Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen ellenséges?

Miért lett ilyen ellenséges?

Figyelt kérdés
Ma reggel megetettem a kutyám. Közben szoktam néha simogatni. De ma reggel a simogatásomra azt reagálta, hogy morgott és látszott rajta, hogy elkattant agyilag. Ezelőtt soha nem csinálta. Nagyon felidegesített. A popóját megbillentettem és elzavartam a helyére, félelmében bepisilt... 3 éves szuka törpetacskóról van szó
2014. szept. 25. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy: minek baszlatod kaja közben? Elérakod, megeszi, elveszed.

kettő: hogy reagáltál a helyzetre? Azóta mit csinálsz? egyébként milyen a kapcsolatotok?

2014. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 csabika1971 ***** válasza:
100%

Máskor is simogattad már mikor evet, és akkor nem morgott? Ilyenkor simogatás helyet nyúlj a táljába.

Majd meséld el mi történt, akkor majd megbeszéljük utána a történteket. Írhatsz privát is.

2014. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 HUN_Sector ***** válasza:
100%

A kutyák ha dominánsak, ha őrzik a kajájukat és a játékukat, akkor morognak. Ez a dominancia általában már 12 hetes koruktól tetten érhető. Itt valószínűleg csak éhes volt. Viszont a gazdájára ne morogjon, így meg kell fegyelmezni, ahogy te is tetted.

A bepisilés pedig pszichés zavarra utal (saját tapasztalat, hogy ezek a zavarok hatványozottan jelentkeznek a törpe méretű kutyáknál).

2014. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jó a kapcsolatunk. Kölyök kora óta én nevelem, a kapcsolatunk több mint jó. Ezért nem értem a reakcióját. Az, hogy meg miért csesztetem kaja közben, szerintem nem kéne a simogatásomra bevadulnia. Ezelőtt soha nem csinálta ezt. Jár mindenkinek a zöld kéz.
2014. szept. 25. 14:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván tilos.

A bepisilés nem feltétlen pszichés. lehet csak hirtelen jött agresszív reakcióra nincs kondicionálva a kutya a gazdi felől, ilyenkor előfordul.

Én ezesetben rögtön elvettem volna előle a tálat és otthagyom, majd egész nap felé sem nézek.

Ha valóban jó a kapcsolatotok, lehet csak úgy volt vele, megpróbálja, hátha.

Azt a lehetőséget sem zárhatjuk ki amúgy, hogy valamilyen sérülése van, arra rátapintottál és fájt neki. Vagy eleve van valami, aminek nem kéne és ingerlékenyebb.

Én a következő kajánál mindenképp tesztelném!

2014. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon éhes volt már, mert eléggé "pergett" azért a csirkefarhátért. :D De volt már olyan, hogy a sajtott lelopta az asztalról, amíg én kimentem WC-re. Le is szídtam, elakartam venni, de ott is csak rámmorgott, úgyhogy úgy döntöttem, övé lehet a füstölt "paranyicám". :D
2014. szept. 25. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyira még sem jó a kapcsolatotok. 1. A kutya ne lopkodjon ételt a gazda közelében, ha ilyen az eszébe jut, az is már rég rossz. 2. Soha, de soha nem védjen be semmit a gazdától, akármilyen finom falatot/értékes játékot is kapott, vagy akármennyire is tolakodó a gazda. Át kéne gondolnod, hogy biztos jól értelmezed-e a kutyád viselkedését, mert ezek alapján ti nagyon távol álltok a jó kutya-gazda kapcsolattól.
2014. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ilyen előzményekkel igaza van az előttem szólónak. Nekem két nagytestűm van, azt veszem észre, hogy kicsikkel a gazdik engedékenyebbek, mert nincs ott a mi-van-ha... meg ha be is üt a krach, egy kicsit mégiscsak odébb teszel lábbal... gondold végig tényleg a dolgot és vedd komolyan mert ez nem babra megy...
2014. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy nem kell helyretenni a kutyát, ha megmorogja a gazdáját, de a legnagyobb baromság evés közben birizgálni szerencsétlent. A falkában sem úgy működik, hogy a domináns engedi enni a többit, aztán odamegy piszkálni őket. Ha az a kaja már az övé, akkor hagyd békén evés közben!

Két kutyám van, teljesen egyértelműen a nagy a domináns, ehhez képest a kicsi simán megmorogja, ha megpróbál az imádott falat/csont stb. közelébe menni.

És azzal együtt az a véleményem, hogy nem illik b..ztatni a kutyát evés közben, hogy mindkét kutyám olyan, hogy a szájából is kivehetem a falatot, akkor sem bántana. De mivel már az izomtónusukból tudom, hogy nem tetszik nekik, ha hozzájuk érek közben, ezért békén hagyom őket, amíg esznek. Ez egyébként náluk tök alap, sokszor el sem kezdenek addig enni, míg nincsenek egyedül a helyiségben.

2014. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!