Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet büntetni, fegyelmez...

Hogy lehet büntetni, fegyelmezni, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az erőszak híve, nem szeretném, hogy csak azért "tiszteljen" a kutyám, mert fél tőlem. De amikor rosszat csinál, hogy lehetne mégis megbüntetni érte, hogy megértse, mit nem szabad csinálni?


Tegnap pl ripityára rágta szét a cicánk műanyag etető tálkáját, és amikor a párom odahívta a kutyát a tett helyszínére, hogy megmutassa neki a tönkretett tálat és ráförmedt, hogy "Mi ez?! Mit csináltál?", a kutya csak vidáman csóválta a farkát és elkezdett ugrándozni, játszani hívni a páromat.

Olyan is volt már, amikor szétrágta a papucsomat vagy ellopta és szétcincálta a vadonatúj pár zoknimat, hogy az adott tárggyal finoman rácsaptam a buksijára (képzelhetitek, mennyire fájhatott neki, hogy rásuhintok egy fél pár zoknival...) akkor azt szintén játéknak fogta fel, örömében vakkantott, csóválta a farkát, sőt, a fél pár zoknim végére rá is harapott és kötélhúzóst akart játszani velem, miközben én egyáltalán nem játszani akartam vele, nem is azért suhintottam oda a zoknival, hanem hogy értse, hogy rossz volt.


Egyszerűen lehetetlen így nevelni vagy fegyelmezni, mindent játéknak vesz, ha megszidjuk, még akkor is csak vidáman csóválja a farkát. Egyedül a kandúr macskánk tudja "fegyelmezni", neki elég, ha csak csúnyán rávillantja a szemét és a kutya máris meghúzza magát a sarokban. :D De jó lenne, ha ezt mi is el tudnánk érni, mert így azt érzem, hogy semmi tekintélyem nincs előtte (ez nyilván így is van), de nem tudom, mit kéne tennem ahhoz, hogy ez változzon. Hogy érhetném el, hogy a kutya komolyan vegyen, tiszteljen és ne játéknak fogja fel a szidást is? Tényleg meg kell ütnöm azért, hogy tudja, ki az úr a házban? Eddig azt hittem, enélkül is menni fog a dolog, de nem igazán váltak be a "liberális" módszereim.


Amúgy egy 17 hetes kis kan kölyökről van szó.


Tudnátok valami tanácsot adni? :S


Előre is köszönöm a segítséget:

Egy tanácstalan és kétségbeesett gazdi


U.I.: Ő az első kutyánk, ezért vagyunk ennyire tapasztalatlanok



2014. szept. 25. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ütni, az esetek nagy részében semmit nem ér az ütés, főleg ha dühből jön. Kutyaovin nem gondolkodtatok? Valószínűleg jót tenne.
2014. szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


A kiskutya utólag nem érti a büntetést. Hiába vitted oda a tálkához. Csak akkor érti, ha épp csinálja, és rászólsz. Így működik a kis agyuk :)


Ha rosszat csinál, rázd meg a grabancát, és mond határozott hangon, hogy Pfuj! vagy Nem szabad vagy valami ilyesmit. De mindig ugyan azt. Így megtanulja, hogy az tiltó szó.

és rögtön vidd arrébb a tetthelytől.


Játszani azért akar, mert kiskutya. Több humorra, türelemre lesz szükségetek a neveléséhez! Ha nem muszáj, ne üsd meg. Csak a kezedtől fog félni. Határozottság, és tedd arrébb. Kitartás!


Amúgy milyen fajta, vagy milyen keverék? Tudsz képet feltenni (kíváncsi vagyok :))

2014. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

A cicának megadja a tiszteletet, mert megfelelő a tekintélye.

Olvassatok szakkönyveket! Sokat segít, mert gyakorlatilag szemináriumot is indíthatnánk, de minek, ha van egyszerűbb módszer.

Azt az egyet jegyezzétek meg: a fáradt kölyök a jó kölyök. Ha rosszalkodni van energiája, az már régen rossz.

A büntetés meg ne verés legyen. vagy akkor kapd el, mikor rossz, rázd meg a grabancnál határozottan (nem dühből) és jöhet a tiltás, vagy vond el a figyelmét, ha hülyeségen töri a fejét pl. játékkal, vagy ha már megvan a baj, takaríts.

2014. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hét közben nem olyan egyszerű lefárasztani, párom dolgozik, én meg az egyetemen vagyok, de természetesen mindig megvannak a napi séták, többször is, és emellett én minden délután elviszem a futtatóra, ott átlagosan 2-3 órát vagyok vele, ahol a többi kutyussal játszhat, szaladgálhat, birkózhat.


Egyébként egyik hétvégén vendégségben voltunk vele, ahol volt egy vele egykorú kis drótszőrű tacsi kölyök és azonnal nagy kergetőzésbe, birkózásba kezdtek - a párommal mértük az időt - kereken 6 órát játszottak, gyakorlatilag pihenés nélkül. Hazafelé a kocsiban aludt kb 1,5 órát, majd otthon további fél órácskát pihent, majd mintha mi se történt volna, energiával tele megint menetre készen állt az ajtóban és várta az esti sétát. :D

2014. szept. 25. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Legalább felkészít titeket egy kisgyerekre ;)
2014. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A büntetėst akkor ėrti,ha abban a pillanatban,amikor csinálja szólsz rá.A megelőzhető bűnökért,mint zokni,cipő rágás felesleges büntetni,a fogai miatt rág,ez a normális,ezért minden ami érték,vagy veszélyes,magasan,vagy elzárva legyen.Első kutyáskét pedig nagyon ajánlom a kutyaovit,mert sokmindent megtudsz a kutya neveléséről.Ami időt belefeccölsz az oktatásãba,később nagyon megtérül.
2014. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Írnátok nekem erről a kutyaoviról? Kutyasuliról már hallottam, de ez az ovi nekem egészen új. Vagy ez tulajdonképpen a kutyaiskola, csak más néven?

Ha a kutyaiskolára gondoltok, akkor ahhoz viszont még kicsi, oda mifelénk csak 6-7 hónapos kortól lehetne járni vele, és most még csak 4 hónapos.

2014. szept. 26. 07:19
 8/8 anonim ***** válasza:

még kicsi azért vesz mindent játékknak

vegyetek neki egy rágcsálós játékot vagy valami jutalomfalat szerüséget, amit meg tud enni

2014. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!