyök). Nekem a kutyasuliban hasonlót ajánlottak, mint amit az első írt. Az a lényeg, hogy ne feszüljön köztetek a póráz, ergo te ne húzd a kutyát, hanem rántsd hirtelen! Aztán rögtön lazítod a pórázt. Ha nem reagál rá, ránts még egyszer-kétszer, ameddig vissza nem néz rád, hogy "mi van?". Akkor indulhattok megint, ha újra húz, újra rántás. Az enyém elég gyorsan megérti, most már ha érzem, hogy indulna, egy gyengébb rántással is a tudtára tudom adni, hogy lazítson a pórázon.

2014. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1.: Kertben szépen jön mellettem de utcán nem nagyon akar figyelni (leköti más: ugató kutyák, szagok stb.)
2015. jan. 27. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!