Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok büntetni egy kutyát?

Hogyan tudok büntetni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos, 2 hete menhelyről elhozott foxi-keverék kutyusom.

A kérdésem az lenne, hogy ha rosszat csinál, hogyan tudom büntetni? eddig finoman az orrára csaptam egy határozott "nem" kíséretében ha pl erősebben harapdált, már kezdi megtanulni a tiltószó jelentését. Milyen más lehetőség van még?

leginkább azért kérdezem mert a reggeli sétál alkalmával nagyon fel tud bosszantani. Tanuljuk a pórázfegyelmet, amikor van kedve akkor vissza is jön mögém ha megállok. Ha olyan kedve van akkor viszont vissza-vissza jön de egyből húz megint ha elindulunk. Hiába tudja hogy nem szabadna, és mit várok el. Megütni emiatt nem szeretem, meg ahogy észrevettem elég sértődékeny, duzzogós kutya. Nehezíti hogy befogadott, nem akarom a bizalmat már a legelején elveszteni nála.


2014. aug. 19. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

1. Ha valami rosszat csinál, akkor kizárólag akkor büntesd meg, ha rajtakapod, és mindig ugyanolyan módon. A "nem szabad" felkiáltással például. A ráütéssel óvatosan, mert egy idő után félhet a kezedtől. Ha nem azonnal kapod rajta, akkor nem szabad büntetni, mert nem érti.


2. Legyél következetes. Ha egy ideig engeded neki a kéz rágcsálását, és ha meguntad, rászólsz, azzal csak összezavarod. Vagy engedd neki, vagy egyáltalán ne engedd.


3. Vidd iskolába, még nagyon kölyök, ott jobban megtanul pórázon menni.

2014. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Amit az első mondott teljesen jó. Jó még a klikker. Használata a Google-ban vagy egyes kutyás könyvekben szépen le van írva.
2014. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Remélem a séta gond megoldódik idővel. A kevés mozgás ugyanis nálunk nem jöhet szóba kiváltó okként, ugyanis a reggeli sétánk 2 órás, 7 km-es.
2014. aug. 19. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Biztos nem fog tetszeni a válaszom, de én ebből a leírásból 2 dolgot szűrök le, és mindkettőben te vagy a hunyó.


Az egyik, hogy hatalmas fogalom zavarban vagy.

Ezért ugyanis nem büntetni kell a kutyát hanem fegyelmezni.

A fegyelmezés pedig mindig tanító jellegű, és soha nem büntető.


A másik a póráz kezelés.

Ennyi idő alatt, ilyen hosszú távon 1000-ből talán 1 olyan totál bekattant kutya van, ami nem tud megtanulni normálisan sétálni, helyes pórázkezelés mellett.


Ne haragudj, de ez, hogy a húzással felbosszant, és ezért felmerül benned hogy megütöd, meg felteszel egy ilyen kérdést, hogy lehetne megbüntetni...

ez egy kártékony , haszontalan, és alkalmatlan hozzáállás.

2014. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az hogy kritika, még nem jelenti azt hogy nem tetszik a válasz.

A fegyelmezés kérdésben teljesen igazad van, ebben maximálisan egyet is értek.

A pórázkezeléssel meg nem az a baj, hogy nem tudja megtanulni hogy csak és kizárólag mellettem/mögöttem mehet amíg engedélyt nem kap elém menni, szaglászni stb. A gond az hogy hiába van lehetősége mondjuk minden órában 15 percet szaglászni, ha gondol egyet, akkor előjön a húzó viselkedése ha a fejem tetejére állok is. :) Többnyire működik a dolog, de nem mindig.

2014. aug. 19. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Klikkeres könyvekben ez is le szokott lenni írva, de lehet nézni a Google-ban is tanácsokat. Sokfélét lehet hallani.

Pl mikor húz akkor fogod magad és visszafordulsz, hirtelen hátra arc és ellenkező irányba folytatjátok a sétát, egy erőteljes gyerünk paranccsal. (Nem kell húzni a kutyát csak határozottan megfordulni).

Másik amit hallottam, hogy egyszerűen csak megállsz vele míg megnyugszik vagy az figyelemfelkeltő/figyelemelterelő dolog megszűnik, pl másik kutya, kisgyerek, járókelő akármi. Itt is jöhet a klikker, ülteted a kutyát stb, eltereled, magadra vonod a figyelmét. Ha ez sikerült akkor lassan folytatjátok a sétát.

2014. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Eddig úgy csináltuk hogy megálltam és megvártam amíg visszajön magától a lábam mögé, erre hamar rá is érzett. Csak a makacsság a gond, hogy ha olyan kedve van láb mellett folytatja, ha nem, akkor az első lépésnél már húz megint, megállunk, visszajön, indulunk, húz, és ezt akár negyed óráig képes :) próbálkozom klikkerrel, köszönöm a tanácsot. :)
2014. aug. 19. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem egy egyszerű dolog az biztos, mert sokszor hetek kellenek míg a kutya rájön, hogy nem Ő diktál és ez nem a játék része, hanem így kell viselkednie MINDIG. Kutyák alapból makacsak szerintem, de hát ezért olyan imádni valóak! :) (L)
2014. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen én is ebben reménykedem, hogy idővel javul a helyzet. Egyébként szinte napról-napra javuló tendenciát mutat, tehát remény az van. :) Köszönöm a választ. :)
2014. aug. 21. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!