Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen válógatós a kutyám,...

Szörnyen válógatós a kutyám, van valami ötletetek mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy nem eszik meg szinte semmit. Próbálkoztam drága minőségi tápokkal, konzervvel, húspástétom meg löncshús, a párizsit és a sonkát se eszi meg. Amit megeszik az a drágább "jó minőségű" virsli és a májkrém, de a májkrémből is csak a jobb minőségűt. Állatorvos tanácsára nem adtam neki mást csak kutyakaját hogy majd megeszi ha éhes lesz, de nem ette meg, 3 napig éhezett de nem nyúlt hozzá. Valami tanács? :/

2014. szept. 25. 14:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Sippara!

Jó, akkor tegyük kicsit tisztába a dolgokat... :)

Tisztában vagyok vele, hogy a főtt csontos húst sokan nem tartják megfelelő tápláléknak, az én kutyám ezt szokta meg, és jé, egészséges, mint a makk, de ez biztos csak véletlen. Ezenfelül nem emlékszem, hogy főtt zöldséget írtam volna, nyilvánvaló, hogy amit lehet, nyersen teszek a kajájához, úgy tudom, ezt még a BARF hívők is így csinálják.


„és igen, ennél egy JÓ táp többet nyújt. Nem vitatéma.”

Van a családunkban – nem az enyém – olyan kutya, akit világéletében csak a legminőségibb tápokkal etettek, és viszonylag fiatal korában olyan táplálékallergiája alakult ki, hogy sírtunk, ha a kutyára néztünk. Évekig könyörögtem a rokonomnak, hogy ugyan kezdjen el főzni a kutyának, ő inkább évekig nézte, ahogy szenved, mert majd a minőségi hypoallergén táp! Két-három éve orvosi javallatra kezdett el végre főzni neki, és jé! a kutya épp két-három éve nem vakarózik többé! Ez is biztos csak véletlen.


„Bizony ha egy nagytestű kölyköt te főtt farháttal, főtt zöldséggel, meg rizzsel etetsz, az pár éves korára nagy valószínűséggel nem fog tudni járni, mert nem kapta meg a növekedési időszakban a szükséges anyagokat - és ez csak egy példa a sok közül.”

Nyilvánvalóan nem nagytestű kutya táplálásáról beszéltem, ha jól emlékszem, a kérdezőnek még mindig palotapincsije van, és úgy tudom, a tudomány jelen állása szerint a palotapincsi nem nagytestű kutya.

Természetes, hogy a nagytestű kutyák még gondosabban összeállított étrendet igényelnek, de asszem, ez most nem róluk szól.


„Ezzel is csak az a baj, hogy a kutya egészsége, fejlődése, meg a tudomány kapcsolódó állása bizony leszarja, hogy te mit hiszel :)”

Ebben neked tökéletesen igazad van, ez talán a legbölcsebb gondolat, amit ma fölvetettél, épp csak számomra igen naiv álláspontnak tűnik, amikor emberek ezrei vakon hisznek abban, hogy az alapvetően profitorientált tápgyártót olyan rohadtul érdekli az én kutyám egészsége.


„Igen, a tápok egy részét meg semmivel nem kell kiegészíteni. Persze ettől még nem lesznek jobbak, mint a ténylegesen gondosan összeállított nyers táplálék, de a főtt csontos húsnál és zöldségnél még így is jobbak.”

Egy percig nem vitatom, hogy a nyers táplálék sokkal jobb, mint a főtt, ha nem panelban laknék, lehet, én is kipróbálnám, de a négy fal között kissé undorodom attól, hogy nyers húst tegyek oda a kutyámnak. Azt továbbra is vitatom, hogy a legjobb minőségű táp is jobb lenne a kutyámnak, mint főtt hús.


„Pontosan, ezért eszik meg a fagyállóba áztatott kenyeret is, mert kell a szervezetükbe némi fagyálló....”

Ezt a fagyállós érvet már szinte vártam. Az a kutya, amelyik megeszi a fagyállós kenyeret, az nem valószínű, hogy az elmúlt néhány napban evett bármi mást is, tehát neki nyilván nem a fagyálló hiányzik a szervezetéből, hanem úgy általában a táplálék. Ha napokig éheztetnének, lehet, hogy te is megennéd a fagyállós kenyeret. Nyilván optimális körülmények között értettem az adott mondatot, nem extrém esetekre vonatkozóan.


A tápokról összességében az a véleményem, hogy nagyon kényelmes, ugyanakkor vagy rohadt egészségtelen, vagy nem túl költséghatékony megoldás, esetleg egyszerre a kettő. Ezzel együtt nekem is van itthon egy zsákkal, és kb. 4-5 naponta az én kutyáim is kapnak, mert ezt épp megeszik, és mivel megnézem, hogy mit teszek eléjük, remélem, hogy ilyen mennyiségben nem ártok vele sokat. Viszont ha mindennap ezzel akarnám etetni őket, a harmadik nap már rá se néznének, és mivel szeretem, ha a kutyáim jól érzik magukat, ezért azzal etetem őket, amit szeretnek. Szerintem ez azért nem olyan elvetemült hozzáállás…

2014. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a jó minőségű száraz tápot keverd össze csirke/marha pörkölt szafttal vagy szétfőtt darált hússal.
2014. szept. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekünk annó a 4 hónapos Havanese kutyánk kezdett válogatni. Nem hagytuk! Pár nap éhezéstől nem fog meghalni,sőt nem lesz semmi baja.

Mi napi 3x etettük. Csak napi 1x este volt hajlandó enni.Vagy még akkor sem. Jobban próbáltuk lefárasztani,hogy megéhezzen. Illetve ő 2 napot bírt ki,hogy nem evett.Nem kapott semmit. Utána láttuk,hogy finnyázva de eszik.Aztán napi 2x adtunk neki enni. kb 4-5 hónapos korától napi 2x etettük. Letettük 5 percig nem nyúlt hozzá kövi etetésnél le raktuk,nem kellett akkor megint a kövinél. Párszor eljátszotta,hogy nem eszik pár napig,aztán pár hétig mindent megeszik majd újra finnyázik. Nem szabad hagyni!!


Felnőtt kutyám 5 napig bírta,hogy nem evett semmit!


Kistestű kutyáim vannak.Nem gondolnám,hogy ez kínzás lenne.Hiszen a kaja előttük van.


Farkasok sem válogatnak,hogy "jajj most szarvas van fúúúj neee én a nyulat szeretem"


Jó lenne ha jó minőségű kölyök tápot vennél neki Pro Plan,Brit,Brit Care stb.


Virsli,májkrém és egyéb szäroktól nem lesz túl egészséges a kutya!!! Fogát is tönkre teszed vele!!


Még a BARF-ot próbáld ki van egy csoport facen sok segítség van rajta.

2014. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!