Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire véljem ezt a viselkedést?...

Mire véljem ezt a viselkedést? Mit tudok kezdeni a helyzettel?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

ha hármasban sétálunk (én, kutyám, férjem) és a férjem séta közben beugrik a boltba vagy egyszerűen másfele folytatja az útját, mint mi, akkor a kutya veszettül el kezd sípolni, fuldokolva rángatja a pórázt férjem irányába. Bő 10 perc kell nekünk ilyenkor, míg megnyugszik és egyáltalán meghallja hogy mit mondok. Ilyenkor nem hall semmit, pl. ÜL, VÁR, FEKSZIK...süket. Én csak akkor vagyok hajlandó tovább folytatni az utat, ha már lenyugodott és "újra hall".

Egy hete kb. volt olyan, hogy férjem átment az úttest másik oldalára a boltba, a kutya elkezdett rángatni, a póráz elszakadt, kutya át az úttesten, majd úgy elkezdett férjemre ugrálni nyalta kezét, lábát, mintha 2 éve nem látta volna.

De ha férjemnél van a póráz és váltok irányt, akkor a kutya egy ideig néz utánam, picit húzza a pórázt, de nem visít...viszonylag normálisan viselkedik.

Hozzá teszem az egészhez, hogy 2 éves múlt a kutya, 2 éve csak én foglalkozok vele: én jártam vele kutyasuliba, én sétálok vele naponta többször, én etetem, én tanítom, én nevelem, velem jön le a futtatóba...férjem (enyhe túlzással, de szinte) csak simogatja, kényezteti


2014. szept. 25. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Férjed a falkavezér, hozzá ragaszkodik, egygazdás kutya, csak őt fogadja el.
2014. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"férjem (enyhe túlzással, de szinte) csak simogatja, kényezteti"

Hát akkor ezért. Szíveskedjen befejezni a kutya fenekének a nyaldosását, és megmutatni, hogy ő egyébként egyedül is életképes :) Ha folyton ő puncsol a kutyának, azzal alárendelt pozícióba teszi magát, a kutya meg felelősségteljes állat, vigyáz az alárendeltjeire. Az meg nem megy, ha a delikvens eltűnik szem elől.

Te viszont ne csak állj és várj, amíg hisztizik, legalábbis ne akkor, amikor feladatot adsz neki (ami ilyen helyzetben felesleges, de ha már megtetted, akkor gáz annyiban hagyni). Ha ültetni akarod, üljön, ha fektetni, feküdjön. Ott a kezed, ott a póráz, használd :) Kis határozott irányítás kell minden kutyának, mert különben ez lesz.

2014. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

A kutya már csak ilyen. Erre van kódolva. Kis munkával a tökéletes "alkalmazott". Az összes alkalmazott "elkurvul" ha nincs fölötte megfelelő főnök. Az ilyen hisztiknél meg kell neki mutatni, hogy nem tűröd el, és kész.

Nem biztos, hogy ilyenkor pont feladatozni kell, elég ha csak csendre utasítod, és mintha mi sem történt volna, elsétálsz vele.

2014. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pórázrántás, oldalba billentés lábbal határozott 'kuss'. Érzékeny lelkűek mondhatnak 'csend'-et is. Aztán pedig mész tovább mintha mise történt volna (tudod, mint vasárnaponként:D), a hisztijével nem törődve, nem feladatozol, meg abajgatod.
2014. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!