Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráztal vagy póráz nélkül...

Póráztal vagy póráz nélkül jobb szerintetek kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Nekem a kissebbik sétáltatható anélkül, nagyobbik el is rohanna Kamcsatkába, ha levenném a pórázt, plusz, nem bánt, szép és nevelgetem, de az emberek félnek tőle.

Plusz ő menhely előtt nem is látott pórázt, kint volt a kertben, maga a pórázra és sétára, majd szobatisztaságra szoktatás külön műsor volt.

De mindkettőt avval sétáltatom. Pl bármikor berohanhat a kivsi az autók elé, meg, amikor parabolás volt műtét után, nem volt jó, hogy ide-oda rángattam, mert a póráz nélküli kutyusok rohantak oda hozzá. Ezt nem szeretném fordítva. Plusz, bármitől beikedhet lent, elszalad...


Az nem zavar, ha póráz nélkül sétáltatja valaki, meg így, parabola nélkül kutyák mennek hozzájuk. Csak az zavar, ha valaki ezzel felvág.

Meg az, amikor mondják, engedjem el a nagyot, mert ők, abban a 10 percben megnevelik, mert olyan hatalmuk van, és a hatvanadik nemem után is erősködnek és utána én vagyok a szívtelen dög, ha azt mondom, nem, mert nem akarom, hogy abba a pillanatba elszökjön, esetleg elüsse egy autó.

Persze viszem futtatóra őket, had élvezzék a kinti szabadságot póráz nélkül. :)


Ti hogy vagytok ezzel? Póráz vagy póráz nélkül?



2014. szept. 25. 00:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Városban, közterületen mindig szigorúan séta. Csak a saját kutyámból indulok ki, szívrohamot kapnak tőle a biciklisek és a minikriptát huzigáló nyugdíjasok valamint a kukássárga és közterület zöld színű mellényeseket sem szívleli. Ha meglát egy macskát, galambot, egeret...de még a cserebogarat is üldözi, aztán a halálba játszaná őket.

Sosem lehet tudni, hogy mikor szólal meg a közelben egy riasztó és szalad el ijedtében a kutyám. Jobb a biztonság és a békesség. Mellesleg ilyen környezetben nem is 100%osan behívható. Ezért mi mindig szigorúan csak pórázon közlekedünk.

Nyaralások alkalmával, múltkor egy horgásztónál voltunk kb. 5 hektár terület. Itt póráz nélkül volt végig és behívható volt teljesen, de hozzá teszem, hogy zárt terület és nem voltak a városi környezetben lévő "zavaró dolgok", pl. visítozó kisgyerekek, biciklisek, postások...


Addig engem sem zavart, hogy más kutya pórázon van-e vagy sem, amíg az egyik póráztalan eb oda nem rohant hozzánk és kezdte el a kutyám fülét cincálni, de cafatosra. Ijedtség az volt bőven, dőlt a kutyám füléből a vér és 3an is alig bírtuk lerugdosni a kb. 30 kilós támadót. Még mindig nem értem, hogy hogyan és mért történt ez, hiszen előtte rengeteget játszottak együtt a futtatón a kutyák. De most ha póráz nélküli kutyát látok, inkább irányt váltunk. Jó, persze, egy szobacirkálót bármikor arrébb tudok tenni lábbal, de 20 kiló környékén már nehezebb a dolog.

2014. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy lényeg a kontroll. Ha póráz nélkül kontroll alatt tudod tartani a kutyát, akkor engedd el, ha nem tudod nem engedd.


Nekem is beszóltak már, hogy miért tartom "rabláncon" a kamasz kutyám...én ezzel úgy vagyok, én ismerem a kutyám tudom mikor, milyen szituációban bízhatok meg benne és mikor nem.


Másik dolog, hogy a kutya puszta léte is sok emberben félelmet vált ki. Ezt tiszteletben tartva olyan helyen ahol közel kényszerülünk a kutyával idegenekhez, mindig megfogom. Egyébként sem baj, ha a kutya megszokja, hogy vannak helyek ahol bizony fegyelmezetten pórázon kell közlekedni.

2014. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Erről van szó, másra is tekintettel kell lenni és jobb az óvatosság.

Én pórázon viszem a kutyámat, mentünk át egy hídon, ment előttünk egy ázsiai házaspár , simán volt köztünk 3 méter. Na a nő úgy megijedt a kutyától, hogy szó szerint a pasi nyakába ugrott (15 kilós kutyám van, fekete). Úgyhogy egész közel hívtam a lábam mellé a kutyát és még nagyobb ívben kerültük őket, a pasi meg is köszönte :D

2014. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 HUN_Sector ***** válasza:
Arra figyelj, hogy az önkormányzati rendelek kiköthetik, hogy közterületen csak pórázzal sétáltathatod, egyéb esetben pénzbüntetést róhat ki rád a közterület fenntartó. Ezért mindig tájékozódj a lakhelyed szerint illetékes önkormányzatnál.
2014. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!