Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem feltetek, amikor...

Ti nem feltetek, amikor először elengedtétek a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például amikor először vittétek kutyafuttatóra és elengedtétek, nem féltetek hogy elfut ? Vagy mondjuk egy erdőben.

2014. szept. 25. 15:39
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én a családommal vittem először el a kutyámat szabadon. Kicsit féltem, hogy elszalad, vagy ilyesmi, de a szüleim megnyugtattak, hogyha tudja hogy ki a gazdija akkor nem fog elszaladni. Amikor elengedtük, akkor egy kicsit még féltem, mert elég messzire elment, de visszajött nem sok idő múlva. Szaladgált, játszott és amikor hívtuk, visszajött és már mehettünk is haza. Mindegyik kutya más.Szerintem próbáld ki!
2014. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én nem féltem egyáltalán, pedig első kutyám volt, és az első naptól elengedtem erdőben, mezőn.

Aztán egy hete se volt nálunk, mikor egy forgalmas út melletti hatalmas mezőre mentünk sétálni - az út nagyon messze volt, de még látszottak a távolban az elsuhanó autók (mint kicsi kis egérkék a láthatáron). Egyszer valahogy meglátta őket, és elhúzott feléjük, és nagyon-nagyon messzire elfutott, hiába kiabáltunk utána. De nem ért ki az útra, valamiért visszafordult. De az én kutyám őrült (durva vadászösztöne van), kicsi az esélye, hogy a tiéd is ezt megcsinálja, pláne úgy, hogy előtte mindig melletted volt.


Ezt csak azért írom le, hogy érdemes forgalomtól nagyon távol elengedni a kutyát - nem is először, hanem akkor, amikor már többször elengedted. Első alkalomkor a kölyök kutya még a s.ggedben van folyton. Felnőtt kutyával más a helyzet.

2014. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De, nagyon, főleg mert az előző kutyámat vonat ütötte el (totál messze voltak a sínek, kb. úgy, ahogy az előző válaszoló írta, de mégis elment). Szóval eleinte csak futtatón mertem hosszúpórázzal, aztán a hosszúpórázt levettem futtatón, aztán elengedtem hosszúpórázzal szabad területen, végül pedig teljesen szabadon engedtem. 3 hétbe telt, valószínűleg már előbb sem ment volna el, de inkább biztosra mentem.
2014. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
9 hónapos volt, mikor hozzám került. 2 nappal később Duna-parton az első nap megismert német juci barátnője társaságában elengedtem. Nem is ment messzire, még bizonytalan volt :) Köv. nap már az egész Duna-parton elengedtem és 1-2 hét múlva a nem túl forgalmas utcákon is
2014. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én ma engedtem el először.

Ő egy 5 hónapos beagle. Az erdőben voltunk, és elengedtem, de ő nem ment el. Először féltem, hogy mi lesz, de 10 perc után megnyugodtam. Ameddig az erdőben voltunk addig póráz nélkül jött, csak az úton tettem rá a pórázt :)

2014. okt. 12. 20:16
 16/16 anonim ***** válasza:
Én már elengedtem többször is, de még csak a kutyafuttatón. Eleinte a zárt focipályán gyakoroltam elengedni a parkban. Amikor már ott nem ment el, akkor kipróbáltan a kutyafuttatón. Eddig még itt járok vele...
2014. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!