Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehet valamit a szomszéd a...

Tehet valamit a szomszéd a kutyám ellen?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk és a kutyám gyakran kinn van az udvaron. Nagy testű kutya, kell neki a mozgástér. A szomszéd azonban dühöng, mert neki kutyája és macskája is van, és a macskája egyszer átszökött, a kutya meg elkapta. Azzal fenyegetőzik, hogy feljelenti a kutyát meg engem, ha nem visszük el innen az állatot. Mégis hová vinnénk, jogom van kutyát tartani a saját udvaromon, nem? Tegyen róla ő, hogy ne jöjjön át a macskája. Most megint beszerzett egy macskát az ikerlányainak, és már fenyegetőzik, hogy ha a kutya elkapja, akkor ő elviteti a sintérrel. Megtehet ilyet? A kutyám nem árt senkinek, emberre nem támad, csak a területét védi és ha meglátja a macskát, bekapcsol benne a vadászösztön. Mit tehetnék vele, hogy ne legyen kiakadva a szomszéd? Persze sajnálom szegény macskát, de a kutyát meg szeretném tartani.

2014. szept. 5. 12:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg a szomszédodnak, nem fogja senki elvinni azért a te kutyádat, mert a macskája átmegy hozzátok. Viszont arra ügyelj, zárj ki szinte minden lehetőséget, nehogy a kutyádon álljon bosszút a szomszéd. Akár kamu kamerákat tegyél az udvar különböző pontjaira és jól láthatóan legyen kiírva, hogy kamerával megfigyelt terület.
2014. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Neki a kötelessége a macskát olyan helyen tartani hogy ne menjen át hozzátok. Vagyis ha a macska átmegy a Te területedre, nem tehet semmit. Csak akkor tehetne ha a te kutyád menne át hozzá. Ilyen felállásban egy szerv sem fog foglalkozni vele. Én inkább tartanék attól hogy kárt tesz a kutyámban valamilyen uton módon. Szerintem probáljátok meg értelmesen megbeszélni.
2014. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Semmit nem tehet. Ha a saját kertedben lévő kutya elkapja az ő macskáját, az az ő hibája. Viszont vigyázz, nehogy átdobjon felebaráti kedvességből valami mérgezett ételt.


Tegyél magas kerítést kettőtök közé.

2014. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy elkezdhetnél azon dolgozni, az udvarba került macska ne legyen zsákmány a kutyád számára. Elég sok munkát és időt igényel, de meg lehet rá tanítani.
2014. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Firestorm ***** válasza:
66%
Semmit nem tehet.Saját udvarotokra tolakodik be egy idegen lény.Tartsa lakásba a macskáját és nem lesz ilyen probléma.Ne aggódj,felesleges.Max jól kiröhögnék,ha ilyen miatt akarnák elvitetni a kutyádat.
2014. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon komolyan gyúrj rá, hogy a kutya semmilyen ételt ne egyen fel a földről. Ezektől a "kedves" emberektől minden kitelik, a méregtől az üvegcserepekkel bélelt hurkán át a zsírba áztatott rongyig... Nem könnyű egy kutyának megtanítani, de talán nem is reménytelen.

Amint már előttem is írták, pár (ál)kamera nem ártana...

2014. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
62%

egyszer a szomszéd megmérgezte a kutyánkat meg is halt.

másnak az autóján egy levágott disznófej várta.

azt hiszem megértette a célzást, kaptunk tőle egy ugyanolyan kiskutyát, és van , mikor tápot is hoz neki!

2014. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom, ki hogy van vele, de ha nekem megmérgeznék a kutyámat, nem vigasztalna, ha kapnék egy ugyanolyat, ráadásul a gyilkosától...
2014. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

zárj el a macskáját ha félti

nem tehet semmit, max szegény kutyán bosszút áll...

de akkor aztán ne hagyd magad...

2014. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Áhh, ezzel még az állatvédők is kiröhögnék. Mindenkinek saját felelőssége az állatait a saját portáján belül tartani.


Az elhangzottakhoz csak annyit tennék hozzá, hogy figyeljetek, hogy a törvényileg előírt dolgok NAGYON rendben legyenek a kutyával: veszettségi oltás, megfelelő méretű kennek (ha van), véletlenül se tegye ki a mancsát póráz nélkül az utcára stb. Ha mérgezni nem akarnak, akkor még piszlicsáré dolgokba beleköthetnek.

2014. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!