Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyaráznátok el...

Hogyan magyaráznátok el tapasztalatlan kutyásnak, hogy mikor hogyan kell büntetni?

Figyelt kérdés
Ismerősömék kutyájával komoly falkavezér gondok vannak. Megkértek, hogy segítsek, egy dolgot viszont nem tudom, hogy lehetne megtanítani nekik: a helyes büntetést. Én például ösztönösen tudom, hogy az adott szituációban az segít, ha mondjuk hozzávágok egy műanyagpalackot, vagy elég, ha csak csúnyán nézek rá, de nem tudom, mit mondjak, hogy ők is tudják.
2014. aug. 1. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha te nem tudod, akkor mondja el nekik valaki, aki tudja, ennyi a megoldás. Olyan tudást nem tudsz átadni, amivel nem rendelkezel. Vigyék suliba.
2014. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akarják, mert nem nagyon van pénzük, én ingyen csinálom, mert imádom a kutyákat, de sajnos most nem lehet. Esetleg valami videót (angolul, mert külföldiek) tudnátok linkelni, ahol ezt elmagyarázzák?
2014. aug. 1. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
miért kell ahhoz szakirodalom, hogy egy kutyát a gazdája megneveljen.???
2014. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Második, mert nem mindenki születik Cesar Milannak, van, akinek egyáltalán nincs érzéke hozzá. Ez a család is ilyen. Vagy te még sose láttál ilyet?
2014. aug. 1. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Biztos találsz néhány büntetési formát, de hogy pont olyat-e, ami passzol hozzájuk, meg elmagyarázni, hogy mi milyen súlyos "bűn" és milyen retorziót igényel, kicsit komplikáltabb folyamat, nem elég hozzá néhány videót megnézni.

Meg igazából az egész azon múlik, hogy a gazda valójában akarja-e büntetni a kutyát. Amíg nem, addig a kutya nem fogja komolyan venni, bármit csinál, ha meg akarja, akkor menni is fog.

2014. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsánat, hogy közbe szólok de ha nem nagyon van pénzük akkor minek tartanak kutyát. Figyelj. Most jöhet egy váratlan kiadás a kutyára mert pl beteg lesz, vagy valami baja lenne.
2014. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akumi, az utolsó mondatodat próbáltam nekik magyarázni, egyenlőre nem igazán értik, sajnos a nyelvi korlátok is közrejátszanak.

Hatos, azt nem tudom, de már megvan a kutya, én csak javaslatokat tehetek, rávenni nem tudom őket olyasmire, amiben ők nem partnerek.

2014. aug. 1. 18:06
 8/12 anonim ***** válasza:
2014. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Már miért kéne Szizör Milánnak lenni a kutyaneveléshez. pontosan ezért van ennyi elrontott kutya, mert már mindenki tudományosan akar nevelni, megmagyarázni még a kutyasz@rt is, ahelyett, hogy hallgatna az ösztöneire.
2014. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos van, akinek azt súgja az ösztöne, hogy de hát a Mucika olyan szépen néz, meg mindig olyan éhes, meg hát ő kan, persze, hogy verekszik - had ne soroljam, mennyi "ösztönös" dologgal el lehet rontani egy kutyát.
2014. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!