Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táskában szállított kutyáért...

Mimcicc kérdése:

Táskában szállított kutyáért kell fizetnem jegyet?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 22:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Kötözködhetnek ha akarnak, igen. De olvasd már el léci amit írtam!

"általában nem kötözködnek""


Elolvastam. És a kérdezőt nem fogja megnyugtatni, hogy ÁLTALÁBAN nem szoktak, de vele pont igen.


Kérdező a jegyárak:


[link]


Látod itt is, csak annyit ír, hogy kutya. Nem tesz különbséget, hogy milyen és mekkora. Az utazási szabályok pórázt és szájkosarat írnak. Én így inkább dobozba tenném, ha van, mert gondolom mivel picike, így szájkosarat nem tudsz rá tenni.


Lehet, hogy a kutyások ezt hülyeségnek tartják, meg az ő kutyájuk jó és nem bánt, nem harap, nem agresszív, de ettől lehet, hogy sok utas marhára nem szeretne 30 centire (feltételezzük, hogy mindenülés foglalt és nem tudsz vele külön ülni) egy bármilyen méretű szájkosártalan kutyával utazni Pesttől Szombathelyik mondjuk. Mert nagyot harap a kicsi is. És inkább a többi 52 (vagy több) utas érdekeit nézi az utazási szabályzat nem az elvétve kutyával utazó meggyőződését, hogy á nem bánt.


Ha olyan picike, hogy nincs rávaló szájkosár, akkor biztos befér egy dobozba.


Persze, van, aki nem szól, meg megengedik, de ha téged nem engednek fel, akkor bäszhatod, akkor is, ha utólag neked adnak igazat, mert attól még elment nélküled a busz, vagy ha felengedtek, aztán meg megbüntettek rajta.


Viszont téged a jegy érdekelt, az meg ha a maximum 275 forint, szóval nem érdemes akkor sem elhagyni, ha a sofőr nem fizetteti ki, mert tényleg szoktak ellenőrizni, és azt csak onnan tudod, hogy az egyik megállóban felszálltak és mennek végig mindenkin. És ez nem olyan, mint a bkv hogy gyorsan leszáll az ember, mert a következő megálló lehet fél órára van. :)

2014. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, sikerült elvinnem táskában volt úgy nem szóltak nem is kellett fizetnem lehet, hogy csak szerencsém volt. Amikor a párom vitte neki azt mondta a sofőr vagy dobozba kell vagy pórázon szájkosárral. Dobozban vitte neki sem kellett fizetnie.
2014. okt. 7. 12:56
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen egyébként az a hivatalos, hogy zárt szállítóboxban kéne vinni, mert a táskából "kiharaphat", de sokan viszik táskában.


Én legutóbb táska nélkül voltam és hassal magam felé fordítottam a kutyát, kész, úgy fogtam mint egy babát és senki nem kérte a jegyét. Lehet észre sem vették, hogy rajtam van a kutya.

2014. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!