Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem feltetek, amikor...

Ti nem feltetek, amikor először elengedtétek a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például amikor először vittétek kutyafuttatóra és elengedtétek, nem féltetek hogy elfut ? Vagy mondjuk egy erdőben.

2014. szept. 25. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor először vittem sétálni a kutyát úgy hogy egy sík területen (magas fű, picit dombos, van erdős része és egy viszonylag mély folyó) el is engedtem akkor nem nagyon engedtem messzire és közben be voltam szarva:D Nem nagyon fogadott szót, de mégiscsak vadászkutyát vittem oda:-) Sokat elengedtem és most már van amikor olyan messzire megy hogy nem is látom és fogalmam sincs hol van, de nem félem tudom hogy visszajön csaj jól körbeszaglász kifutja magát és mehettünk haza.
2014. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha elég szoros a kapcsolat kutya és gazda között, akkor nincs mitől tartani:-)
2014. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Én megbíztam benne, és ő sem okozott csalódást.

Azóta tudok bízni az emberekbe.

2014. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Dehogy féltem. Kölyök volt, hova futott volna? A kölyök arra megy, amerre a családja. A "gondok" később kezdődnek, amikor már önállósodási törekvései vannak. :)
2014. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A kölyök kutyáimat a kezdetektől póráz nélkül sétáltatom. Az elején még annyira "megszeppent", hogy elkergetni se tudnám. Mire kezd felbátorodni addigra meg a kötődés is kezd kialakulni, kitapasztalom, hogy mivel motiválható és szinte első szóra visszajön.

A felnőttként hozzám került kutyáknál nem mindig ennyire egyszerű a helyzet, volt akinél csak fél év után jutottunk el odáig, hogy póráz nélkül sétáljon és egy olyan kutyám is volt, akit sose tudtam elengedni.

2014. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

9 hónaposan került hozzám gyepiről, most 10.5 hónapos lehet.

Inkább csak tartottam a dologtól, de nem féltem komolyan. Nálam az adta a bátorságot hogy éhesen vittem, illatos virslivel. Pórázon magamhoz hívtam és adtam neki. Így tudta, hogy neki szánom. Azért tartottam tőle, mert alig egy hónapja volt nálunk akkor, és nem tudtam, nem elszökött-e az előző gazdijától (bár a főút mellett találták, inkább kirakhatták). De láss csodát, az én állandó felfedező, energikus terrierem (!) árnyékként követett. Azóta is csinálja, ha kajám van. :D Ha nem, akkor eltávolodik 10 méterre max. Meg a behívással vannak gondok, de dolgozunk rajta hogy ne ő várjon be engem, hanem én őt. De nem szalad el.

A lényeg, hogy tudd, érdekesebb vagy neki mint a felfedezés. De lehet hogy nem kutyák között kell elkezdeni. :)

2014. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én folyamatosan parázok attól, hogy elfut valami után, ezért keveset engedem el és akkor is folyton lesem, merre megy, mit csinál, mit lát meg éppen. Ezzel az a baj, hogy minél kevesebbet engedem el, annál kevesebb gyakorlatunk lesz a dologban, de hát ez van, féltem. Talán ha lenne nálunk nagy futtató, ahol zárt, de nagy területen tudnék gyakorolni vele, nagyobb lenne az önbizalmam, de így, hogy élesben megy a dolog, hát, nem a kedvenc részem.

Hosszúpórázt szoktam rá tenni és vissza is jön, de mikor szabadon van sokkal messzebbre elfut. Menet közben tudom ültetni, fektetni, habár nem azonnal, de még így is elfordult, hogy majdnem átrohant az úttesten, mert meglátott egy galambot a túloldalán...

2014. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De. :D Én amikor először vittem futtatóra (bekerített) inkább attól féltem, nehogy verekedés legyen. A futtató olyan 40-45 méter lehet hosszban, szóval ha összemennek nem érek oda 2 másodperc alatt. Semmi gond nem volt :) Sőt, ha nagyobb futtató van a környéken normális kutyákkal, akkor nagyon jól lehet gyakorolni a behívást is, főleg, ha semennyire nem ment azelőtt :) Persze egy parkhoz vagy erdőhöz képest ez nem valami nagy szám, de első lépésnek nagyon jó.
2014. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A közelben nincsen bekerített futtató, és én félek elengedni a kutyámat az erdőben. Még nem bízok benne annyira hogy elengedjem. Most 5 hónapos.Az udvaron ha hivom odajön hozzám, de ha kint vagyunk, es porazon vezetem, olyankor nem figyel ram. Egyszer elengedtem, de akkor voltak ott mas kutyak is, velük játszott, de attol felek, ha egyedül engedem el akkor elszaladna..
2014. szept. 28. 14:44
 10/16 miamiu ***** válasza:
100%

Én egy hét után elengedtem a kutyusom, igaz én örökbefogadtam menhelyről felnőttként és az első pillanattól látszott hogy ha akarnám se tudnám elhagyni.. :)

Csak emberek között nem lehetett elengedni, mert nagyon agresszív volt.


Elkezdtük kezelni ezt az agressziót, és hamar rájöttünk, hogy a bizalom nagyon fontos.

Amikor nyugodt, határozott és magabiztos tudtam maradni, a kutyán is látni lehetett a változást.

És amint teljesen megbíztam benne, ő is megbízott bennem.


Nekem nagyon nehéz volt idáig eljutni, szóval ne aggódj ha nem megy hamar! Sokat volt az enyém is 10 méteres pórázon a biztonság kedvéért, de eljutottunk odáig hogy futók-biciklisek-kisgyerekek-más kutyák között is el tudom engedni nyugodt szívvel. Visszajön, nem bánt senkit, és rettenetesen élvezi.


Szóval nagyon megéri a fáradságot, mert ha látod önfeledten szaladgálni, felfedezni, akkor fogsz rájönni, hogy mit vennél el tőle enélkül!


Ne aggódj emiatt, gyakoroljatok sokat, és tanulj meg nyugodt lenni, és megbízni benne! Biztos, hogy menni fog! :)

2014. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!